Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2018-02-07

 
908:016:821.161.2(477.87)
Ч-25
Петро Часто: між Україною та Америкою : бібліогр. покажч. : до 40-річчя літ. діяльності / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., КЗ "Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка" Закарпат. облради ; уклад. : І. В. Когутич, О. В. Шмайда ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – 184 с. : іл. – (Закарпатська публіцистика в іменах: бібліографія). – Імен. покажч.: с. 175-181.
 
Бібліографічний покажчик "Петро Часто: між Україною та Америкою" – друге видання у серії "Закарпатська публіцистика в іменах: бібліографія". Покажчик, присвячений 40-річчю літературної діяльності автора, відображає художню та публіцистичну грані письменника із філософським світоглядом, журналіста з півстолітнім стажем, багаторічного редактора найстарішої україномовної газети Америки "Свобода" Петра Івановича Часта.
Видання розраховане на бібліоиечних працівників, журналістів, дослідників та шанувальників історії та літератури краю.
016:908(477.63)
П 20
Патріот Кам’янського Олександр Слонєвський : біобібліогр. покажч. / Дніпропетр. обл. універс. наук. б-ка ім. Первоучителів слов’ян. Кирила і Мефодія, Краєзнав. від. ; упоряд. І.  Голуб. – Дніпро : ДОУНБ, 2017. – 64 с. : портр. – (Дослідники рідного краю). – Імен. покажч.: с. 60-63.
 
Цим виданням ДОУНБ продовжує серію “Дослідники рідного краю”. Біобібліографічний покажчик присвячений краєзнавчій діяльності відомого у Кам’янському знавця історії рідного міста, громадського діяча, краєзнавця, письменника Олександра Слонєвського. Покажчик містить коротку біографічну довідку про Олександра Слонєвського, а також бібліографію його видань і публікацій у збірниках і періодиці та статті про діяльність краєзнавця. Бібліографія доповнена Інтернет-публікаціями.
050.9(477)
Д 20
Дати і події : 2017, друге півріччя : календар знаменних дат № 2 (10) / Нац. б-ка України ім. Я. Мудрого ; уклад. : В. О. Кононенко, О. І. Бохан [та ін.]. – К. , 2017. – 132 с. : іл. – Бібліогр. наприкінці ст.
 
Пропонований випуск календаря знаменних дат, присвячено визначним річницям подій суспільно-політичного, наукового та культурно-мистецького життя України, які відзначатимуться в другому півріччі 2017 р.
До випуску ввійшли фактографічні довідки про ювілеї видатних особистостей, відомості щодо релігійних і професійних свят, днів заснування установ та населених пунктів України.
Видання адресовано працівникам закладів культури і освіти, зокрема бібліотек, інформаційних центрів, видавництв. Завдяки універсальному змісту та особливостям викладу матеріалу календар буде цікавим широкому колу читачів.
016:94(477)"1917/1921"
Ц 61
Цимлякова, Тетяна. Січеславщина в огні та бурі революції 1917-1921 рр. : (до 100-річчя укр. нац.-визвол. змагань) : рек. бібліогр. покажч. / Т. Цимлякова ; упоряд. : І. Голуб, М. Шилкіна ; Дніпропетр. обл. універс. наук. б-ка ім. Первоучителів слов’ян. Кирила і Мефодія, Краєзнав. від., Дніпропетр. нац. іст. музей ім. Д. І. Яворницького. – Дніпро : ДОУНБ, 2017. – 68 с. – (За Україну, за її волю...). – Імен. покажч.: с. 63-66.
 
Рекомендаційний бібліографічний покажчик “Січеславщина в огні та бурі революції 1917–1921 рр.” підготовлений до 100-річчя українських національно-визвольних змагань. Сюди увійшли окремі видання та публікації з книжкових збірників і періодичних видань за період із початку 1990-х років і до нинішнього часу. Бібліографія доповнена іменним покажчиком авторів публікацій і осіб, про яких йдеться у публікаціях.
Видання призначене історикам, краєзнавцям, учителям, бібліотекарям, журналістам та усім, хто цікавиться перебігом подій українських національно-визвольних змагань у нашому краї.
050.9(477)
С 47
Слава України 2017 : українські ювілеї 2017 р. / підгот. : В. Дерев’янко, П. Тєпін [та ін.] ; худ. Р. Іванишин [та ін.]. – Дніпро : Навіки, 2017. – 272 с. : кольор. іл. 
 
У календарі зібрані українські свята, ювілеї та пам’ятні дати, які відзначалися у 2017 році. Матеріали видання будуть цікаві широкому колу читачів.
030(477)
Е 64
Енциклопедія Сучасної України. Т. 18 : Лт – Малицький / голов. редкол.: І. М. Дзюба, А. І. Жуковський [та ін.]. – К. : Ін-т енцикл. дослідж. НАН України, 2017. – 712 с. : іл., табл. – Бібліогр. наприкінці ст.
 
Енциклопедії Сучасної України (ЕСУ) – перша загальноукраїнська енциклопедія, що правдиво, неупереджено й всебічно подає цілісний багатогранний образ України 20-го століття.
18-й том Енциклопедії Сучасної України (літери «Лт» — «Малицький») надруковано накладом 10 тис. примірників. Він містить 2363 статті, 2322 чорнобілих та 355 кольорових ілюстрацій. Охоплює статті від Лт до Малицький. Том видано в рамках плану підготовки видавничої продукції НАН України за державні кошти.
Майже 30 сторінок цього тому присвячено Луганську та Луганській області, зокрема відомим підприємствам, науковим установам та навчальним закладам.
Інформація про Львів та Львівську область охоплює понад 80 сторінок. На них читач знайде відомості не лише про головне місто Галичини, а й статті про визначні географічні об’єкти, відомі наукові установи, університети та інші навчальні заклади, музеї, підприємства, знаменні події, що ввійшли в історію України під назвою «Львівський (а)».
Значну частину тому займають статті-персоналії (це є родзинкою всього проекту «Енциклопедія Сучасної України»), як про наших сучасників, які створюють інтелектуальний і культурний продукт на рівні світових стандартів, виборюють призові місця у престижних міжнародних спортивних змаганнях, успішно керують сучасними виробництвами, так і про тих, хто вже відійшов у засвіти, але залишив помітний слід в історії української політики, науки, культури, мистецтва, спорту тощо. Матеріали тому доступні також на сайті електронної ЕСУ.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-02-18
У четвер, 21 лютого о 17:00 у читальній залі нашої бібліотеки відбудеться презентація книги заслуженого журналіста України Сергія Тихого „Перемагають лише переможці”

Сергій Тихий – заслужений журналіст України, учасник розробки та керівник кількох помітних проектів на медіа-ринку України, серед яких газети «Республіка», «День», «ВВ», «Газета по-киевски». Нині - головний редактор оперативної аналітики ІА «Укрінформ».
У своїй книзі Сергій Тихий звертається до співвітчизників, до людей, котрі вболівають за майбутнє України. Автор зауважує, що перемога дається лише тим, хто її достойний і вірить в неї. Сергій Тихий акцентує на тому, що українцям час змінюватись, необхідно позбавлятися заниженої самооцінки, треба переставати бути вічно ображеними та упослідженими, не можна вічно скаржитися на обставини і чиюсь злу волю. Звідси й назва книжки - «Перемагають лише переможці». 

Вхід вільний!

 

2019-02-04

Шановні користувачі! До вашої уваги нові надходження літератури до Відділу художньої літератури та Відділу обслуговування.

2019-02-01

Шановні користувачі! До вашої уваги "Хроніка культурного життя Закарпатської області за січень 2019 р."

2019-01-30

Шановні користувачі! До вашої уваги нова віртуальна виставка "Санаторії Закарпаття".

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".