Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2016-06-07
92.5 
Д 20
Дати і події : 2016, друге півріччя : календар знамен. дат № 2 (8) / Нац. парлам. б-ка України ; уклад. : В. Кононенко [та ін.]. – К. , 2016. – 152 с. : іл. – Бібліогр. наприкінці розд. та у підрядк. прим.
 
Видання Національної парламентської бібліотеки України календар знаменних дат «Дати і події» виходить двічі на рік. Цей випуск присвячено визначним річницям подій суспільно-політичного, наукового та культурно-мистецького життя України, які відзначатимуться у другому півріччі 2016 р. До календаря ввійшли фактографічні довідки про ювілеї видатних особистостей, відомості щодо релігійних і професійних свят, днів заснування установ та населених пунктів України. Видання адресовано працівникам закладів культури і освіти, широкому колу читачів.
 
91.9:83.3(4УКР)6
М 42
В’ячеслав Медвідь : біобібліогр. покажч. : до 65-річчя від дня народж. / М-во культури України, Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Наук. б-ка ; уклад. : Ю. І. Горбань, В. В. Степко, Г. О. Стешенко. – К. , 2015. – 190 c. : фот. – (Серія «Видатні постаті КНУКіМ» ; вип. 3).
 

Біобібліографічний покажчик присвячений відомому письменнику, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка В’ячеславу Медведю. Покажчик містить нариси про життя та творчість В. Медведя, основні дати біографії, бібліографію творів письменника та літератури про нього. В покажчик включені висловлювання письменників та літературознавців про В. Медведя, цитати з його творів, епістолярну спадщину, світлини. Видання розраховане на науковців, філологів, літературознавців, культурологів,учителів, працівників бібліотек та інформаційних служб, а також всіх, хто цікавиться творчістю сучасних українських письменників.

83.3(4УКР)
П 35
Письменники Хмельниччини : довід. Хмельн. обл. орг. Нац. Спілки письменників України / відп. за вип. В. І. Горбатюк. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2014. – 32 с. : портр.

Довідник подає біобібліографічні дані про членів Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України – сучасних і тих, хто відійшов у вічність. Видання адресоване бібліотекам, працівникам освіти, учням і студентам, усім, хто цікавиться літературою рідного краю, України. Довідник присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

К 91.9: 81-5
З-18
Закарпатський діалект : бібліогр. покажч. / М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. “Ужгород. нац. ун-т” ; уклад. : І. В. Сабадош, О. Ф. Миголинець, О. Д. Пискач. – Ужгород : Говерла, 2009. – 136 с.
 
У покажчику подається перелік друкованих праць, які стосуються всіх рівнів закарпатського діалекту, а також лінгвістичних атласів, діалектних словників, збірників та збірок записів говіркового мовлення, публікацій і досліджень пам'яток закарпатоукраїнської писемності, фольклорних текстів, етнографічних матеріалів, що містять лексику закарпатських говірок. Для мовознавців, фольклористів, етнографів, аспірантів, учителів, студентів і всіх тих, хто цікавиться народною закарпатською говіркою.
 
 
 


Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".