Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2017-02-07

 

22.6

Г 59

Гокінґ, Стівен. Найкоротша історія часу/ С. Гокінґ, Л. Млодінов.  Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 160 с.

Легендарна книжка, яка перекладена понад 40 мовами! Стівен Гокінґ – людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в астрофізиці. Хвороба прикувала його до інвалідного візка, але не зломила дослідницького духу. Він читає лекції, популяризує наукові знання, знімається в наукових фільмах. Твір написаний живою мовою і розрахований на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це скорочене й доповнене новими відкриттями в науці перевидання бестселера Стівена Гокінґа «Коротка історія часу», який розійшовся по світу накладом понад 10 млн примірників! Ви дізнаєтесь про появу Всесвіту, чорні діри, теорію суперструн і квантову механіку. 

22.3

Х 70

Хокинг, Джейн. Быть Хокингом: история жизни Стивена Хокинга, рассказанная Джейн Хокинг / Д. Хокинг. –  М. : Эксмо, 2015. – 608 с.

Стивен Хокинг известен читателям как выдающийся физик современности, сделавший множество открытий в теории «черных дыр». А что мы знаем о Хокинге как об обычном человеке, любящем отце и муже, жизнелюбе и мечтателе, на долю которого выпали такие испытания судьбы, которые нельзя пожелать даже врагу? Джейн Хокинг была рядом с ним 26 лет, любила и разделяла с мужем все трудности. Про ее непростой опыт совместной жизни с гением, обо всех трудностях, выпавших на долю их семьи, и моментах счастья расскажет эта книга. Такого Хокинга вы еще не знали.

 

88

К 48

Клейнман, Пол. Психологія 10: факти, теорія, статистика, тести й таке інше : [усе про емоції, мислення, характер, звички, поведінку] / П. Клейнман ; пер. з англ. Ю. Кузьменко. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016.   240 с. 

Психологія   це наука про ментальні й поведінкові процеси. Власне, люди, які працюють у галузі психології, намагаються знайти відповіді на запитання: "Що спонукає нас жити?" і "Як ми бачимо світ?". Ці прості ідеї охоплюють складні об'єкти вивчення, зокрема емоції, мисленнєві процеси, сни, спогади, сприйняття, особистість, захворювання й лікування. Отже, готуйтеся метикувати, влаштовуйтеся зручніше - на вас чекає прозріння. Час пізнати себе до таких глибин, про які ви навіть гадки не мали. Ласкаво просимо до світу психології всіх, хто збирається поновити у пам'яті цю науку, і всіх, хто тільки починає її вивчати. До вашої уваги  "Психологія  101".

 

 81.411.1

Б 48

Береза, Тарас. Мова   не калька: словник української мови  / Т. Береза, І. Зубрицька, Ю. Зелений.   Львів : Апріорі, 2015.   664 с. 

Сучасний словник гарної української мови «Говорімо гарно!» розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.Призначений для найширшого кола шанувальників української мови: викладачів, студентів, учнів і вчителів, урядовців, ділових людей, учених, письменників, перекладачів, журналістів, працівників редакцій і видавництв тощо, одне слово, для всіх, кому небайдужа доля рідної мови, культури й словесності.

 

 

63.3(4УКР)64

Б 48

Березовець, Тарас Валерійович. Анексія: Острів Крим: хроніки "гібридної війни" : [голов. дослідж. захоплення півострова] / Т. В. Березовець.  К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. 392 с.

У книзі аналізуються механізми та технології т. зв. "гібридної війни", розв'язаної військами Російської Федерації ("зеленими чоловічками") на території АР Крим. Окремо досліджується розвідувальна та інформаційно-пропагандистська операція російських спецслужб, яка дозволила підготувати анексію Криму, починаючи з 1991 року. Твір містить велику кількість документів та фото, які є доказами злочинного характеру окупації півострова.Книга у хронологічному порядку охоплює період з 18 лютого 2014 року – початку масових розстрілів на Майдані Незалежності за участі російських спецслужб – і закінчуючи 18 березня 2014, коли Крим і Севастополь було офіційно анексовано та включено до переліку суб'єктів Російської Федерації. "Анексія: острів Крим" містить ексклюзивні свідчення, надані спеціально для цієї книги українськими, російськими і міжнародними політиками та військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації.

 

63.3(4УКР)

Б 87

 "Братня" навала. Війни Росії проти України ХІІ-ХХІ ст.  / В. Брехуненко [и др.] ; за заг. ред. В. Брехуненко.   К. : Віпол, 2016.   248 с.

У книзі в науково-популярному форматі розглядаються численні російсько-українські війни включно з Вітчизняною війною українців за незалежність, яка розпочалася зі вторгнення російських окупантів в Україну в лютому 2014 р. Простежено, що коріння цих війн сягають XII ст Показано, що саме війни як втілення постійних агресивних планів Московії / Росії заволодіти українськими землями визначали головну вісь російсько-українських стосунків. Описано мотиви, визрівання та хронологію війн, перебіг військових дій, наслідки війн та їхній вплив на українську перспективу. Вітчизняна війна, яку Україні доводиться вести з 2014 р., розглядається на тлі перегуків між путінською агресією та московськими стратегіями війн проти України ХV-ХХ ст. Для всіх, хто цікавиться історією українсько-російських стосунків та історією України загалом. 

"Українська культура" (журнал)

"Українська культура"   один із найстаріших культурологічних журналів в Україні; основні теми   музика, кіно, література, образотворче мистецтво, архітектура, нові медіа, дизайн. Перший номер вийшов у 1921 році. Назва журналу змінювалась 5 разів, сучасна сформувалась у 1991 році. Основними напрямками публікацій є утвердження національної самосвідомості, захист національних пріоритетів у культурології та мистецтві; висвітлення справжньої  української історії, духовності та науки. 

"Музика" (науково-популярний журнал)

"Музика" - музичний ілюстрований науково-популярний журнал. В ньому представлено музичну культуру України в усьому її розмаїтті: історія мистецтва, творчість українських композиторів і виконавців різних жанрів, фестивалі, конкурси, концерти, музичні вистави, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичне життя української діаспори тощо. 

"Міфологія і фольклор" (загальноукраїнський науково-освітній журнал)

Загальноукраїнський журнал «Міфологія і фольклор» видають спільно Львівський національний університет імені Івана Франка й Українське товариство дослідників фольклору та міфології, яке об’єднує викладачів і науковців вищих навчальних закладів та наукових установ України. Головна мета цього періодичного та передплатного видання – сприяти підвищенню наукового рівня досліджень і публікацій нових текстів фольклору та міфології, які є важливим духовним надбанням українського народу.

"Шо" (журнал)

Журнал «ШО» —  присвячений літературі та культурі. Видається в Києві з 1995 року. За словами головного редактора, початково «ШО» був запланований як гуманітарний проект, спрямований на розширення українського культурного простору. Є одним з небагатьох журналів, який містить самвидав (розділ «Шоиздат»), де письменники, іноді початківці, презентують свої літературні твори.

"Український театр" (науково-популярний журнал)

Український театр — всеукраїнський ілюстрований науково-популярний журнал, на сторінках якого висвітлюється історія і сучасний стан театрального мистецтва. Виходить раз на два місяці. Видання веде своє літочислення з 1917 року. Протягом своєї історії висвітлює театральні процеси в Україні. З ним співпрацюють провідні науковці-театрознавці, театральні критики, майстри театрального мистецтва, актори, режисери.

"ART class" (всеукраїнський освітньо-мистецький часопис-посібник)

Цікавий ексклюзивний ілюстрований посібник для поціновувачів мистецтва. Є корисним виданням для вчителів, учнів старших класів і батьків, спрямований на пізнання історії та культури українського народу в світовому контексті; на формування у дітей і молоді культури смаків, почуття патріотизму, духовних і художньо-естетичних цінностей.

 Новини

2017-10-18

24 жовтня відбудеться ювілейне засідання клубу літературних дебютів «Нові імена».
Свою творчість презентуватимуть дві молоді поетки Марія Трунова та Аля Ціхоцька. Також відбудеться своєрідний творчий звіт дебютантів минулих років.
Запрошуємо всіх любителів поезії! Засідання розпочнеться, як завжди, о 17-й в читальній залі нашої бібліотеки.

2017-10-17

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Останній могікан - доктор Вікентій Шандор", присвячена життю і творчості відомого громадського діяча.

2017-10-04

Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2017 р.".

2017-09-14

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка, присвячена 75-річчю видатного українського композитора "Музичний світ Євгена Станковича".

2017-07-27

В розділі "Електронна бібліотека" додано нову книгу — Збірник матеріалів “Іван Чендей у колі сучасників”.

2017-03-13