Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2015-09-11

К 43.4
Б 90
 Букові праліси та давні букові ліси Європи: проблеми збереження та сталого використання : матеріали  наук.-практ. конф., Україна, м. Рахів, 16-22 вересня 2013 р. / М-во екології та природ. ресурсів України, Карпат. біосфер. заповідник ; редкол.: Ф. Д. Гамор, Ю. Ю. Беркела [та ін.]. – Ужгород : Ужгородська міська друкарня, 2013. – 378 с. : рис., табл. – Текст укр., англ. мовами.

Матеріали збірника присвячені аналізу проблем збереження та сталого використання букових пралісів і давніх букових лісів Європи. Розглянуто їх роль у збереженні біологічного різноманіття, значення для пом’якшення впливу глобальних кліматичних змін, впровадження екологічних моделей сталого лісокористування та використання у наукових, освітніх та екотуристичних цілях.

К 85.14
Г 41
Герц, Юрій Дмитрович. Живопис / Ю. Д. Герц ; Гобелен / Н. С. Герц.  : [альбом]. – Ужгород : ІВА, 2013. – 192 с. : фот.кол.

Народний художник України Юрій Герц – колорист-експериментатор, що вибудував у своїх мальовничих полотнах яскраве диво барвистої Верховини. Простір художніх полотен автора вміщує багатозвуччя небуденних образів, оригінальних думок та ідей.
Синтез традиції та сучасності змішаної техніки ткацтва підносить творчість відомої майстрині Наталії Герц до висот перлин мистецтва нашого краю. Її оригінальні гобелени – взірець професіонального мистецтва і належить народу України.

К 84
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Синій зошит. Аркуші днів світящих / М. І. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2015. – 184 с.

Ця книга – крихти одкровень, спостережень, зауваг і мудрих приписів, «кристали днів світящих» чоловіка великого вродженого обдарування і світотворчого вишколу, якого називали «незнищенним стариком», карпатським Сократом, Вічником і Світованом. За сто літ він світ перейшов уздовж і впоперек, торуючи дорогу до самого себе. Ці записи – те, що не ввійшло ні до Заповітів, ні до Сповіді на перевалі духу, ні до Штудій під небесним шатром.

К 75.8
З-18
 Закарпатье – интересное рядом : турист. путеводитель / идея, текст, сост. С. Л. Степчук, фото М. Дорогович, фото А. Богданов [и др.]. – Ужгород : ТІМРАNІ, 2013. – 256 с. : фото.цв. + 1 карта.

Життя – це постійний рух – пошук і відкриття завжди нових невідомих сторінок, тому подорожі так сильно приваблюють людину.
А даний путівник – це спроба представити допитливому мандрівнику як найбільш широку інформацію про географію, історію, культуру і туристичних можливостях одного із найживописніших куточків України, розташованого в самому серці Європи, на перехресті народів і релігій, на кордоні між Сходом і Заходом, – Закарпаття.

К 84
М 19
Малик, Галина Миколаївна. Незвичайні пригоди Алі : повість : у 3 кн. / Г. М. Малик ; іл. Г. Олійко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015 –    
 Кн. 1 : Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії. – 2015. – 224 с. : іл.

Герої популярної трилогії «Незвичайні пригоди Алі», яку написала улюблена казкарка української малечі Галина Малик, допоможуть зрозуміти, що все-все на світі залежить від кожного з нас. А найбільше від людей залежить їхнє майбутнє! І тому дуже важливо доводити усі справи до кінця і, подібно до дівчинки Алі, відважно боротися з брехливими обіцянками-цяцянками та іншими сяк-таками. Адже через невиконані обіцянки наше майбутнє може перетворитися на мильну бульбашку.

К 84
П 12
Павличко, Ярослава. Ужгородський місяцеслов : поезія / Я. Павличко. – Львiв : Ліга-Прес, 2014. – 100 с.

Книга поезій, присвячена Ужгороду, і, загалом, Срібній Землі. Фантастична природа повінчана особливою мовою цього краю, де й понині все дзвенить-переливається праслов’янськими первнями, хіба запрагни відчути і… відчуєш великодні дзвони головної артерії-ріки Уж із голосами незабутніх Зореслава (о. Степана Саболта) і Федора Потушняка та наших сучасників – продовжувачів українського золотослова.

К 85.12
Т 65
 Традиційні деревообробні промисли на Закарпатті у ХІХ – першій половині ХХ ст. = Mestesugurule traditionale de prelucrare a lemnului din Transcarpatia in perioada sec. XIX – prima jumătate a sec. XX = Traditional woodworking trades of Zakarpattya region in the XIX-XX centuries : каталог видовбаних і бондарних виробів з фондової колекції Закарпат. музею нар. архітектури та побуту / Г. В. Андял [и др.] ; пер. рум. Т. О. Дацьо ; пер. англ. М. Мельник ; відп. за вип. Г. В. Андял ; фото: В. В. Коцан, Я. Макар ; Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. музей нар. архіт. та побуту. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2014. – 108 с. : фот.кол. – Текст укр. рум., англ. мовами.

Матеріали каталогу публікуються в рамках реалізації проекту «Проривна культура – європейські цінності та спільне майбутнє. HUSKROUA 1101/139», що запроваджений Програмою прикордонного співробітництва «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна ENPI – СВС – 2007-2013». Проект фінансується Європейським Союзом. Закарпатський музей народної архітектури та побуту бере участь у проекті як партнер Повітового музею Сату Маре.

К 85.14
Ф 33
 Аврелія Федор. Мовою квітів : живопис / уклад., пер. угор. В. Федор, передм. Н. М. Панчук. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2015. – 72 с. : кол.іл. – Текст укр., угор. мовами.

Аврелія Федор створила натюрморти, що буяють квітами і сонцем, відтворила їх свіжість і аромат, неповторну красу і різнобарв’я. Картини художниці дарують відчуття святковості і гарного настрою, вони продовжують жити, хвилювати глядачів, відкривати світ прекрасного.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".