Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2013-05-31

 

К 53.54
Б 21
     Бальнеологічні курорти та мінеральні води країн Карпатського регіону (Україна – Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області; Румунія, Словаччина, Польща, Чеська Республіка, Угорщина) : довідник 2001 / Наук.-практ. об-ня "Реабілітація" МОЗ Україна ; уклад.: І. С. Лемко ; Л. П. Киртич [та ін.]. – Ужгород : [б. и.], 2001. – 80 с. : карти, табл.

     У науково-популярній формі описано відомі бальнеологічні курорти та санаторії Закарпатської області України, їх клімат, мінеральні води, діагностичні та лікувальні можливості оздоровниць, покази для направлення хворих, дозування кліматолікування, лікувальної ходьби, представлена хронологія історичної Автономної Республіки Подкарпатська Русь – Карпатської України – Закарпатської України – Закарпатської області.
     Для відпочивальників і лікарів, які здійснюють направлення в санаторії, медичних працівників курортних закладів і широкого кола читачів.

К 63.3
Р 69
Роман, М. В. Карпатські самоцвіти. Село Угля в історії Карпат / Михайло Васильович Роман. – Ужгород : Ліра, 2012. – 304 с. : іл. – (в опр.).

     Сторінки цієї книги містять цікаву, різносторонню інформацію про село Тячівського району – Угля. Особливість його полягає не в тому, що воно по всіх параметрах більше в області чи, можливо і в Україні, а в його географічному розміщенні та наповненні безцінними Божими дарами.

К 82.3
Ш 42
Шелемба-Ференці, М. Перлини срібної землі : іст. легенди Закарпаття / Магдалина Шелемба-Ференці. – Ужгород : Ліра, 2012. – 96 с. : іл. – Бібліогр.: с. 94.

     Робота Шелемба-Ференці Магдалини «Перлини срібної землі» стосується історії Закарпаття через призму краєзнавства, літератури, народної пам’яті. Автор вміло використовує всі наявні джерела, які вийшли у світ за останнє століття. Для наочності у виданні презентовано багато додатків: карт, літографій, фотознімків, які дозволяють отримати чітку картину краю вцілому.
     Авторці вдалося прослідкувати процес встановлення та розвитку замків Закарпаття, видатних постатей нашої історії (сім’ї Ракоці, Шенборн).


 

К 83.3
П 12
Падяк, В. І. Нарис історії карпаторусинської літератури ХVI-ХХІ століть : [монографія] / Валерій Іванович Падяк ; Дослід. центр карпатознавства. – Ужгород : Видавництво В. Падяка, 2010. – 204 с. : іл, портр, карти. – Бібліогр.: с. 189-195. – Імен. покажч.: с. 195-200.

     Видання вміщу характеристику карпаторусинської літератури в різні періоди історії, починаючи з XVI – по XXI століття. Нова книга буде цікавою всім, хто цікавиться карпаторусинською літературою.

К 84
К 36
Керита, Х. В. У долонях світанку : [зб. поезій] / Христина Василівна Керита. – Ужгород : Ліра, 2012. – 96 с. – (в опр.).

     У новій книзі Христини Керити читач відкриє для себе неповторний світ справжньої поезії, у якому природа є способом досягнення гармонії між особистістю і світом, панують щирі і високі почуття, відкривається дорога до вершин духовності.

К 85.33
Р 88
Руснак, В. І. Театр Срібної Землі : закарпат. облас. укр. муз.-драм. театр на півстоліт. рубежі / Василь Іванович Руснак ; вступ. ст., ред. Й. О. Баглай. – Ужгород : Карпати, 1996. – 184 с. : іл. – Бібліогр. у підрядк. прим.

     У монографії досліджено процес становлення та творчий шлях першого українського професіонального театру на Закарпатті – Руського театру Товариства «Просвіта» в Ужгороді (1921-1929) у його різноманітних формах і засобах функціонування. На основі джерельних матеріалів та документів розкрито основні тенденції й особливості культурологічного процесу регіону в контексті історичної епохи.
     Видання розраховано на мистецтвознавців, культурологів, студентів і учнів мистецьких навчальних закладів та інших гуманітарних вузів, а також усіх, хто цікавиться історією українського театру та культури в цілому.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".