Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2017-11-29

908:392.4/.5(477.87)
Д 72
Драгун, Юлія Юріївна. Ой віночку з барвіночку : звичаї та обряди, коломийки Карпат / Ю. Драгун ; Обл. орг.-метод. центр. культури, Закарпат. обл. орг Нац. спілки краєзнавців України ; упоряд., підгот., матеріалів, вступ. ст., післямова, слов. І. В. Хланти; відп. за вип. Г. В. Дрогальчук, М. В. Делеган. – Ужгород : Патент, 2017. – 336 с. : іл. + ноти.

У книжці подано п’єси Ю. Драгун, написані на основі народних вечорниць, колядування та власних спостережень у с. Новоселиця Тячівського району Закарпатської області, опис народної звичаєвості села. Зокрема, досить повно представлено весільний обряд і записані письменницею коломийки від рідної матері, бабусі та односельчан, до яких уміщено музичний супровід Галини Гордійчук. В основному збережені лексичні та морфологічні особливості говірки села.

908:821.161.2(477.87)
М 90
Мулеса, Василь Васильович. Садинець : вибране / В. В. Мулеса ; вступ. ст. І. В. Хланта. – Ужгород : Патент, 2017. – 370 с. : іл
.

Від «Цвіту ялиці» до тривоги за долю України – «Яке АТО? Війна!»
Автор веде читача стежками Барнастого оленя й літає на крилах Білих Бузьків, переносить нас у той час, коли білі хорвати, пращури майбутніх українців, розпочинали боротьбу за самоутвердження в горах і долинах Карпат, до тривоги за непросте сьогодення.
Вибране В. Мулеси – це світ як уже відомих творів, так і нових, не менше цікавих образів з минувшини й сучасності.

908:821.161.2(477.87)
Н 84
Носа, Михайло. Високий храм незалежності / М. Носа. – Ужгород: [КАУ], 2017. – 96 с. : фот.

Це шоста книжка Михайла Носи. До неї увійшли публіцистика, мемуаристика, есеїстика, створена протягом періоду з кінця 80-х років XX ст. до літа 2016 року.
Червоною ниткою через усі твори проходить ідея незалежності, свободи, побудови своєї держави, навіть коли для цього доводиться переборювати неабиякі труднощі і долати штучні й об'єктивні перешкоди. Рутинний, здавалось би, матеріал автор викладає цікаво, з несподіваними переходами і паралелями, з відчутною дозою індивідуально-неповторного відображення, з ілюстраціями і прикладами з народного життя.

908:332.1(477.87)
П 27
Перспективи економічного розвитку територіальних громад Закарпаття в умовах децентралізації влади : монографія / Нац. акад. наук України, М-во освіти і науки України, Закарпат. регіон. центр соц.-екон. і гуманітар. дослідж. НАН України ; за ред. В. П.  Мікловди, С. С. Слави, С. В. Сембера – Ужгород : [РІК-У]. – 282с.

У монографії сформовано підходи до вироблення спільної політики економічного розвитку громад у межах кластерного групування, що даватиме можливість застосовувати найбільш підходящі інструменти відповідно до класифікованого рівня розвитку громади.
На основі отриманих результатів вироблено концептуалізовану модель економічного розвитку громад в умовах децентралізації; диференційовані моделі економічного розвитку громад Закарпатської області на основі їх групування за рівнем розвитку; модель економічного розвитку громад з прикладними сценаріями її реалізації залежно від спроможності громад.

908:75
С 75
Срібний мольберт : весна 2017. Ужгород, 25-29 квіт. 2017 р. = Silver Easel : Spring 2017. Uzhhorod, 25-29 april, 2017 : кат. конкурсу = contest catalogue / автори ідеї і вступ. слово : Р. Бровді, Н. Бровді ; ред. І. Дідик. – К. : Фамільна друкарня huss 2017. – 240 с. : іл.

Ілюстроване видання присвячене II Всеукраїнському студентському конкурсу з живопису «Срібний мольберт», що відбувся в Ужгороді 25-29 квітня 2017 року. Містить інформацію та фотозвіт про перебіг конкурсу, відомості про склад журі, партнерів й учасників, а також їхні відгуки та враження про захід. У каталозі вміщено фоторепродукції всіх творчих робіт, які учасники виконали в межах трьох конкурсних етапів: «Міський пейзаж», «Імпровізація», «Портрет».

908:821.161.2(477.87)
Т 56
Томенюк, Ганна. У рукавах, у кожусі, сховались віршики бабусі : вірші : для дітей дошк. та мол. шк. віку / Г. Томенюк ; передм. І. Хланти ; худ. оформл. О. Довженко. – Ужгород : Ужгород. міська друк., 2017. – 68 с. : іл.

Вірші для дітей, які представляє Г. Томенюк – світлі та радісні, випромінюють любов, ласку, сонячне сяйво. Надихають поетесу і троє її онуків, і, звичайно, усі добрі, гарні, милі діти, які колись зустрічались і нині стрічаються у її житті.

908:75(477.87)
Х 55
Хланта, Iван Васильович. Мелодії душі Василя Гангура : нарис життя і творчості / І. В. Хланта ; Обл. орг.-метод. центр. культури, Закарпат. обл. орг Нац. спілки краєзнавців України ; відп. за вип. Г. В. Дрогальчук, М. В. Делеган. – Ужгород : Патент, 2017. – 152 с. : іл. + ноти.

У книжці робиться спроба розглянути життєвий і творчий шлях художника Василя Гангура, подаються різноманітні відомості про його життя та творчість.

908:821.161.2(477.87)
Ч-25
Часто, Петро. Сьоза з Божих очей / П. Часто. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – 192 с.

Безнадійний той читач, який починає з оптимізму, – закінчить-бо він невиправним песимістом. Починати треба з сумнівів, з недовіри, з розчарування, з муки – щоб, продершись крізь ці болючі терни, зустріти на дорозі в будучність трьох святих Сестер – Віру, Надію і Любов.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-06-06

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за травень 2019 р".

2019-05-22

Бібліотекарі Закарпаття вчились з журналістами успішній співпраці заради розвитку громад

21 травня в Ужгороді в рамках проекту ПУЛЬС Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX провела на базі Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка практикум для працівників бібліотек регіону на тему  «Підтримка просування реформи місцевого самоврядування через інформаційні майданчики у Закарпатській області». Бібліотекарям розповіли про процес децентралізації в області та про можливості ефективної співпраці представників управлінь територіальних громад, місцевих бібліотек та засобів масової інформації.

Консультант Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Василь Ільницький розповів учасникам практикуму про слабку динаміку реформи децентралізації у Закарпатській області та особливості функціонування громад. На його думку, у ЗМІ бракує інформації про історії успіху громад, про вдалі проекти. Для цього Асоціація міст України організовувала прес-тури, у яких показувала досягнення конкретних об’єднаних територіальних громад.

 

 ....... 
2019-05-21

Для вас нова віртуальна виставка "Українська література на всі часи".

2019-05-10

Шановні користувачі для вас нові віртуальні виставки: "Шана за подвиг, вдячність за мир" (до Дня пам'яті та примирення) та "Малий Прованс" Петра Мідянки" (до 60-річчя від Дня народження поета, лауреата Національної пренмії ім. Т. Г. Шевченка).

2019-05-03

Шановні користувачі. Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за квітень 2019 р.".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".