Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2013-04-02

 

87.3(4УКР)5

П 80

Прокопович, Теофан.

                Філософські праці. Вибране / Т. Прокопович ; упоряд. В. Д. Литвинов. - К. : Дніпро, 2012. - 616 с.

         До цього видання творів Теофана Прокоповича включено ті, які не ввійшли до 3-х томів, опублікованих 30 років тому. Відтак, цю книгу можна вважати 4-м томом філософських праць мислителя, куди входять переклади з латиномовних рукописів: "Поетика", окремі розділи "Риторики". Інші твори подаються в перекладі з російської та давньої української: трагікомедія "Володимир" (присвячена  Іванові Мазепі), діалоги, "Духовний регламент" - закон нового церковного влаштування в Росії "Слово про владу й честь царську", "Розшук історичний", "Правда волі монаршої". Ці та інші твори Прокоповича, вміщені тут, розширяють наші уявлення про світогляд і філософські погляди мислителя.

 

 

63.3(4АВТ)

Ч-96

Чухліб, Тарас Васильович.

                Відень 1683: Україна в боротьбі за "золоте яблуко" Європи  / Т. В. Чухліб. - К. : Кліо, 2012. - 560 с. : кол.іл.

         У книзі висвітлюються причини, хід і наслідки Віденської відсічі, одного з найбільших військово-політичних конфліктів ранньомодерної історії світу. У битві з турками за тогочасну політичну столицю Європи 12 вересня 1683 року українські козаки, шляхтичі, священники, міщани й селяни з України-Русі ( Львівщини, Белзчини, Холмщини, Підляшшя, Тернопілля, Волині, Поділля та Київщини) складали 2/3 війська на чолі з королем Речі Посполитої Яном ІІІ Собеським та допомогли об*єднаним військам Австрії, Німеччини й Польщі здобути історичну перемогу.

         Воєнні й політичні події автор подає на широкому тлі боротьби Риму, Варшави, Відня, Москви та Венеції зі Стамбулом за право домінування в Центрально-Східній Європі. У додатках міститься оригінальний документальний і факсимільний матеріал.

 

 

63.3(4УКР)

І-90

                Історія України : джерел. літопис / за ред.: В. І. Червінський, М. І. Обушний ; упоряд.: В. І. Червінський, Л. В. Шимчак [та ін.]. - 2-е вид., випр. та допов. - К. : КВІЦ, 2012. - 832 с. : іл, карти, табл.

   Вміщено документи і матеріали, які висвітлюють найважливіші події в історії України з найдавніших часів до сьогодення, методику їх використання та інші дидактичні матеріали. Подано найрізноманітніші типи джерел: уривки з літописних свідоцтв, юридично-правових документів, генеалогічних таблиць княжих династій, фольклорних матеріалів, історико-географічних карт із праць відомих істориків, спогадів учасників подій, свідчень іноземців.

 

 

81.411.1

Н 23

Наливайко, Степан Іванович.

                Українська індоаріка / С. І. Наливайко. - К. : Євшан-зілля, 2007. - 638 с.

   "Українська індоаріка" - третя книжка відомого сходознавця-індолога, присвячена українсько-індоіранським мовним, етнічним, історичним, міфологічним і фольклорним зв*язкам. Як і в попередніх двох книжках ("Таємниці розкриває санскрит" та "Індоарійські таємниці України"), широке залучення індійського, іранського, балтійського й слов*янського фактографічного й культурологічного матеріалу дозволило дослідникові по-новому осмислити й пояснити низку важливих для вітчизняної історії етнонімів і назв, скіфських царських і слов*янських князівських імен, важливих термінів і реалій.

    Новим є розділ "Слов*янська індоаріка". Накопичені українсько-індоарійські паралелі дозволили перекинути містки з України до сусідніх слов*янських народів і по-новому витлумачити давні, але й досі загадкові назви - польські Вісла й Варшава, чеське  Острава й словенське Мулява, ім*я засновника Першої Болгарської держави, народженого в Україні, - Аспарух.

     Книжка щедро насичена цікавим, пізнавальним матеріалом і засвідчує, що українська мова й духовна культура сягають тисячолітніх часових глибин, а українська історія творилася разом з історією найдавніших цивілізацій світу!  

        

 

63.5(4УКР)

В 75

Воропай, Олекса.

                Звичаї нашого народу  : нар.-календар. звичаї, укр. нар. одяг : етнограф. нарис / О. Воропай. - К. : Пульсари, 2012. - 632 с. : кол.іл.

 

       "Звичаї нашого народу" - фундаментальна праця Олекси Воропая, підсумок його самовідданої багатолітньої пошукової роботи, яка охоплює річний календарно-обрядовий цикл життєдіяльності українців та традиції народного одягу. Видання розраховане на всіх, кому дороге минуле нашого народу, його прадавні корені.Новини

2020-02-29

Шановні користувачі, для вас "Календар краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат на 2020 р.".

2020-01-17

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Фестивальна мозаїка Закарпаття".

2020-01-16
Шановні користувачі, для вас електронна версія покажчика "Василь Ґабор".

 

2020-01-14

16 січня, о 17.00 запрошуємо вас на творчу зустріч з письменником та літературознавцем Василем Ґабором.
До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста та упорядника серії “Приватна колекція” літературної аґенції “Піраміда” Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії “Культура краю в особах” і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття.
У бібліографічному покажчику “Василь Ґабор” є описи видань, у яких ювіляр виступає як письменник, укладач, упорядник, редактор, автор проєктів, також описи публікованих художніх творів та їх перекладів, наукових публікацій, науково-популярних та енциклопедичних статей, історико-бібліографічних нарисів та ін. Покажчик розрахований на широке коло читачів, передусім - бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Під час творчої зустрічі з Василем Ґабором буде презентовано бібліографічний покажчик та нові видання серії “Приватна колекція”.
Вхід вільний.

 

 

2020-01-08

До вашої уваги нова віртуальна виставка, присвячена 85-річчю видатного українського поета Василя Симоненка "Я українець. Оце і вся моя біографія".

2020-01-03

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за грудень 2019 р.".

2019-12-24

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Бібліогурманіка - апетитне читання".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".