Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2017-08-31

63.3(6)6

Ф 21

Фанон, Франц.  Гнані і голодні.  Ф. Фанон ; пер. з фр.: І. Ковальська, І. Цюпа, К. Шепетюк. – К. : Вперед, 2016.  228 с.

«Гнані і голодні» стала однією з перших спроб теоретичного осмислення суспільний кляс і революції в африканському контексті. За Фаноном, як відкриття європейської психології малопридатні для вивчення «чорного», так само європейські соціяльні структури не можна автоматично переносити на Африку для пояснення суспільних процесів на цьому континенті: по-перше, правляча кляса колонії розташована за її межами — у метрополії; по-друге, приналежність до правлячої кляси визначає не тільки власність на засоби виробництва, але й расова відмінність від тубільців. «Своєрідність колоніяльних умов полягає в тому, що … економічний базис у колоніях є одночасно і надбудовою. Причина є наслідком: багатий, бо білий; білий, бо багатий… „Правляча кляса“ характеризується зовсім не заводами, не нерухомістю, не рахунком у банку. Правлячий вид, се — перш за все люди, що приїхали з далеких країв, відмінні від тубільців, „инші“».
В аналізі клясової структури, а також у з'ясуванні політичної позиції певної кляси важливими є ступінь «вбудованости» у колоніяльну культуру. Фанон вважав, що напрямок культурної орієнтації є головною детермінантою політичного вибору у місцевого населення, ставлення до національної культури визначає політичну свідомість і ставлення до революційних перетворень.
Відчуження, що його переживаютьбуржуазія й інтелектуали колонізованої країни, проявляється у ненависті до себе та самозапереченні. Вони добровільно відмовляються від власної історії, мови, культури, заміняючи їх запозиченим способом мислення — «колоніяльною ментальністю». Її носій завжди неповноцінний по відношенню до колонізатора («білої людини»). Національна буржуазія — це «братство духовних калік»: і як особистості, і як кляса вона є не продовженням сучасного капіталізму в колонії, а «купкою уламків», що нагадують про зіткнення європейської культури з африканською.

 75.5

Б 23

Баняс, Володимир Володимирович. Лопта. футбольні історії, життєписи, статистика / В. В. Баняс. – К. : "Фірма "Гранмна", 2017.  160.

Скомпоновані воєдино статті поєднує те, що у всіх опрацьовано архівну проблематику й усі з'явилися друком у газеті "Український футбол", яка вже сама стала надбанням минулого

 

85.313(4УКР)

Б 48

Березка, Андрій Корнійович. Відомі композитори України / А. К. Березка.  К. : ФОП "Мунін Г. Б.", 2016.  368 с.

У виданні представлено відомих композиторів, які здійснили помітний внесок у розвиток музики в Україні, чиї здобутки у сфері музичної культури виходять за суто національні межі. У стислій формі наведено відомості про життя та творчий доробок композиторів, які працювали і працюють для України від давніх часів до наших днів. 

 

63.3(4)62

С 53

Снайдер, Тімоті. Чорна земля : голокост як історія і застереження / Т. Снайдер ; пер. з англ.: П. Білак, О. Камишникова, Т. Родіонова ; наук. ред. В. Склокін. – К. : Медуза, 2017.  400 с. 

Ґрунтовне дослідження історика Тімоті Снайдера, що вже встигло стати світовим бестселером, пропонує новий погляд на великий злочин ХХ століття й водночас розкриває ризики, з якими ми стикаємося в ХХІ столітті. На основі нових джерел зі Східної Європи і забутих свідчень вцілілих, «Чорна земля» визначає Голокост як подію, яка є нам ближчою і зрозумілішою, ніж здається на перший погляд — і від того ще страшнішою. Голокост постав в уяві Гітлера як стратегія відновлення балансу на планеті та отримання необхідних німцям ресурсів через ліквідацію євреїв. Такий сценарій можна було реалізувати лише у випадку повного знищення Німеччиною інших держав. Тому мета Гітлера полягала у веденні колоніальної війни в самій Європі. У зонах бездержавності майже всі євреї загинули. Переосмислюючи уроки Голокосту, автор «Чорної землі» підсумовує: ми не зрозуміли сучасність і поставили під загрозу майбутнє. На початку нового століття доводиться оглядатися на початок минулого: боротьба за ресурси, продовольча криза супроводжуються ідеологічними викликами світового порядку. Тож Голокост — це не лише історія, але й застереження.

87.7

Ф 46

Фечко-Каневська, Олена Іванівна. Слово на добро : етичні бесіди / О. І. Фечко-Каневська ; передм. Н. Ребрик.  Ужгород : Ґражда, 2004. – 236 с.

Олена Іванівна Каневська  добре знаний у краї, а власне, і в Україні, учитель, чий досвід вивчається та популяризується на всеукраїнському рівні, авторитетний старший товариш для багатьох вихованців Хустської гімназії-інтернату, справжня патріотка і віддана українству громадська діячка, дивовижно оптимістична жінка, якій відомі секрети людського повноцінного життя і яка зі щирістю ділиться ними з ближніми.

Пропоноване видання  четверта книга Олени Каневської, до якої увійшли три попередні: "Слово на радість", "Слово на добро", "Слово про любов", і нова  "Вчителько моя". Це  прості, але безцінні поради, довірливі бесіди на морально-етичні теми, в яких роз'яснюються принципи загальнолюдської моралі, рекомендації щодо поведінки в різних ситуаціях і вдячні листи - від учнів та колег-учителів.

20.1(4УКР)

С 91

Сущенко, Марія Микитівна. Екскурс у Чорнобиль Insight into Chernobyl : ...земля загублених надій / М. М. Сущенко ; пер. англ. Д. С. Вілкова. – К. : Агентство по розповсюдженню друку, 2016. –  270 с.

У виданні показаний нинішній стан населених пунктів Чорнобильської зони відчуження, які були покинуті внаслідок аварії на атомній електростанції.

Книга проведе читача по пустих приміщеннях, дасть можливість заглянути в порожні квартири, зайти в осиротілі дитсадки, школи, магазини.

Присвячується пам'яті Чорнобильської катастрофи.

85.113(4УКР)

Д 32

Дем’яненко, Сергій Володимирович. Архітектурні пам’ятки України. Architectural monuments of Ukraine / С. В. Дем’яненко ; пер. англ. Д. С. Вілкова. –  К. : Агентство по розповсюдженню друку, 2016. - 304 с. : іл. – (Культурно-історична спадщина України). – Текст укр., англ. мовами.

Видання ілюструє найвідоміші архітектурні пам'ятки України. У стислій формі представлено історію та культурну цінність архітектурних пам'яток, а також цікаві події, пов'язані з ними. 

 
"Військо України" –  часопис, центральний друкований орган Міністерства оборони України. 
 
 
За ініціативою В. Коркодима (Національна гвардія України) на громадських засадах до першої річниці незалежності України вийшов перший номер журналу "Військо України".                                           
В подальшому, починаючи з 1994 року, журнал "Військо України" - Центральний друкований орган Міністерства оборони України.                         
 

"Проблеми всесвітньої історії" –  науковий журнал.

Науковий журнал покликаний ознайомити широке коло читачів, а саме науковців, педагогів, студентів, громадсько-політичних діячів та усіх хто цікавиться історією із новітніми науковими дослідженнями у цій галузі.

"Український історичний журнал" –  науковий часопис, орган Інституту історії України та Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАНУ. Виходить у Києві з липня 1957, розповсюджується у більш ніж 70 країнах світу. 

Журнал має постійні розділи: статті, повідомлення, замітки на допомогу вчителеві історії, огляд джерел та літератури, хроніка, інформація тощо. Автори публікацій — відомі фахівці з проблем історії України та всесвітньої історії. Серед них не лише відомі дослідники з України, а й вчені із інших країн (США, Канади, Франції, Німеччини, Великої Британії, Чехії, Словаччини, Болгарії, Польщі, Росії, Білорусі та ін.)

"Охорона праці" – науково-виробничий журнал. 

Нині журнал «Охорона праці» є надійною опорою Держгірпромнагляду в питаннях здійснення та висвітлення державної політики з питань поліпшення умов праці та соціального захисту працюючих. Ми є своєрідним інформаційним середовищем, в якому працює така важлива для суспільства і держави Служба. Інформація про напрями діяльності Держгірпромнагляду, корпоративні новини, обмін професійним досвідом серед фахівців, їхні рекомендації стосовно поліпшення роботи – такі матеріали публікуються в кожному номері видання.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-25

З 1 березня по 30 квітня в Україні пройде перший кіноклубний фестиваль “Нове українське кіно”, який запрошує глядачів на безкоштовні покази найкращих українських стрічок сезону.

До програми фестивалю “Нове українське кіно” увійшли: "Донбас", "Гірська жінка: на війні", "Герой мого часу", "Іній", "Брама", "Коли падають дерева", "Стрімголов".
https://www.facebook.com/ArthouseTraffic/

 29 березня запрошуємо всіх охочих на перегляд фільму "Герой мого часу". 
Гостросоціальна комедія "Герой мого часу" Тоні Ноябрьової – перший повнометражний фільм режисерки, яка раніше працювала над короткометражним стрічками та створювала кліпи для таких виконавців як Pianoбой і Скрябін. Прем'єра стрічки відбулася на Одеському кінофестивалі, де "Герой мого часу" з аншлагом відкрив Національний конкурс фестивалю і був відзначений премією за найкращу режисуру.

Початок о 17.00.

Вхід вільний.

 

2019-03-25

27 березня запрошуємо на презентацію книги французького письменника Жана Божко "Дволапий час" у перекладі Віктора Мотрука.

Кіноповість Жана Божка задумана автором як задушевна лірична оповідка про героїчну мандрівку у часі, що зветься життям. Пов’язавши минуле й сучасне,  французький митець доносить до наших  очей і душ зворушливу історію про мережива долі француза з Бургундії Роже й українця із Закарпаття Миколи, як і в німецькому полоні, подружилися і, прощаючись, дали один одному слово, що зустрінуться уже в мирний час.

Початок о 17 год.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".