Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2016-06-07
92.5 
Д 20
Дати і події : 2016, друге півріччя : календар знамен. дат № 2 (8) / Нац. парлам. б-ка України ; уклад. : В. Кононенко [та ін.]. – К. , 2016. – 152 с. : іл. – Бібліогр. наприкінці розд. та у підрядк. прим.
 
Видання Національної парламентської бібліотеки України календар знаменних дат «Дати і події» виходить двічі на рік. Цей випуск присвячено визначним річницям подій суспільно-політичного, наукового та культурно-мистецького життя України, які відзначатимуться у другому півріччі 2016 р. До календаря ввійшли фактографічні довідки про ювілеї видатних особистостей, відомості щодо релігійних і професійних свят, днів заснування установ та населених пунктів України. Видання адресовано працівникам закладів культури і освіти, широкому колу читачів.
 
91.9:83.3(4УКР)6
М 42
В’ячеслав Медвідь : біобібліогр. покажч. : до 65-річчя від дня народж. / М-во культури України, Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Наук. б-ка ; уклад. : Ю. І. Горбань, В. В. Степко, Г. О. Стешенко. – К. , 2015. – 190 c. : фот. – (Серія «Видатні постаті КНУКіМ» ; вип. 3).
 

Біобібліографічний покажчик присвячений відомому письменнику, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка В’ячеславу Медведю. Покажчик містить нариси про життя та творчість В. Медведя, основні дати біографії, бібліографію творів письменника та літератури про нього. В покажчик включені висловлювання письменників та літературознавців про В. Медведя, цитати з його творів, епістолярну спадщину, світлини. Видання розраховане на науковців, філологів, літературознавців, культурологів,учителів, працівників бібліотек та інформаційних служб, а також всіх, хто цікавиться творчістю сучасних українських письменників.

83.3(4УКР)
П 35
Письменники Хмельниччини : довід. Хмельн. обл. орг. Нац. Спілки письменників України / відп. за вип. В. І. Горбатюк. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2014. – 32 с. : портр.

Довідник подає біобібліографічні дані про членів Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України – сучасних і тих, хто відійшов у вічність. Видання адресоване бібліотекам, працівникам освіти, учням і студентам, усім, хто цікавиться літературою рідного краю, України. Довідник присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

К 91.9: 81-5
З-18
Закарпатський діалект : бібліогр. покажч. / М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. “Ужгород. нац. ун-т” ; уклад. : І. В. Сабадош, О. Ф. Миголинець, О. Д. Пискач. – Ужгород : Говерла, 2009. – 136 с.
 
У покажчику подається перелік друкованих праць, які стосуються всіх рівнів закарпатського діалекту, а також лінгвістичних атласів, діалектних словників, збірників та збірок записів говіркового мовлення, публікацій і досліджень пам'яток закарпатоукраїнської писемності, фольклорних текстів, етнографічних матеріалів, що містять лексику закарпатських говірок. Для мовознавців, фольклористів, етнографів, аспірантів, учителів, студентів і всіх тих, хто цікавиться народною закарпатською говіркою.
 
 
 


Новини

2020-02-29

Шановні користувачі, для вас "Календар краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат на 2020 р.".

2020-01-17

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Фестивальна мозаїка Закарпаття".

2020-01-16
Шановні користувачі, для вас електронна версія покажчика "Василь Ґабор".

 

2020-01-14

16 січня, о 17.00 запрошуємо вас на творчу зустріч з письменником та літературознавцем Василем Ґабором.
До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста та упорядника серії “Приватна колекція” літературної аґенції “Піраміда” Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії “Культура краю в особах” і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття.
У бібліографічному покажчику “Василь Ґабор” є описи видань, у яких ювіляр виступає як письменник, укладач, упорядник, редактор, автор проєктів, також описи публікованих художніх творів та їх перекладів, наукових публікацій, науково-популярних та енциклопедичних статей, історико-бібліографічних нарисів та ін. Покажчик розрахований на широке коло читачів, передусім - бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Під час творчої зустрічі з Василем Ґабором буде презентовано бібліографічний покажчик та нові видання серії “Приватна колекція”.
Вхід вільний.

 

 

2020-01-08

До вашої уваги нова віртуальна виставка, присвячена 85-річчю видатного українського поета Василя Симоненка "Я українець. Оце і вся моя біографія".

2020-01-03

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за грудень 2019 р.".

2019-12-24

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Бібліогурманіка - апетитне читання".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".