Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2016-05-15
91.9: 83.3(4УКР)6
Г 69
Богдан Горинь : біобібліогр. покажч. 1960-2015 / Ін-т українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, Нац. парлам. б-ка України ; уклад. О. І. Горинь.  К. : Пульсари, 2015.  160 с. : портр, фото.кол.  (Шістдесятництво: профілі на тлі покоління ; вип. 16).  Імен. покажч.: с. 149-156. 
 
У шістнадцятому випуску серії біобібліографічних нарисів «Шістдесятництво: профілі на тлі покоління» представлено творчий доробок письменника, мистецтвознавця, громадського та політичного діяча, народного депутата Верховної Ради України 1-го та 2-го скликань Богдана Миколайовича Гориня (народ. 1936) та літературу про нього. Вміщено вступну статтю кандидата історичних наук Юрія Зайцева про життя та творчість Богдана Миколайовича. Бібліографічні записи частково супроводжені анотаціями, подано зміст окремих видань. Видання доповнено іменним покажчиком, зображеннями обкладинок деяких книг та фотографіями письменника.
 
91.9: 63.3(4УКР)
І-90
Історія України : наук.-допом. бібліогр. покажч. за 2013 р. / М-во культури України, Нац. іст. б-ка України ; упоряд.: Н. Вощевська, К. Таранюк-Русанівський [та ін.] ; відп. за вип. А. В. Скорохватова.  К. : Нац. іст. б-ка України, 2015.  704 с.  Імен. покажч.: с. 598-671.  Геогр. покажч.: с. 672-693.  Бібліогр.: с. 694-701.
 
Національна історична бібліотека України представляє сорок шостий випуск наукового бібліографічного покажчика "Історія України" за 2013 рік. Пропонований посібник вводить у науковий обіг опублікований документальний масив з історії України за 2013 рік, а також бібліографічні описи книг, публікацій 2011-2012 років, які не було включено в попередні випуски покажчиків. Видання складається з передмови упорядників, вступної статті, шістнадцяти тематичних розділів, підрозділу авторефератів дисертацій, довідково-пошукового апатару, змісту.
Довідник стане у нагоді дослідникам, науковцям, викладачам, вчителям, аспірантам, студентам, учням, працівникам бібліотек, музеїв, краєзнавцям, фахівцям у галузі комунікаційно-інформаційних технологій, широкому читацькому загалу.
 
60.59(4УКР)
П 42
Повсякденні практики інституційної дискримінації: український вимір / Т. Доронюк, І. Когут [та ін.] ; Центр дослідж. сусп-ва.  К. , 2013.  68 с.  Бібліогр. у підрядк. прим.
 
Проект здійснено в рамках програми мікрогрантів Громадянської мережі Опора за фінансової підтримки Європейського партнерства за демократію. Грант № 253-513/2012_11 «Аналіз інституційної дискримінації в Україні відповідно до критеріїв ЄС». Даний проект Центру Дослідження Суспільства має на меті концептуалізувати поняття інституційної дискримінації в українському контексті. 
Проблемним щодо визначення дискримінацій різного роду в українському контексті є велике нашарування міфів щодо причин, проявів та наслідків дискримінаційних практик. Розвінчувати ці міфи, у свою чергу, пропонується шляхом впровадження ефективного антидискримінаційного законодавства. Проте у даному дослідженні - спроба проблематизувати питання достатності законодавчих змін.
Запропоновано комплексний підхід, який би визначав дослідження дискримінації та дискримінаційних практик як нерозривний процес, що поєднувався б зі змінами в самому суспільстві, актуалізацією антидискримінаційного порядку денного, впровадженням необхідного законодавства та іншими важливими кроками.
 
66.3(4УКР)64
Р 45
Реформи під мікроскопом: 2015 рік / Укр. громад. коаліція "Реанімац. пакет Реформ" ; авт. кол. : О.  Банчук, В. Бахрушин [та ін.] ; ред.-упоряд.: В. В. Міський, О. М. Галушка.  К. : Видавничий дім "Родовід", 2015.  88 с. – Бібліогр. у підрядк. прим.
 
У цьому виданні експерти української громадської коаліції «Реанімаційний пакет реформ» аналізують основні завдання, що стоять перед Україною на шляху інституційних, економічних і соціальних реформ, а також оцінюють стан їх нормативно-правового забезпечення та імплементації протягом 2015 року.
В рамках огляду кожної з реформ описана учать громадськості в її здійсненні та виокремлені рекомендації для органів влади щодо подальших дій. 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".