Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2013-03-20

 

83.3(4УКР)5

М 48

Мельниченко, Володимир Юхимович.

                Гоголівська Москва  : авт. енциклопедія-хроноскоп / В. Ю. Мельниченко. - М. : ОЛМА Медиа Групп, 2011. - 832 с. : іл.

 Мельниченко Володимир Юхимович - доктор історичних наук, член-кореспондент АПН України, заслужений діяч науки України, член Національної спілки письменників України і Спілки письменників Росії, автор 50 книг з історичної, політичної і мистецтвознавчої проблематики. Протягом десяти років очолює Національний культурний центр України в Москві. За цей період видав у російській столиці низку українознавчих праць. За книги "Тарас Шевченко: "Моє перебування в Москві" (2007) та "На славу нашої преславної України" (2008) Володимиру Мельниченку було присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка 2009 року.

  Масштабна авторська енциклопедія-хроноскоп "Гоголівська Москва" розповідає про українського генія з непозбутньою українською душею Миколу Гоголя у живому московському контектсі йог очасів. Автор досліджує життя письменника у Першопрестольній, розкриває його дружбу з великими московськими українцями Михайлом Щепкіним, Михайлом Максимовичем, Осипом Бодянським. Створено повну картину гоголівських пам*ятних адрес і місць у Москві. Значна їх частина представлена в ілюстраціях. Виняткова унікальність книги полягає в тому, що енциклопедичні терміни вперше з*ясовуються у контексті не лише Гоголевого, а й Шевченкового перебування в Москві. Такого видання ще не було ні в Україні, ні в усьому світі.

 

86.3

П 27

                Пересопницьке Євангеліє 1556-1561  : дослідження, транслітерований текст, словопокажчик / Нац. акад. наук України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського, Ін-т укр. мови, Укр. мов.-інформ. фонд ; уклад. І. П.  Чепіга ; вступ. сл. О. С. Онищенко. - К. : [б. и.], 2001. - 704 с.

Пересопницьке Євангеліє - визначна пам*ятка української мови та книжкового мистецтва ХVІ ст. загальнослов*янського значення - уперше публікується в повному обсязі. Це - один з перших перекладів українською мовою канонічного євангельського тексту. Видання супроводжується науковими дослідженнями про рукопис та повним словопокажчиком з вичерпною граматичною характеристикою кожної словоформи та її локалізацією в тексті.

 

63.5(4УКР)

А 86

Артюх, Лідія Федорівна.

                Звичаї українців у народному календарі / Л. Ф. Артюх. - К. : Балтія-Друк, 2012. - 224 с. : іл.

Традиційна культура українців у притаманній для неї єдності духовного та матеріального проявів. Вірування і святині народу, календарні свята і обрядова кухня, родинні традиції і основні засади ведення господарства - все це незримо пов*язує етнос у просторі і часі, вирізняючи його з-поміж інших народів. З книги ви дізнаєтесь про календарні свята  і обряди українців, познайомитеся зі звичаями та тардиціями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом. Значну увагу приділено обрядовим стравам. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю смачних страв, рецепти яких дбайливо зібрані автором у різних регіонах України.

 85.143(4УКР)5

О-36

Огієвська, І. В.

                Микола Пимоненко = Mykola Pymonenko / І. В. Огієвська ; пер. англ. О. К. Подшибіткіна, літ. оброб. тексту, упоряд. ілюстр. матеріалу О. А. Бойко. - К. : Мистецтво, 2012. - 128 с. : кол.іл. 

В альбомі репродукуються твори визначного українського художника кінця ХІХ- початку ХХ ст. Миколи Корниловича Пимоненка (1862-1912), який правдиво і поетично відобразив життя села, змалював звичаї і побут українців, створив яскраві народні образи.

 

83.3(4УКР)5

Т 19

Тарахан-Береза, Зінаїда Панасівна.

                "Заворожи мені, волхве...". Тарас Шевченко і Михайло Щепкін / З. П. Тарахан-Береза. - К. : Мистецтво, 2012. - 352 с. : іл, портр.  

Видання присвячене 200-літньому ювілею Тараса Шевченка та 225-літтю Михайла Щепкіна з дня народження, збагачує шевченкознавство цікавим аспектом. Автор, спираючись на науково-історичні документи, здійснила оригінальне дослідження щодо живописного твору Т.Г. Шевченка "Потрет Михайла Щепкіна"(1843). Ця картина, а також портрет юного Т.Г. Шевченка, інші документальні раритети публікуються в Україні вперше. Видання доповнене малярською спадщиною Т.Г. Шевченка.

 

 Новини

2021-01-01
Шановні користувачі, до вашої уваги "Календар краєзнавчих па'ятних дат Закарпаття на 2020 рік".
Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2020 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2020 році громадськість світу та України.
 

 

2020-02-17
Запрошуємо всіх на вечір пам'яті до Дня Героїв небесної Сотні, який відбудеться 20 лютого о 17 год. в читальній залі бібліотеки.

 

2020-02-17

Дискусія про переклади художньої літератури на Закарпатті.
У п’ятницю, 21 лютого, о 17.00 у Закарпатській обласній науковій універсальній бібліотеці відбудеться круглий стіл на тему “Закарпатська школа перекладу: є чи нема?” - з нагоди сторіччя відомого закарпатського письменника і перекладача Семена Панька.
Учасниками дискусії стануть сучасні перекладачі художньої літератури – Сергій Панько (Київ), Микола Зимомря (Дрогобич), Віктор Мотрук, Галина Малик, Андрій Любка, Василь Густі, письменники Сергій Федака та Михайло Рошко, літературознавець  Олег Хававчак. 

Зустріч відбудеться в рамках літературного клубу “Читаємо разом!” (І поверх).  Модератор  – Олександр Гаврош.

 

2020-02-04

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за січень 2020 р.".

2020-01-27

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Бій під Крутами - героїчна сторінка історії", присвячена Дню пам'яті Героїв Крут.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".