Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2016-10-24
К 85.94
Г 14
Гайдук, Василь Михайлович. Український реквієм : присвячується загиблим за волю і незалежність України : [клавір, партитура] / В. М. Гайдук ; передм. Л. В. Дичко. – Ужгород : Ґражда, 2015. – 280 с. + 1 ел. опт. диск (CD-ROM).


Задум написати «Реквієм» у автора, заслуженого діяча мистецтв України, знаного композитора, хорового диригента і педагога, заступника голови Закарпатського обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки Василя Гайдука виник п’ять років тому. Десь півроку композитор його осмислював, виношував, а тоді взявся за роботу. Одразу вирішив присвятити цей твір всім померлим за волю й незалежність України. Також йому хотілося, щоб була зрозумілою не лише музика, а й слово.
Традиційно реквієм виконують латиною, але Василь Гайдук – перший, хто написав твір такого жанру українською. «Я вважаю, що молитися треба рідною мовою, бо така молитва є найщирішою, а її шлях до Всевишнього – найкоротшим. Я намагався вдихнути у цей твір близькі мені інтонації, характерні тому краю, де ми живемо. Деякі частини навіть містять цитати з народних пісень», – говорить композитор.
Заслужений академічний Закарпатський народний хор та симфонічний оркестр філармонії вперше виконали «Український реквієм» закарпатського композитора 2 квітня 2015 року в Ужгородському Хрестовоздвиженському кафедральному греко-католицькому соборі та присвятили його всім, хто в ті чи інші часи віддав життя за Україну, за її свободу та незалежність. Солістами на концерті були: лауреат обласної премії ім. Д. Задора Юстина Дідик (сопрано), Яна Садварій (мецо-сопрано), Іван Шумський (тенор) та Володимир Фогель (баритон). Диригентом беззмінно залишається заслужений працівник культуриУкраїни Наталія Петій-Потапчук.
 
К 91.9: 83.3
Г 96
    Василь Густі : бібліоогр. покажч. : до 65-річчя від дня народж. / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка ; уклад. О. В. Шмайда ; відп. за вип. О. А. Канюка ; передм. О. Ігнатович. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2016. – 164 с. : кол.іл.


Бібліографічний покажчик «Василь Густі», що продовжує серію «Культура краю в особах» – видання, яке з нагоди 65-річчя від дня народження цього письменника, поета, драматурга, перекладача, активного учасника громадського та культурного життя Закарпаття найповніше подає бібліографію різних граней творчості та діяльності цієї непересічної особистості.
 
К 83.3
З-18
    Закарпатська Франкіана : зб. наук. ст., есе, худож. творів, бібліогр. джерел / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка ; уклад. М. Б. Бадида [и др.] ; ідея О. Д. Гаврош ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : РІК-У, 2016. – 260 с. : іл.


«Закарпатська Франкіана» – збірник наукових статей, есе, художніх творів, бібліографічних джерел, приурочений до 160-річчя від дня народження Івана Франка. У цьому виданні вперше подано під однією обкладинкою і твори Івана Франка, що підтверджують зацікавлення цього письменника, мислителя, і громадського діяча історією, культурою та тогочасними реаліями Угорської Русі, тобто нашого краю, і праці науковців, що аналізують вплив творчості та постаті Івана Франка на громадське і культурне життя Закарпаття. Окрім того, у збірнику акумульовано історію закарпатського франкознавства та його джерельну базу, а також представлено художні твори сучасних письменників, присвячені Івану Франку.
 
К 79.1
З-18
    Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая. 70 років : альбом / упоряд. Ф. Ерфан [и др.] ; за заг. ред. Ф. Ерфан. – Ужгород : Патент, 2016. – 224 с. : кол.іл.


У виданні коротко викладено історію формування музейної колекції, шлях становлення музею та специфіку зібраного матеріалу. Висвітлено концепцію створення та обсяг тематики, наведено загальну характеристику країн, епох, течій в мистецтві, шкіл та художніх осередків. Певну увагу приділено інтерпретації основ композицій, проаналізовано стилістичні ознаки мистецьких вирішень поданих творів.
 
К 63.3
З-32
Заплетал, Флоріан. Міста і села Закарпаття = Města a vesnice Zakarpati = Towns and villages in the Carpathians : [альбом] / Ф. Заплетал ; упоряд. М. В. Сирохман, пер. чес., ред. чес. текстів Р. Кіндлерова, пер. англ. М. В. Сирохман. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші , 2016. – 176 с. : іл. – Текст укр., чес., англ. мовами.


В альбомі представлено повну збірку світлин Флоріана Заплетала , зроблених чеським дослідником у 1919-1925 роках у містах і селах Закарпаття, коли край входив до складу Чехословаччини. Заплетал знав і любив цю карпатську землю, якій присвятив багато статей та різноманітних видань і яку завзято фотографував. Його об’єктив зафіксував крім дерев’яних церков, яким було присвячено попереднє видання, вигляд наших міст і сіл, замки й муровані церкви, селян і сільські  хати, господарські споруди й криті мости – все розмаїте етнографічне багатство старого Закарпаття, яке нині майже повністю втрачено. Фотографії для альбому надав учень і друг Заплетала, спадкоємець його архіву академік проф. Микола Мушинка (Пряшів, Словаччина). Йому належить також вступна стаття, присвячена громадській діяльності чеського дослідника.
 
К 84
К 89
Кузан, Василь Васильович. Експрес-наречений : роман / В. Кузан. – К. : Український пріоритет, 2016. – 272 с.


В даному романі розкривається іронічна історія про силу справжнього кохання і страх бути щасливим. Історія, яка могла б статися з кожним із нас…
 
К 84
К 95
Кухта, Василь Васильович. Іти й не озиратися : [есе, поезії] / В. Кухта. – Львiв : Ліга-Прес, 2015. – 88 с.


Європейські стежки України, родзинки міжетнічного, міжнаціонального спілкування, секрети пізнання незвіданих країв, іскрометні курйози, почерпнуті з багатолітньої журналістської практики, – центрова вісь нової книги публіцистики, доповненої поетичними візіями, Василя Кухти.
 
К 82.3
Л 38
  Легенди України. – Львів : Апріорі, 2015 –     
    Ч. 1 : Карпати / ред.-уклад. О. А. Волосевич ; фото Ю. І. Николишин [та ін.] ; відп. за вип. В. Хомів. – 2015. – 168 с. : кол.іл.


Збірка найкращих і найколоритніших карпатських легенд та переказів. Згруповані у розділи: гори, ріки та озера, рослини, персоналії, замки, храми, кожен з яких починається історичною довідкою.
 
К 84
М 31
Масляник, Олександр Іванович. Люди з Вавилону : публіцистика, нариси, есеї / О. І. Масляник. – Львів : [б. и.], 2005. – 360 с.


Книга публіцистики, нарисів та есе «Люди з Вавилону» Олександра Маслянка стала своєрідним підсумком багаторічної журналістської роботи та численних відряджень, інтерв’ю, зустрічей з людьми високого чину і духу. Головна тема книги – складний духовний світ сучасника, непростий шлях становлення незалежної України, проблеми державо- і націотворення.
 
К 84
П 42
Повх, Лідія Петрівна. Розкажи про все вітру : [поезії] / Л. П. Повх. – Ужгород : ІВА, 2016. – 164 с.


У книзі поетеси із Закарпаття постає світ сучасності і минулого в складних свідомісних та емоційних вимірах людини ХХІ століття. Почуття патріотизму, обов’язку перед родом і народом, усвідомлення смислу життя – провідні мотиви поезій.
 
К 84
Р 15
Раді, Марія Георгіївна. Історія Віроньки, або Усе буде добре : худож. літ. / М. Г. Раді. – Ужгород : Ужгородська міська друкарня, 2015. – 56 с.


«Історія Віроньки, або Усе буде добре!» – п’ята книжка у творчому доробку Марії Георгіївни Раді.
Головна героїня – Віра, або Віронька, як називала її бабуся, єдина дитина у родині. Вона безмежно любить своїх батьків, відвідує дитячий садок, згодом йде до школи. У неї багато друзів. Завжди привітна і чемна вона намагається бути у злагоді з усіма. А ще у неї безліч бажань і мрій, які вона обов’язково реалізує.
 
К 84
С 79
Стефанюк, Ірина. Ти хочеш яблуко? : худож. літ. / І. Стефанюк. – Львів : Апріорі, 2016. – 160 с. : іл.


Він і вона… Світ емоцій її очима. Зародження і розвиток почуттів.. Історія кохання у кожного своя і неповторна, а цінності – незмінні у всіх. Як утримати та зберегти стосунки? Відкривайте книгу, із задоволенням читайте і знаходьте відповідь..
 
К 84
Т 41
Тимчук, Володимир. Вогнити! Вижити! Перемогти! : [поезії] / В. Тимчук ; за літ. ред. Я. -М. Тягнибок. – Львів : Астролябія, 2016. – 160 с.


Війна на українському сході викрила досі нехтувану грань в українському мистецтві, присвячену героїзмові, звитязі та злободенності війни. Володимир Тимчук відгукнувся на цей мистецький виклик поетичними творами, джерелом натхнення для яких стали знайомі та незнайомі йому захисники України, а також перекладами чи не перлин міліарної поезії зі світової поетичної скарбниці. Також подано низку поезій близького спрямування, написаних автором до 2014 року.
 
К 63.3
У-45
    Українці й народи Центрально-Східної Європи: культура та історична спадщина : зб. наук. праць на пошану проф. М. Тиводара / М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. закл. "Ужгород. нац. ун-т", Каф. історії стародав. світу і серед. віків ; упоряд. І. Ліхтей. – Ужгород : Карпати, 2015. – 424 с. : іл. – Текст укр., пол., словац. мовами.


Збірник презентує наукові статті, що торкаються актуальних питань у галузі історії та етнології. Видання присвячене 80-річчю від дня народження відомого українського вченого-етнолога, доктора історичних наук, почесного професора Ужгородського національного університету Михайла Петровича Тиводара.
 

 Новини

2017-10-18

24 жовтня відбудеться ювілейне засідання клубу літературних дебютів «Нові імена».
Свою творчість презентуватимуть дві молоді поетки Марія Трунова та Аля Ціхоцька. Також відбудеться своєрідний творчий звіт дебютантів минулих років.
Запрошуємо всіх любителів поезії! Засідання розпочнеться, як завжди, о 17-й в читальній залі нашої бібліотеки.

2017-10-17

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Останній могікан - доктор Вікентій Шандор", присвячена життю і творчості відомого громадського діяча.

2017-10-04

Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2017 р.".

2017-09-14

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка, присвячена 75-річчю видатного українського композитора "Музичний світ Євгена Станковича".

2017-07-27

В розділі "Електронна бібліотека" додано нову книгу — Збірник матеріалів “Іван Чендей у колі сучасників”.

2017-03-13