Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2015-07-21

К 84
Г 96
Густі, Василь Петрович. Не все змивають хвилі часу... : спомини-есеї / В. П. Густі. – Ужгород : ІВА, 2014. – 92 с. : іл.

Закарпатський письменник Василь Густі з юних літ тісно пов’язаний із журналістикою. Працював випусковим редактором на обласному радіо, у Великоберезнянській районній газеті «Карпатська зірка», у всеукраїнському книжковому видавництві «Карпати». Як прес-секретар голови Закарпатської облдержадміністрації, керівник прес-служби обласної ради, заступник начальника управління преси та книговидання облдержадміністрації був причетний до інформаційного простору краю.
Його нову книжку «Не все змивають хвилі часу…» склали спомини-есеї про побратимів по журналістському перу автора, спілкування з якими залишилось в пам’яті і серці на все життя. Вона – логічне продовження книжки споминів-есеїв Василя Густі про письменників «Кого я знав, кого люблю»

К 83.3
І-11
 І світлий спомин, і щире слово : про письменника Михайла Томчанія / упоряд. В. П. Густі. – Ужгород : ІВА, 2014. – 116 с. : фот.

У книжці вперше зібрано спомини сучасників про Михайла Томчанія (16.07.1914-19.01.1975) – видатного майстра слова, автора роману-трилогії «Жменяки», а також поезії, які присвятили йому відомі закарпатські письменники.
 

К 85.14
К 56
Ковач, Антон Михайлович. Живопис : [альбом] / А. М. Ковач ; передм.: В. А. Овсійчук, М. В. Сирохман. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2013. – 40 с. : кол. іл.

Живопис Антона Ковача – це кольорова сила і свіжість, відсутність найменшої фальшивої нотки в оркеструванні площини, вправне диригування в будь-якій тональності, це насолода кольором, що пульсує енергією, максимально виявляючи свою красу.

К 85
К 92
Купарь, Марія Василівна. Відродження : поезії, статті, авторські роботи / М. В. Купарь ; передм. В. Мишанич. – Ужгород : ПП "Аутдор-Шарк", 2014. – 128 с. : кол. іл.

До книги увійшли нові поетичні твори, написані протягом 2014 року, про відродження української культури, українського національно-визвольного руху, прагнення народу до волі, незалежності. А також статті про народний одяг та вишивку Закарпаття, фотографії авторських робіт майстрині – ескізи, сценічні костюми, сорочки, прикраси з бісеру, писанки, розпис на склі, витинанки.
ЇЇ творчість характеризує сучасний підхід до народного мистецтва краю, безмежний потенціал, що проявляється у її роботах.

К 63.365
О-91
Офіцинський, Роман Андрійович. Сталеві нерви тореадора. Україна 2009-2014 : научно-популярная литература / Р. А. Офіцинський. – Ужгород : Ґражда, 2015. – 244 с.

Пропоноване видання є логічним продовженням публіцистичної збірки «Тяжко жити Касандрою… Україна 2006-2008». Зібрані наразі тексти написані та оприлюднені від липня 2008-го до грудня 2014-го, тобто протягом шести з половиною років. Вони з’явилися у таких впливових зарубіжних медіа, як французький щомісячник «Le Monde diplomatique» і російське інтернет-видання «REGNUM». Їх розмістили популярні загальнодержавні щоденні газети «День» і «Голос України», найчитабельніше інтернет-видання «Українська правда», легендарний журнал «Всесвіт».
Багато текстів уперше побачили світ у періодиці, а також в інтернет-виданнях Закарпатської області.

К 84
П 16
Панько, Юліус. Вимріяна подорож / Ю. Панько. – Пряшів : Спілка укр. письменників Словаччини, 2014. – 128 с.

В пропонованому виданні вміщені оповідання українського письменника Словаччини.

К 91.9: 63.3
Ф 32
Федака, Сергій Дмитрович. Сергій Федака. Біобібліографічний покажчик : библиография / С. Д. Федака ; упоряд. Д. М. Федака ; післямова М. В. Олашин. – Ужгород : ТІМРАNІ, 2014. – 256 с. : фот.

Неповний біобібліографічний покажчик доктора історичних наук, професора Ужгородського національного університету, письменника, журналіста, що виходить до 50-річчя від дня його народження і 25-річчя трудової і творчої діяльності, увібрав ледь не виключно матеріали з архіву його батька та окремі матеріали з Інтернету.

К 85.3
Ш 71
Шманько, Ілля Іванович. З піснею крізь життя : до 50-річчя капели "Боян" Ужгород. нац. ун-ту : іст. нарис / І. І. Шманько. – Ужгород : Карпати, 2014. – 188 с. : іл.

Цей історичний нарис – про витоки, специфіку та результати творчої діяльності самодіяльної народної чоловічої капели «Баян» Ужгородського національного університету на порозі її піввікового ювілею. Прискіпливий читач має змогу дізнатись про життєвий шлях та творчі здобутки учасників унікального хорового колективу вищої школи на теренах України, про адміністративних та художніх керівників, професійних виконавців, причетних до її діяльності. Підкреслено позитивний емоційний влив колективного хорового співу, регулярної репетиційної та концертної діяльності на фахове зростання наукових та науково-педагогічних працівників університету.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читальній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".