Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2016-06-07
92.5 
Д 20
Дати і події : 2016, друге півріччя : календар знамен. дат № 2 (8) / Нац. парлам. б-ка України ; уклад. : В. Кононенко [та ін.]. – К. , 2016. – 152 с. : іл. – Бібліогр. наприкінці розд. та у підрядк. прим.
 
Видання Національної парламентської бібліотеки України календар знаменних дат «Дати і події» виходить двічі на рік. Цей випуск присвячено визначним річницям подій суспільно-політичного, наукового та культурно-мистецького життя України, які відзначатимуться у другому півріччі 2016 р. До календаря ввійшли фактографічні довідки про ювілеї видатних особистостей, відомості щодо релігійних і професійних свят, днів заснування установ та населених пунктів України. Видання адресовано працівникам закладів культури і освіти, широкому колу читачів.
 
91.9:83.3(4УКР)6
М 42
В’ячеслав Медвідь : біобібліогр. покажч. : до 65-річчя від дня народж. / М-во культури України, Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Наук. б-ка ; уклад. : Ю. І. Горбань, В. В. Степко, Г. О. Стешенко. – К. , 2015. – 190 c. : фот. – (Серія «Видатні постаті КНУКіМ» ; вип. 3).
 

Біобібліографічний покажчик присвячений відомому письменнику, лауреату Національної премії України імені Тараса Шевченка В’ячеславу Медведю. Покажчик містить нариси про життя та творчість В. Медведя, основні дати біографії, бібліографію творів письменника та літератури про нього. В покажчик включені висловлювання письменників та літературознавців про В. Медведя, цитати з його творів, епістолярну спадщину, світлини. Видання розраховане на науковців, філологів, літературознавців, культурологів,учителів, працівників бібліотек та інформаційних служб, а також всіх, хто цікавиться творчістю сучасних українських письменників.

83.3(4УКР)
П 35
Письменники Хмельниччини : довід. Хмельн. обл. орг. Нац. Спілки письменників України / відп. за вип. В. І. Горбатюк. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2014. – 32 с. : портр.

Довідник подає біобібліографічні дані про членів Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України – сучасних і тих, хто відійшов у вічність. Видання адресоване бібліотекам, працівникам освіти, учням і студентам, усім, хто цікавиться літературою рідного краю, України. Довідник присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка.

К 91.9: 81-5
З-18
Закарпатський діалект : бібліогр. покажч. / М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. “Ужгород. нац. ун-т” ; уклад. : І. В. Сабадош, О. Ф. Миголинець, О. Д. Пискач. – Ужгород : Говерла, 2009. – 136 с.
 
У покажчику подається перелік друкованих праць, які стосуються всіх рівнів закарпатського діалекту, а також лінгвістичних атласів, діалектних словників, збірників та збірок записів говіркового мовлення, публікацій і досліджень пам'яток закарпатоукраїнської писемності, фольклорних текстів, етнографічних матеріалів, що містять лексику закарпатських говірок. Для мовознавців, фольклористів, етнографів, аспірантів, учителів, студентів і всіх тих, хто цікавиться народною закарпатською говіркою.
 
 
 


Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".