Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2015-11-09

К 86.3
А 48
Алексий, Василий. (протоиер.). Ветхий Завет о Новом : монография / В. В. Алексий ; Укр. Православ. Церковь, Мукачев. Православ. епархия. – Ужгород : Патент, 2015. – 146 с. : ил.

У цій книзі автор доступно відкриває перед читачем широку палітру  прообразів Старого Завіту, які через біблійні тексти святих апостолів, а також праці новозавітних отців та їхніх послідовників розкривають майбутні події, які відображені у Новому Завіті.

К 84
Г 12
Гаврош, Олександр. Розбійник Пинтя у Заклятому місті : [роман] / О. Д. Гаврош ; худ. М. Паленко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 304 с. : іл.

«Розбійник Пинтя у Заклятому місті» – це не просто роман, сповнений дивовижних пригод, які так майстерно описав один із найяскравіших сучасних дитячих письменників Олександр Гаврош. Це перша в українській літературі казкова хроніка, заснована на реаліях українських народних казок карпатського регіону. Це запрошення в захопливу, сповнену небезпек і неймовірних перевтілень мандрівку у Закрайсвіття, де разом із шляхетним розбійником Пинтею діють нові друзі та вороги – Прунслик, Чорний лицар, Церцерушка, Зелений заєць, дракон Шаркань, Ґанджі-баба та багато інших…

К 83.3
К 43
Кіраль, Сидір. "...Зробити щось корисне для свого рідного народу" : з епістолярної спадщини Івана Чендея : [монографія] / С. С. Кіраль ; Кабінет Міністрів України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. – К. : ПП Лисенко М. М., 2013. – 212 с.

У монографії на матеріалі опублікованих і неопублікованих листів відомого українського письменника, Лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Івана Чендея (1922-2005) здійснено спробу розкрити витоки таланту та особливості творчої індивідуальності митця, його погляди на літературну критику, розмисли про жанрову природу новели й оповідання, твори сучасників і класиків української літератури.
У коментарях до листів І. Чендея із професором І. Денисюком та літературознавцем Л. Коваленком подано інформацію про подіїі і факти, згадані в листах, а також окремі листи І. Денисюка до І. Чендея і Ф. Білецького та листи І. Чендея до А. Турчинської, О. Гончара й дарчі надписи письменника згаданим адресатам, а також К. Волинському, В. Дончикові, Б. Олійнику, П. Вороньку та ін.

К 85.3
П 34
 Пісенна хвиля оглядова : укр. нар. пісні с. Оглядів Радехів. р-ну Львів. обл. / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. організац.-метод. центр культури ; запис текст., упоряд., вступ. ст. І. В. Хланта, розшифр. мелодій В. В. Кобаль. – Ужгород : Патент, 2015. – 584 с.

На читача чекає своєрідна подорож у минуле та сучасне Оглядова, що на Радехівщині Львівської області. Багатий пісенний матеріал різних жанрів записаний від талановитих, відомих у селі співаків. Пісні доносять у сучасний світ поетичний світогляд волелюбних людей краю, патріотичний дух, своєрідність поетичного національного світосприйняття та глибину образного мислення.

К 28.6
П 64
Потіш, Людвіг. Птахи Закарпатської області (анотований список)  = Birds of the Transcarpathian region of Ukraine (annotated list) : [монографія] / Л. А. Потіш ; Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т", Фонд охорони дикої природи, (WWF), Фонд Вітлі, (Whitley Fund for Nature). – Львів : [б. и.], 2009. – 124 с. : табл. – Текст укр., англ. мовами.

Монографія присвячена фауні птахів Закарпатської області України, містить відомості, як про види сучасної фауни птахів, та і види статус яких потребує уточнення. Наведено спробу ревізії видового складу, поширення, природоохоронного статусу. Монографія містить критичний аналіз видового переліку фауни птахів, визначено роль заплавних ділянок Закарпаття у збереженні рідкісних видів орнітофауни.

К 63.5
П 78
Провозин, Валерий. Заря-Заряница : духовный мир древних славян / В. В. Провозин. – Ужгород : Закарпаття, 2013. – 168 с. : цв.ил.

Зоря-зоряниця – це богиня ранкової зорі у стародавніх слов’ян. У книзі, названої її ім’ям, йдеться про богів та духів наших далеких предків, їхні свята і обряди, про місце і роль природи у житті стародавніх слов’ян.

К 74.03
Т 99
 Тячів – 2015. З рідним містом крокую в майбутнє / авт. ідеї, проекту І. І. Ковач, упоряд. О. В. Решетар, авт. світлин І. І. Козуряк [та ін.]. – Ужгород : Патент, 2015. – 140 с. : фото.кол.

В цій книзі зібрані матеріали про випускників загальноосвітніх навчальних закладів 2015 р. м. Тячів. Нехай добрі спогади про рідне місто, роки навчання в школі завжди звуть їх до рідного порогу.

К 82.3
Ф 75
 Фолклор подкарпатськых русинов Мараморощины : пословицъ, загадкы, шарады, спъванкы-коломыйкы, баллады / зобрали, ушорили М. Ф. Кемінь,  М. І. Завадяк. – Ужгород : ІВА, 2015. – 192 с.

У книжці надруковано найбільш відомі прислів’я, приповідки, загадки, крилаті вислови, фразеологізми, тексти пісень-коломийок підкарпатських русинів, котрі живуть на тій частині території Закарпатської області України, яка входила до Марамороського комітату. Вміщено балади першого з авторів книжки.

К 84
Х 55
Хланта, Іван. Карпатський діамант : пісні / І. В. Хланта ; відп. за вип. Г. В. Дрогальчук ; Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. організац.-метод. центр культури. – Ужгород : Патент, 2015. – 218 с. : іл.

Відомий фольклорист, літературознавець, бібліограф, мистецтвознавець знайомить читачів зі своїми віршами, які складає ще з учнівської парти. Багато з його поезій покладені на музику.
У другому розділі містяться пісенні твори різних авторів, присвячених творчій діяльності Івана Хланти. Вони пройняті глибокою повагою до знавця фольклору, любов’ю до рідного краю, його споконвічних народних традицій.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читальній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".