Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2017-11-30
94(477)
Н 35
Нацистський "новий порядок" в містах України = The nazi new order in Ukrainian cities : зб. фот. та док. з фондів Музею "Пам'ять Єврейського народу та Голокост в Україні" / Укр. ін-т вивч. Голокосту "Ткума" ; упоряд. : Д. Глущенко, В.  Рибалка [та ін.] ; пер. : Н. Островська, В. Шевченко. – Днітропетровськ : Ін-т "Ткума", 2015. – 336 с. : іл. 
 
Нацистський "новий порядок" в містах України: Збірка фотографій та документів з фондів Музею "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні". У фотоальбомі мовою документів розповідається про трагічний період в історії нашої держави - окупацію українських земель нацистськими військами під час Другої світової війни. Опубліковані у фотоальбомі візуальні джерела та документи дають можливість читачам відчути дух епохи та доторкнутися до проблеми особистісного вибору в часи важких випробувань.Видання буде цікавим для науковців, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться історією України.
811.161.2
Р 49
Різників, Олекса. Українська мова – спадщина тисячоліть. Чим українська мова багатша за інші? / О. Різників. – Вид. 4-те, оновл. й доп. – К. : Укр. пріоритет : Літ. Україна, 2017. – 200 с. 
 
Для кожної людини найкращою мовою є її власна мова, та, з якою вона стала Людиною. Адже першою й головною функцією мови є Людинотворча функція і лише другою – комунікативна. Для  кожного народу його мова є родовою ознакою, адже роль мови в націєтворенні – неперевершена. Мова є дзеркалом буття кожного народу, його душею і голосом у вселюдському хорі народів. Тож чим наш голос вирізняється з-поміж інших? Які інтонації його тембру є неповторними? Який вік нашої мови? І в чому її неоціненне багатство? На ці та інші питання відповість книга знаного письменника-шістдесятника Олекси Різникова «Українська мова – спадщина тисячоліть».
 
792.07
С 56
Совачева, Ганна Вікторівна. Україна таки буде! : спогади, статті й замітки, листи / Г. В. Совачева ; упоряд. , передм. О. П. Ротач. – Полтава : Дивосвіт, 2017. – 432 с. 
 
До збірки увійшли перші три частини спогадів відомої української актриси   Г. В. Совачевої, які під загальною назвою «Крізь пориви життя» публікувалися в 1958 та 1979-1982 роках у журналі «Наше життя» (США), а також їх фрагменти (варіанти) та окремі статті й замітки Ганни Совачевої, зібрані з різних друкованих джерел. Уперше публікується біографія її чоловіка, уродженця Полтавщини, головного санітарного лікаря Армії УНР В. Я. Совачева, написана Г. В. Совачевою у 1930-х роках для Української загальної енциклопедії. До авторських текстів Г. В. Совачевої додано статті й спогади сучасників про неї.
342.4(477)
А 72
Антологія конституційного процесу в сучасній Україні / Центр Разумкова ; уклад. В. Мусіяка. – К. : Заповіт, 2017. – 784 с.
 
У цій антології подані найважливіші нормативні акти та інші джерела, що визначають зміст та особливості конституційного процесу в сучасній Україні: від конституції 1978 р. та проектів до змін Конституції до висновків Венеціанської комісії та Конституційного Суду України. З метою допомогти у сприйнятті й розумінні змісту окремих етапів конституційного процесу і супутніх їм суспільно-політичних подій наведено відповідні експертно-аналітичні матеріали та висновки щодо них. Видання адресовано науковцям, викладачам і студентам юридичних ВНЗ, народним депутатам України, представникам органів державної влади і місцевого самоврядування. Видання може зацікавити правозахисників і громадських активістів, які ініціюють творення «нового суспільного договору», а також громадян.
94(477)
М 34
Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації" : (Київ, 4 жовт. 2016 р.) / Київ. нац. ун-т ім. Т. Г. Шевченка, Нац. музей "Меморіал жертв Голодомору" [та ін.] ; редкол. : О. Стасюк, В. Марочко [та ін.] ; упоряд. Ю. Коцур. – К. : Видавець Олег Філюк, 2017. – 200 с. : іл. , табл. 

У збірці матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Голодомор 1932-1933 років: втрати української нації розкриваються передумови та причини голодомору 1932-1933 років, механізм його творення та наслідки, що призвели до значних культурних, соціальних, ментальних, морально-психолонічних втрат. Ключовим питанням збірки є проблема демографічних втрат української нації під час Голодомору-геноциту 1932-1933 років. Це видання розраховане на істориків, етнологів, краєзнавців, викладачів та всіх тих, хто цікавиться темою Голодомору 1932-1933 років. 

Періодичні видання

Журнал "Кіно-Театр"  
 
Кіно-театр — український мистецький ілюстрований журнал. Заснований у 1995 році студентами Національного університету "Києво-Могилянська Академія", слухачами курсу “Кіномистецтво” на чолі з кінокритиком Ларисою Брюховецькою. До редколегії увійшли відомі режисери, драматурги, культурологи. У 1999 році редакція заснувала серію "Бібліотека журналу «Кіно-Театр»", з якої видано чотирнадцять книжок: монографії, наукові збірники, дайджести, буклет. 2005 року на базі журналу створено Науково-дослідний центр кінематографічних студій.
 
Журнал "Пам’ятки України"
 
Пам'ятки України: історія та культура — науково-популярний ілюстрований журнал. Основні теми — національна культура, вітчизняна історія, краєзнавство, пам'яткознавство, українознавство, музейництво, археологія, архітектура, фольклор, етнографія.
 
Журнал "Образотворче мистецтво" 
 
Образотворче мистецтво – один із найстаріших мистецьких журналів в Україні. Журнал висвітлює українське візуальне мистецтво, практики сучасних мистців та виставки, українське мистецтво у світі, українське традиційне мистецтво, мистецькі школи та традиції, глибинні джерела творчості, портрети художників минулого і сучасності тощо. Виходять тематичні видання, присвячені Шевченкіані, художникам Львова, Одеси, Полтави, українській сценографії, монументальному мистецтву, скульптурі тощо. Видання висвітлює також процес інтеграції українського мистецтва в європейський та світовий контекст.
Журнал "Студії мистецтвознавчі" 
 
Студії мистецтвознавчі – журнал про актуальні питання теорії, методології, історії, сучасного стану вітчизняного та зарубіжного образотворчого, декоративно-вжиткового, архітектурного, музичного, театрального й кіномистецтва; публікуються результати досліджень творчості окремих мистців, архівні матеріали, дискусії, спогади про колег, бібліографічні огляди та рецензії.
 
Журнал "Країна"
 
«Країна» — двомовний (україномовний та російськомовний) тижневий журнал загального зацікавлення. Заснований 2009 року підприємством ТОВ «Видавничий дім Нова інформація», до складу якого входять «Газета по-українськи» та інтернет-видання «Gazeta.ua». Перший номер журналу вийшов 27 листопада 2009 року. Тираж 21 800 екземплярів. Головний редактор — Володимир Рубан. Цільова аудиторія — мешканці великих міст віком від 20 до 50 років із вищою освітою.
 
Журнал "Koreana"
 
Кореана – журнал про корейську культуру та мистецтво. Журнал Koreana — це швидкий і доступний спосіб дізнатися більше про сучасне життя Кореї: культурі, людях, кухні, літературі , новинки техніки і багато, багато іншого.
Журнал "Народна творчість та етнологія" 
 
"Народна творчість та етнографія" – науково-популярний ілюстрований часопис Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені      М.  Рильського НАН України та Міністерства культури і туризму України. Заснований у 1925 році.  У часопису висвітлюються питання теорії, історії і сучасного стану народної культури, а саме: словесної, музичної і пісенної народної творчості, хореографічної народної творчості, нар. образотворчого мистецтва, народного побуту, театральної і кінематографічної самодіяльності, а також публікуються нові зразки народної творчості, критично-бібліографічні огляди нових видань, інформації з питань нар. творчості та етнографії, в яких відображені досягнення в галузі культури українського та інших слов'янських народів. Часопис ілюстрований репродукціями зразків нар. мистецтва.
 

 Новини

2021-01-01
Шановні користувачі, до вашої уваги "Календар краєзнавчих па'ятних дат Закарпаття на 2020 рік".
Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2020 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2020 році громадськість світу та України.
 

 

2020-02-13

У День всіх закоханих бібліотека запрошує охочих весело провести час, трохи розважитись і, можливо, знайти свою половинку на вечірні швидкі побачення "Романтичні позералки"!
Участь можлива тільки для повнолітніх та за попередньою реєстрацією (Форма для реєстрації)!
Приєднуйтесь! Поговоримо про любов, книги та їхню безумовну взаємозалежність!

Чекаємо на вас 14 лютого о 18.00.

 

2020-02-04

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за січень 2020 р.".

2020-01-30
«Зрада» Наталії Дурунди — Спеціальна відзнака від Ніки Ніколео та Львівського жіночого клубу за найкращий твір про кохання у конкурсі «Коронація слова – 2019».
Презентація книги 13.02.2020 о 17:00 у читальній залі бібліотеки!
Вхід вільний!

 

2020-01-30

Відкритий конкурс для художників і художниць з України і Угорщини. Кінцевий термін подачі заявок: 9 лютого 2020 року.
Період проведення резиденцій: 17 лютого – 23 березня, 2020 року.
Місце проведення: Ужгород. Робочі сесії: 17-24 лютого, 2-9 березня, 16-23 березня.
Програма покриває наступні витрати: вартість подорожі, проживання та добові та надає гонорар у розмірі (300 євро).
Деталі...

 

2020-01-30

Запрошуємо студентів, що навчаються на художніх і культурологічних спеціальностях, а також всіх бажаючих взяти участь у воркшопах в рамках проєкту «Бібліотека об’єднує людей».
Ми пропонуємо вам відвідати 3 сесії з художниками, які опрацьовуватимуть теми соціально вразливих груп (одинокі люди похилого віку, слабозорі люди, іноземні студенти, які дискриміновані у суспільстві за кольором шкіри, представники лгбт-спільноти) і покажуть історії цих людей через призму мистецтва.
На кожній сесії-воркшопі з групою працюватиме один митець.
Приєднавшись до програми ви зможете:
– взяти участь у створенні інноваційного міждисциплінарного проекту;
– співпрацювати з художниками;
– познайомитися з інструментами взаємодії між художниками, громадськими організаціями і місцевими спільнотами;
– отримати досвід роботи в міжнародному проекті;
#TandemforCulture
#TandemUkraine
#Doittogether

Реєстраційна форма

 

2020-01-30
Відділ документів іноземними мовами бібліотеки отримав в дар від Національного художнього музею України альбом-каталог Галини Белікової “Явлення. Пам’ятки Київського Братського монастиря”. Працівники відділу щиро вдячні за цінний подарунок, адже він буде цікавим читачам-студентам Закарпатської академії мистецтв, які користуються книгами відділу.

 

2020-01-27

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Бій під Крутами - героїчна сторінка історії", присвячена Дню пам'яті Героїв Крут.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".