Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2015-12-21

К 84
А 66
Андрусів, Вікторія Ярославівна. Полюції : оповідання / В. Я. Андрусів. – Ужгород : Патент, 2015. – 256 с.


Різні долі, різні думки, різні час та місцезнаходження. Однак усіх героїв поєднує одне – бажання не просто існувати, а мислити й аналізувати, що стверджує індивідуальність кожної без винятку людини у все ще нерозгаданому всесвіті.

К 83.3
Д 42
Джоґаник, Ярослав. Епічний профіль Івана Яцканина : [монографія] = Epický profil Ivana Jackanina : [monografia] / Я. Джоґаник. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2015. – 120 с. – Текст словац. мовою.

Монографія присвячена творчості українського письменника Словаччини Івана Яцканина. У науковому дослідженні розглядається мала проза автора, акцентуються естетичні, ціннісні, ідейні та тематичні пріоритети моделювання літературного світу та його відношення до національної і суспільної дійсності, критично інтерпретується та аналізується поетика художнього тексту, його мова, стиль, образний матеріал, композиційна обробка, нараційні принципи, типологія та індивідуальність персонажів.

К 83.3
Д 69
 Дорога до Криниці Доброти : збірник на честь ювілею Юлії Драгун / упоряд. Б. Г. Кушнір. – Ужгород : Карпати, 2015. – 122 с. : фото.кол.

Цей збірник є своєрідним літописом невпинної діяльності Юлії Драгун як поета, зокрема й поета-пісняра, прозаїка, драматурга, вчителя-етнопедагога.
До збірника увійшли статті, рецензії, бібліографічний покажчик, відгуки про творчість самобутньої письменниці із закарпатської глибинки, чий більш як успішний літературний дебют у зрілому віці приємно подивував і вразив громадськість нашого краю, поціновувачів літератури для дітей із багатьох областей України та зарубіжжя. Видання приурочене до 60-річчя Юлії Юріївни Драгун.

К 79.1
З-18
Закарпатський музей народної архітектури та побуту.
 Науковий збірник Закарпатського музею народної архітектури та побуту : научное издание / Закарпатський музей народної архітектури та побуту, М-во культури України, Упр. культури Закарпат. ОДА, Закарпат. музей нар. архіт. та побуту, Повітовий музей Сату Маре, Повітовий музей Сату Маре; редкол. Г. В. Андял [и др.]. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші  (Програма прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна ENPI-CBC-2007-2013)
 Вип. 2 : Дослідження, збереження, відтворення та популяризація культурної спадщини = Cercetarea, conservarea şi popularizarea patrimoniului cultural = Research, preservation, restoration and promotion of cultural heritage / упоряд.: Г. В. Андял, В. В. Коцан ; відп. за вип. Г. В. Андял. – 2015. – 308 с. : іл. – Текст укр., румун., англ. мовами.

У науковому збірнику вміщено статті та повідомлення учасників науково-практичних семінарів, що відбулись в рамках реалізації проекту «Проривна культура – європейські цінності та спільне майбутнє», а також Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 40-річчю Закарпатського музею народної архітектури та побуту, яка відбулась 25-27 червня 2010 р. У публікаціях порушуються питання дослідження, збереження, відтворення та популяризації культурної спадщини, різні аспекти духовної та матеріальної культури.

К 63.3
М 13
Мазурок, Олег Сергійович. Чому мовчать сурми Кліо? Анатомія фальсифікації історії та історіографії Закарпаття. Фрагменти : [монографія] / О. С. Мазурок ; М-во освіти і науки України, ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", Іст. ф-т, Каф. нової і новітньої історії та історіогр. – Ужгород : ПП "Мельник", 2015. – 176 с.

У новій книзі професора Ужгородського національного університету Олега Мазурка порушується етична проблема моральної відповідальності вченого-історика не тільки перед Читачем і Наукою, але й перед усім суспільством; проводиться думка про те, що любов до своєї вітчизни повинна проявлятися у суворій правді; з’ясовуються причини того, чому досі немає історії Закарпаття, яка б відповідала вимогам сучасної історичної науки.

К 84
О-91
Офіцинський, Роман Андрійович. Ломиголівка : букварик політ. іроній у поновленому жанрі квазіутопічного псевдороману із післясучасного узбіччя / Р. А. Офіцинський. – Ужгород : Ґражда, 2015. – 96 с.

У букварику політичних іроній на дотик відчутне пошукування нових естетичних вимірів. Це блага спроба незухвалої та нементорської відповіді на сучасні морально-етичні запити діяльного громадянина дітородного віку, котрий пост’ядерний і без кольчужний патріотизм усмоктав із молоком Альма-матері. Літерами.
Зрештою, цей твір – про яскравий епізод того набутку, яким, сподіваємось, запам’ятаємось у вирі світової історії, у купелі доброчестя. Глуздом? Пораненим. Що одужує.

К 84
П 16
Панчук, Надія Михайлівна. Sub divo/Під небом : вірші триріччя 2013-2015 / Н. М. Панчук ; іл. М. Г. Рогаль. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2015. – 100 с. : іл.

Нова збірка поезій Надії Панчук, вісімнадцята книга авторки у загальному рахунку, вмістила вірші 2013-2015 рр. – триріччя, рівного якому за психологічною напругою ще, здається, не було на пам’яті нині сущих. Тому рядки поезій відлунюють у драматичних лабіринтах подій і по-своєму шукають прихистку душі в регістрах лірики, іронії, сарказму.

К 85.3
П 57
Попенко, Микола Якович. Чарівний віночок : [зб. пісень] / М. Я. Попенко, В. С. Габорець. – Ужгород : ІВА, 2015. – 220 с.

До збірки пісень «Чарівний віночок» відомого композитора і диригента, заслуженого артиста України М. Попенка на слова В. Габорця увійшли патріотичні та ліричні пісні для хору, вокальних ансамблів, сольного виконання.

К 84
Ч-49
Черничко, Марічка (Марія Василівна). Три стільці : [поезія] / М. Черничко. - Ужгород : Вид-во О.Лоре, 2015. - 86 с. : іл.

«Три стільці» – дебют молодої поетеси Марічки Черничко. У цій книжці все народжене із сонячного вибуху, із «натхнення, яке сягає до кісток». І варто скинути шкіру, щоб бути ближчим до цього «повітря, яке описане Бахом». Чи навіть «стрибнути у іншу карту», щоб побачити «сонце в екстазі».

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".