Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2017-02-12

К 84
Б 61
Біляк, Степан Томович. У полоні щодення : поезії / С. Т. Біляк. – Ужгород : ТІМРАNІ, 2016. – 112 с. : портр.

Степан Біляк, відомий на Закарпатті й далеко за його межами лікар-уролог, автор збірки поезій «Проліски рвуться увись» та пісенника «Благословляю день і час» (музика Петра Матія), йде до читача зі свою другою поетичною збіркою, в якій, ніби гортаючи сторінки свого поетичного щоденника, вихоплює зором ту чи іншу що і разом з читачем роздумує над прожитим і пережитим.

К 85.14
Б 78
Бокшай, Йосиф Йосифович. Йосиф Бокшай. Художник правди. Людина правди : альбом / Й. Й. Бокшай ; упоряд. Ф. Ерфан ; авт. ст. Ф. П. Ерфан [и др.]. – Ужгород : Карпати, 2016. – 336 с. : іл.

Його життя і подвижнецький мистецький труд, його талант, його художні полотна як відзеркалення всього найпрекраснішого, що пропонує нам Всесвіт, викликає і подив, і захоплення, і гордість, і молитовну шану краю, що дав Європі художника, ім’я якого – Йосиф Бокшай.
На сьогодні дане видання є найповнішим дослідженням творчості уродженця Закарпаття, народного художника СРСР, члена-кореспондента Академії мистецтв СРСР Йосифа Бокшая.

К 63.312
Д 70
Достал, Ярослав. Європейське коріння : путівник-довідник / Я. Достал ; пер., упоряд., допов. Ю. Фатула, вступ. ст. В. Фенич. – Ужгород : Карпати, 2016. – 328 с. : іл, портр.

Путівник Ярослава Достала по Підкарпатській Русі, як звалося у минулому Закарпаття у складі Чехословацькій Республіки, судилося бути одним із багатьох досліджень туристичної й рекреаційної привабливості краю, що побачили світ у далеких тридцатих роках минулого сторіччя. Воно й сьогодні вабить сучасного читача своєю унікальною інформацією і є цінним джерелом вивчення історії тих наших сіл і міст, яким довелося два десятки років бути у складі однієї із найрозвиненіших демократичних держав Європи.
Сьогодні це є особливо актуальним. Як наголошує автор вступного слова В. Фенич, нині, коли Україна вкотре декларує курс на Захід та його цінності, Закарпаття, зі своїм тисячолітнім європейським корінням у складі середньовічної та ранньомодерної Угорщини, модерної Австро-Угорщини, і передусім демократичної Чехословаччини міжвоєнного часу, має всі шанси повернути свою європейську спадщину.

 

К 84
Д 84
Дурунда, Андрій Ілліч. Чаша : новели, оповідання, вірші / А. І. Дурунда. – К. : СІК ГРУП УКРАЇНА, 2016. – 832 с.

У книзі український письменник із Закарпаття пропонує твори, в основі яких – життя з його складнощами, трагедіями і радощами. Червоною ниткою проходить у них любов до людини, до отчого краю і до Бога.
Кожному – бідному й багатому, скромному і пихатому – належить випити свою Чашу, покірно несучи свій Хрест дорогою долі.

К 84
К 89
Кузан, Василь Васильович. Сингулярність : поезії / В. В. Кузан. – К. : Укр. пріоритет, 2016. – 256 с.

Нескінченна емоційна густина і температура цих поезій дає підставу уявляти стан Всесвіту у початковий момент Великого вибуху. Щось має статися неодмінно, але що? Часопростір стає химерним і непердбачуваним, таким, що не припускає фізичної інтерпретації. Таким, що через нього неможливо продовжити до нескінченності лінію – незриму межу буття і небуття. Чи лінію іншого, недосяжного нашому тривимірному розумінню, але такого невмирущого буття. Іншого Буття. Є речі, які просто неможливо виміряти нічим.

84(4УКР)6
Л 93
Любка, Андрій. Карбід, або Неймовірні трагікомічні пригоди однієї шляхетної людини і цілої зграї мерзотників, які дерлися через кордон водою, небом і суходолом, аж змусили героя опинитися в підземному царстві тіней : роман / А. Любка. – Чернівці : Книги – ХХІ : Meridian Czernowitz, 2015. – 288 с. : іл.

Події пригодницького роману "Карбід" розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року, коли у вигаданому містечку Ведмедів група ентузіастів вирішує збудувати Фонтан Єдності з Європою. Навіщо їм фонтан, чому за ними в'язниця плаче і за скільки в Україні можна придбати людську нирку - про все це автор пише з гумором і добірним песимізмом. У цій книжці є сливовиця, рибалки, гробар, сімнадцять розділів, спокуслива й хтива жінка, кілька вбивць, корумпований мер, геніальна ідея, Тиса і безнадія. Натомість у ній немає шенгенських віз, відповідей на всі запитання, кулінарних рецептів і порад, як розбагатіти.

84(4УКР)6
Л 93
Любка, Андрій. Кімната для печалі : [оповідання] / А. Любка. – Чернівці : Книги – ХХІ : Meridian Czernowitz, 2016. – 192 с.

«Кімната для печалі» – нова збірка сюжетно не пов’язаних між собою оповідань Андрія Любки, які, однак, можна вважати й романом, якщо прийняти тезу, що головним героєм цього роману є самотність. Покинуті, ревниві, зовсім юні й поглинуті спогадами про вже прожите життя – усі ці люди на межі відчаю знаходять власне місце для плекання туги, кімнату для печалі, захисну мушлю. Знаходять, бо знають: саме самотність – найприродніший стан людини.

К 84
М 90
 Мукачево : ліричний портрет / упоряд.: В. В. Пагиря, М. Я. Шушкевич. – Вид. 2-ге, доп. – Мукачево : Карпатська вежа, 2016. – 156 с. : кол.іл.

Мукачівські поети ХІХ та ХХ століть та багатьох поколінь, своєю поезією і піснями знайомлять читачів з Мукачевом – древнім і сучасним містом Срібної Землі, яке має багату історію, є гордістю його мешканців і залишається у пам’яті кожного, хто хоч раз побував у ньому.

К 86.3
П 27
 Переслідувані за правду. Українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів ХХ ст. : [альбом] / Український Католицький університет ; Укр. Католиц. ун-т, Ін-т історії Церкви Укр. католиц. ун-ту. – Львів : Видавництво УКУ, 2016. – 176 с. : фот.

Альбом «Переслідувані за Правду» через світлини, документи, спогади, уривки зі свідчень очевидців розкриває трагічну, але водночас героїчну історію українських греко-католиків у ХХ ст. Це книга про людей, які у важких історичних обставинах залишилися вірними Церкві і своїм життям спричинилися до її збереження та відродження. Цим виданням Інститут історії Церкви УКУ запрошує до глибшого пізнання історії Греко-Католицької Церкви та життєвої долі окремих її членів, віддаючи шану всім тим, хто щедро ділився з Інститутом своїми свідченнями (інтерв’ю), спогадами, ілюстраціями, документами, музейними експонатами. Частина світлин публікується вперше.

К 85.11
С 40
Сирохман, Михайло Васильович. Дерев’яні церкви та дзвіниці Закарпаття = Drevené cerkvi a zvonice Zakarpatia = Wooden churches abd bell towers of Transcarpathia : научно-популярная литература / М. В. Сирохман ; світлини: М. В. Сирохман, О. Крушинська. – Prešov : Petra, 2016. – 188 с. : кол.іл.

У новій книжці відомого дослідника закарпатської сакральної архітектури Михайла Сирохмана представлено всі нині існуючі дерев’яні церкви краю, а також дзвіниці, яким зазвичай приділяється мало уваги. Вперше такий масив зображень подано у кольорі, причому окрім сучасних світлин використано і фотографії з експедицій автора 1970-х – 1990-х років. Особливу вагу це має для тих церков, які сьогодні спотворено переробками і вкрито бляхою. Давніші і сучасні світлини свідомо подаються поруч, щоб показати як несмак і невігластво знищують безцінну культурну спадщину. Видання також містить нові дані про церкви та їх будівничих, виявлені у архівах, та рідкісні фотографії першої пол. ХХ ст.

К 85.3
Ш 79
Шостак, Віктор Андрійович. Тисячолітнє дерево. Народні музичні інструменти Закарпаття: музичні традиції і сучасність : научно-популярная литература / В. А. Шостак. – Ужгород : Карпати, 2016. – 208 с. : кол.іл.

На сторінках видання допитливий читач знайде унікальні факти про єдність слова і музики у фольклорі Закарпаття, про музичні інструменти і музичну комунікацію в пастушій традиції краю, про типи закарпатських народних інструментальних ансамблів, про роль народного музичного інструментарію у місцевих традиційних обрядах русинів-українців, угорців, румунів, які, маючи спільну багатовікову історію, продовжують плекати тисячолітнє дерево пізнання світу

К 63.3
Я 81
 Ясіня – жива легенда Карпат : кн.-фотоальб. / Е. Зелінський, А. Ф. Зелінський [та ін.] ; гол. ред. О. Головчук. – Вид. 2-е, допов. –  : Видавнича студія "ZORIANa" ; Дрогобич : Коло, 2016. – 168 с. : фот.кол.

Пропоноване видання висвітлює минуле та сьогодення одного з найбільштх карпатських селищ, колишньої столиці Гуцульської Республіки – Ясіня. Читач відкриє для себе славні сторінки історії легендарного краю поруч з Говерлою та Піп-Іваном, стежками яких мандрували опришки; пізнає відроджені традиції гуцулів; насолодиться унікальними фоторепортажами про свято Різдва-Христового, Водохреща та Великодня; фестивалі «Довбушева юшка» та «Велика гуцульська коляда», побачить унікальні фото переможців конкурсів вівчарів, колядників, косарів, вусачів, бородачів; побуває на полонині та гуцульському весіллі. Книга є цінним внеском в краєзнавчу спадщину Закарпаття та України.

 Новини

2017-10-18

24 жовтня відбудеться ювілейне засідання клубу літературних дебютів «Нові імена».
Свою творчість презентуватимуть дві молоді поетки Марія Трунова та Аля Ціхоцька. Також відбудеться своєрідний творчий звіт дебютантів минулих років.
Запрошуємо всіх любителів поезії! Засідання розпочнеться, як завжди, о 17-й в читальній залі нашої бібліотеки.

2017-10-17

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Останній могікан - доктор Вікентій Шандор", присвячена життю і творчості відомого громадського діяча.

2017-10-04

Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2017 р.".

2017-09-14

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка, присвячена 75-річчю видатного українського композитора "Музичний світ Євгена Станковича".

2017-07-27

В розділі "Електронна бібліотека" додано нову книгу — Збірник матеріалів “Іван Чендей у колі сучасників”.

2017-03-13