Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2013-03-20

 

83.3(4УКР)5

М 48

Мельниченко, Володимир Юхимович.

                Гоголівська Москва  : авт. енциклопедія-хроноскоп / В. Ю. Мельниченко. - М. : ОЛМА Медиа Групп, 2011. - 832 с. : іл.

 Мельниченко Володимир Юхимович - доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України, заслужений діяч науки України, член Національної спілки письменників України і Спілки письменників Росії, автор 50 книг з історичної, політичної і мистецтвознавчої проблематики. Протягом десяти років очолює Національний культурний центр України в Москві. За цей період видав у російській столиці низку українознавчих праць. За книги "Тарас Шевченко: "Моє перебування в Москві" (2007) та "На славу нашої преславної України" (2008) Володимиру Мельниченку було присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка 2009 року.

  Масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп "Гоголівська Москва" розповідає про українського генія з непозбутньою українською душею Миколу Гоголя у живому московському контектсі йог очасів. Автор досліджує життя письменника у Першопрестольній, розкриває його дружбу з великими московськими українцями Михайлом Щепкіним, Михайлом Максимовичем, Осипом Бодянським. Створено повну картину гоголівських пам*ятних адрес і місць у Москві. Значна їх частина представлена в ілюстраціях. Виняткова унікальність книги полягає в тому, що енциклопедичні терміни вперше з*ясовуються у контексті не лише Гоголевого, а й Шевченкового перебування в Москві. Такого видання ще не було ні в Україні, ні в усьому світі.

 

86.3

П 27

                Пересопницьке Євангеліє 1556-1561  : дослідження, транслітерований текст, словопокажчик / Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т укр. мови, Укр. мов.-інформ. фонд ; уклад. І. П.  Чепіга ; вступ. сл. О. С. Онищенко. - К. : [б. и.], 2001. - 704 с.

Пересопницьке Євангеліє - визначна пам*ятка української мови та книжкового мистецтва ХVІ ст. загальнослов*янського значення - уперше публікується в повному обсязі. Це - один з перших перекладів українською мовою канонічного євангельського тексту. Видання супроводжується науковими дослідженнями про рукопис та повним словопокажчиком з вичерпною граматичною характеристикою кожної словоформи та її локалізацією в тексті.

 

63.5(4УКР)

А 86

Артюх, Лідія Федорівна.

                Звичаї українців у народному календарі / Л. Ф. Артюх. - К. : Балтія-Друк, 2012. - 224 с. : іл.

Традиційна культура українців у притаманній для неї єдності духовного та матеріального проявів. Вірування і святині народу, календарні свята і обрядова кухня, родинні традиції і основні засади ведення господарства - все це незримо пов*язує етнос у просторі і часі, вирізняючи його з-поміж інших народів. З книги ви дізнаєтесь про календарні свята  і обряди українців, познайомитеся зі звичаями та тардиціями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Значну увагу приділено обрядовим стравам. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю смачних страв, рецепти яких дбайливо зібрані автором у різних регіонах України.

 85.143(4УКР)5

О-36

Огієвська, І. В.

                Микола Пимоненко = Mykola Pymonenko / І. В. Огієвська ; пер. англ. О. К. Подшибіткіна, літ. оброб. тексту, упоряд. ілюстр. матеріалу О. А. Бойко. - К. : Мистецтво, 2012. - 128 с. : кол.іл. 

В альбомі репродукуються твори визначного українського художника кінця ХІХ- початку ХХ ст. Миколи Корниловича Пимоненка (1862-1912), який правдиво і поетично відобразив життя села, змалював звичаї і побут українців, створив яскраві народні образи.

 

83.3(4УКР)5

Т 19

Тарахан-Береза, Зінаїда Панасівна.

                "Заворожи мені, волхве...". Тарас Шевченко і Михайло Щепкін / З. П. Тарахан-Береза. - К. : Мистецтво, 2012. - 352 с. : іл, портр.  

Видання присвячене 200-літньому ювілею Тараса Шевченка та 225-літтю Михайла Щепкіна з дня народження, збагачує шевченкознавство цікавим аспектом. Автор, спираючись на науково-історичні документи, здійснила оригінальне дослідження щодо живописного твору Т.Г. Шевченка "Потрет Михайла Щепкіна"(1843). Ця картина, а також портрет юного Т.Г. Шевченка, інші документальні раритети публікуються в Україні вперше. Видання доповнене малярською спадщиною Т.Г. Шевченка.

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".