Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-02-20
84(7СПО)
Б 39
   Безіменна : антол. амер. жіночої малої прози / упоряд., авт. концеп., передм. Н.  Поліщук, пер. з англ. У. Потятиник, пер. з англ. Ю. Мудрий [та ін.]. – Львів : Кальварія, 2012. – 224 с.
   
   Презентована антологія має феміноцентричний характер, що зумовило підбірку винятково жіночих імен літературної історії США ХХ ст. та визначило її тематичний стрижень – конструювання художньої моделі жіночої ідентичності. Структурована за хронологічним принципом, вона дозволяє помітити внутрішню динаміку, що характеризує розуміння проблеми жіночого самовизначення.
 

 

83.3(4УКР)
Г 75
Грабович, Г.
   До історії української літератури  = Toward a history of ukrainian literature : дослідження, есеї, полеміка / Григорій Грабович. – К. : Критика, 2003. – 631 с. 
 
   Відомий літературознавець, професор Гарвардського університету Григорій Грабович зібрав у книжці, випущеній першим виданням у 1997 році, свої наукові праці. Перевидаючи книжку, автор доповнив її розвідкою « У пошуках великої літератури», що не ввійшла до попереднього видання, та статтями останнього часу. Зокрема, в одній із них, дослідник критично осмислює сучасний стан української літературознавчої науки.
 

 

83.3(4УКР)5
К 62
Коляда, І. А.
   Михайло Коцюбинський / І. А. Коляда, О. Ю. Кирієнко. – К. : Укрвидавполіграфія, 2012. – 128 с. – Бібліогр.: с. 117-119. 
 
   Михайло Коцюбинський був і залишається одним з найоригінальніших українських прозаїків. Він серед перших в українській літературі усвідомив потребу її реформаторства в напрямі модерної європейської прози. Саме Коцюбинський , як «будівничий, виводив свої мистецькі твори, повні великого художнього смаку, глибокої задуми і безмірно широкої любові до людей».
 

 

84(4УКР)6
М 34
Матіос, М.
   Армагедон уже відбувся : [повість] / Марія Матіос. – Львів : Піраміда, 2011. – 112 с. : іл. 
 
   Сторінки нової книги – це майже «дантові кола» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк – у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках». Головний персонаж, який увесь вік після вбивства людини думає про «вавилонську вежу» свого життя, що має колись завалитися. Марії Матіос потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди – причини, його істини: Хотіти Жити.
 

 

83.3(4УКР)6
П 16
Панасенко, Т. М.
   Олександр Довженко / Тетяна Михайлівна Панасенко. – К. : Укрвидавполіграфія, 2012. – 128 с. 
 
   Художник і письменник, захоплений красою і гармонією у житті, вражаючий широтою думки... Вимогливий і невтомний режисер із залізною силою волі, фільми якого стали новим словом у світовій кінематографії , а кінострічка «Земля» увійшла до десятки найкращих фільмів усіх часів і народів...
 

 

83.3(4УКР)5
У-95
Ушкалов, Л. В.
   Панас Мирний / Леонід Володимирович Ушкалов. – Х. : ПЕТ, 2012. – 128 с.
 
   Панас Мирний – людина, без якої не можна уявити історію української культури другої половини ХIХ – початку ХХ століття.
Його романи, повісті й оповідання високо цінували вже сучасники. Недарма Іван Франко назвав Мирного «найвизначнішим українським повістярем». І сьогодні твори письменника викликають неабиякий інтерес у читачів.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читальній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".