Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2017-05-15

К 63.3
В 36
 Верховина. Волівщина-Міжгірщина : іст.-культуролог. нариси / Т-во верховинців Міжгірщини ; упоряд.: І. І. Завадяк, І. М. Сенько ; редкол.: А. А. Сербайло, І. І. Завадяк [та ін.]. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – 460 с. : іл.

Книга про закарпатську Волівщину-Міжгірщину (Міжгірський район Закарпатської області) як частку закарпатської Верховини, у якій колектив авторів-краєзнавців, переважно міжгірчан, прагне, максимально охопивши весь доступний масив літератури, всебічно представити широкому читачеві минувшину і нинішній день своєї малої батьківщини з чарами її гірських ландшафтів, населеними пунктами і людністю, тією, яка народилася тут і живе споконвіку, пішла звідси і збагатила своїми трудами і днями Україну і світ, і тією, що, особисто прилучившись до незбагненної верховинської краси, теж прикипіла до її чарів і внесла свій посильний внесок у поступ цього чарівного куточка Українських Карпат.

К 43.4
К 56
Ковальчук, Андрій Анатолійович. Про перспективи розвитку екомережі в межах військових лісництв (на прикладі Ужгородського військового лісництва) = On the perspectives of development the ecological net in the army forestries (in example of the Uzhgorod forestry) : научное издание / А. А. Ковальчук ; під заг. ред. Л. М. Фельбаба-Клушина. – Ужгород : Ліра, 2016. – 40 с. : іл.

У цій невеликій за обсягом книзі розглядаються особливості функціонування природно-заповідних об’єктів та цінних у природоохоронному та естетичному плані природних комплексів в умовах військового лісництва в Українських Карпатах на Закарпатті. Проаналізовано організаційну структуру військового лісництва, особливості його організації та функціонування, а також наявність передумов для створення на його базі природоохоронного об’єкта високого рівня.

К 63.3
С 40
Сірка, Йосиф. Актуально 8 : обществ.-полит. лит. / Й. Сірка. – Львів : Галицька Видавнича Спілка, 2017. – 128 с.

Йосиф Сірка – доцент Зіґенського Університету та Українського Вільного Університету (Німеччина). Почесний доктор філософії Ужгородського Національного Університету, лауреат премії Корона Карпатика, автор численних наукових і науково-популярних праць,  а також підручників. Його заслугою стало введення в навчальні програми Зіґенського Університету вивчення української, польської, сербської, хорватської, чеської і словацької мов. Крім того вчений є засновником німецько-українського товариства «Діалог», яке займалося гуманітарною допомогою Україні (понад сто вантажів доправив особисто).
Останні 60 років відомий як активний публіцист, статті якого з’являються в багатьох українських виданнях. 2007 року побачила світ перша збірка статей «Актуально!», а та, яку Ви тримаєте в руках, є вже восьмою. У своїх публіцистичних працях автор привертає увагу до багатьох актуальних проблем сучасної України, враховуючи свій міжнародний досвід.

К 81
С 40
Сірка, Йосиф. Короткий словник говірки села Ублі : словарь / Й. Сірка, А. Баушенко. – Львів : Галицька видавнича спілка, 2017. – 96 с.

Над словником ублянської говірки ще у 80-х роках почав працювати А. Баушенко (1936-1980). 1999 р. була невдала спроба видати «Короткий словник говірки села Ублі» (Й. Сірка, Ю. Муличак, А. Баушенко), на жаль, з друку вийшла праця повна різних помилок. Це було причиною її нерозповсюдження. Після 16-ти років автори знайшли час, щоб видати виправлену версію, сподіваючись на те, що своїм почином помножать зусилля науковців, які досліджували унікальну ублянську українську говірку.

К 83.3
Т 18
Танчинець, Василь Васильович. Зимовий неспокій : статті, рецензії та відгуки / В. В. Танчинець ; упоряд., вступ. ст., запис інтерв’ю І. В. Хланта, відп. за вип. Г. В. Дрогальчук,  М. В. Делеган ; Обл. орг.-метод. центр культури, Закарпат. обл. орг. Нац. спілки краєзнавців України. – Ужгород : Патент, 2017. – 128 с. : іл.

До книжки відомого педагога і журналіста Закарпаття Василя Танчинця подано статі, рецензії та відгуки, написані ним за останні кілька років.

К 63.3
У-11
 У всякого своя доля... : розмова Ярослава Шуркали з Миколою Мушинкою / Асоц. україністів Словаччини, Наук. т-во ім. Шевченка у Словаччині, Центр укр. та канад. фольклору ім. Петра та Дорис Кулів при Альберт. ун-ті ; авт. проекту Я. Шуркала, упоряд. О. Мушинка, авт. текстів, прим. М. І. Мушинка. – Пряшів : Центр антрополог. дослідж., 2016. – 400 с. : іл.

У 2014 році професора Миколу Мушинку, доктора філологічних наук, іноземного члена НАН України із м. Пряшева у Словаччині, автора більше двох тисяч наукових та науково-популярних праць, було нагороджено Премією Фонду Тараса Шевченка «за неоціненний внесок у світову україністику». Журналіст Ярослав Шуркала формою розмови з лауреатом з’ясовує, в чому полягає його внесок в україністику. Питання й відповіді лауреата він подав у п’ятьох розділах. Відповіді на запитання лауреат документує не лише власними коментарями, світлинами, репродукціями документів, але й посиланням на свої праці з точними бібліографічними даними. Книга, таким чином, є і покажчиком доробку М. Мушинки усього його життя.

К 63.365
Ф 82
 Фрагменти з Майдану = Střipky z Majdanu / ред. В. Мехова ; пер. з чес.: О. Чмелікова-Ґаздошова, С. Клімкова. – Havlíčkův Brod : Vytiskly Tiskárny, 2016. – Паг. відсутня : фот.кольор. – Текст. укр., чес. мовами.

Ця книга є результатом дворічного збору правдивих історій, оповідей  і фотографій звичайних людей, які брали участь у подіях, пов’язаних із Революцією гідності в Україні від кінця 2013 року.
Мета книги – зберегти свідчення тих, котрі були готові відмовитися від особистого комфорту, жертвувати свій час і ризикували своїм життям заради досягнення ідеалів, в які вони вірять. З посередництвом спогадів активних учасників Майдану укладачі хочуть донести до читача справжню атмосферу Революції гідності, з іншого погляду, ніж громадськість отримує через засоби масової інформації.

К 84
Ш 78
Шолтес, Андрей Петрович (Sholtes Bandy). Фрики Европы, или Экспедиция за вином : [полудорожный роман] / А. П. Шолтес. – Х. : Фолио, 2016. – 208 с. : ил.

Гуглити маршрут поїздки. Перетворитися на клошара у Франції. Пити вино з фриками. Ночувати під місяцем. Втекти до Швейцарії. Кататися на катері. Заблукати в Цюріху.
З ким не траплялось в дорозі чогось подібного?
Але це не путівник, це лише пара штрихів з другої книги Bandy Sholtes-а. З книги, в якій немає вимислу. Частково цей напівдорожній роман – «інструкція з виживання» для тих, хто подорожує Європою.

К 84
Я 93
Яцканин, Іван Юрійович. Мед і сіль : проза / І. Ю. Яцканин. – Тернопіль : Терно-граф, 2016. – 192 с.

До нової книги «Мед і сіль» українського письменника Івана Яцканина увійшли твори, написані за останнє десятиліття. Він живе і творить у словацькому місті Пряшів. Тематика новел та оповідань автора – розмаїта. Тут повістує прозаїк і про життя простих селян із Бескидів, юних, молодих, зрілих, старших, і про долі жителів містечок. Письменник вдало поєднує у своїй прозі спостереження із побутування українців Словаччини, які живуть у горах і низинах на сході й півночі цієї країни. Усіх героїв об’єднує любов до кревної землі, переживання за долі Вітцівщини.
Книга приваблює динамікою і локанічністю сюжетів, лірико-філософським осмисленням світу, драматизмом світосприйняття, довірливістю тону. Мова творів – образна, насичена діалектизмами, що створює особливий мелос оповідей.

 Новини

2017-10-18

24 жовтня відбудеться ювілейне засідання клубу літературних дебютів «Нові імена».
Свою творчість презентуватимуть дві молоді поетки Марія Трунова та Аля Ціхоцька. Також відбудеться своєрідний творчий звіт дебютантів минулих років.
Запрошуємо всіх любителів поезії! Засідання розпочнеться, як завжди, о 17-й в читальній залі нашої бібліотеки.

2017-10-17

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Останній могікан - доктор Вікентій Шандор", присвячена життю і творчості відомого громадського діяча.

2017-10-04

Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2017 р.".

2017-09-14

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка, присвячена 75-річчю видатного українського композитора "Музичний світ Євгена Станковича".

2017-07-27

В розділі "Електронна бібліотека" додано нову книгу — Збірник матеріалів “Іван Чендей у колі сучасників”.

2017-03-13