Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2013-05-31

 

К 53.54
Б 21
     Бальнеологічні курорти та мінеральні води країн Карпатського регіону (Україна – Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області; Румунія, Словаччина, Польща, Чеська Республіка, Угорщина) : довідник 2001 / Наук.-практ. об-ня "Реабілітація" МОЗ Україна ; уклад.: І. С. Лемко ; Л. П. Киртич [та ін.]. – Ужгород : [б. и.], 2001. – 80 с. : карти, табл.

     У науково-популярній формі описано відомі бальнеологічні курорти та санаторії Закарпатської області України, їх клімат, мінеральні води, діагностичні та лікувальні можливості оздоровниць, покази для направлення хворих, дозування кліматолікування, лікувальної ходьби, представлена хронологія історичної Автономної Республіки Подкарпатська Русь – Карпатської України – Закарпатської України – Закарпатської області.
     Для відпочивальників і лікарів, які здійснюють направлення в санаторії, медичних працівників курортних закладів і широкого кола читачів.

К 63.3
Р 69
Роман, М. В. Карпатські самоцвіти. Село Угля в історії Карпат / Михайло Васильович Роман. – Ужгород : Ліра, 2012. – 304 с. : іл. – (в опр.).

     Сторінки цієї книги містять цікаву, різносторонню інформацію про село Тячівського району – Угля. Особливість його полягає не в тому, що воно по всіх параметрах більше в області чи, можливо і в Україні, а в його географічному розміщенні та наповненні безцінними Божими дарами.

К 82.3
Ш 42
Шелемба-Ференці, М. Перлини срібної землі : іст. легенди Закарпаття / Магдалина Шелемба-Ференці. – Ужгород : Ліра, 2012. – 96 с. : іл. – Бібліогр.: с. 94.

     Робота Шелемба-Ференці Магдалини «Перлини срібної землі» стосується історії Закарпаття через призму краєзнавства, літератури, народної пам’яті. Автор вміло використовує всі наявні джерела, які вийшли у світ за останнє століття. Для наочності у виданні презентовано багато додатків: карт, літографій, фотознімків, які дозволяють отримати чітку картину краю вцілому.
     Авторці вдалося прослідкувати процес встановлення та розвитку замків Закарпаття, видатних постатей нашої історії (сім’ї Ракоці, Шенборн).


 

К 83.3
П 12
Падяк, В. І. Нарис історії карпаторусинської літератури ХVI-ХХІ століть : [монографія] / Валерій Іванович Падяк ; Дослід. центр карпатознавства. – Ужгород : Видавництво В. Падяка, 2010. – 204 с. : іл, портр, карти. – Бібліогр.: с. 189-195. – Імен. покажч.: с. 195-200.

     Видання вміщу характеристику карпаторусинської літератури в різні періоди історії, починаючи з XVI – по XXI століття. Нова книга буде цікавою всім, хто цікавиться карпаторусинською літературою.

К 84
К 36
Керита, Х. В. У долонях світанку : [зб. поезій] / Христина Василівна Керита. – Ужгород : Ліра, 2012. – 96 с. – (в опр.).

     У новій книзі Христини Керити читач відкриє для себе неповторний світ справжньої поезії, у якому природа є способом досягнення гармонії між особистістю і світом, панують щирі і високі почуття, відкривається дорога до вершин духовності.

К 85.33
Р 88
Руснак, В. І. Театр Срібної Землі : закарпат. облас. укр. муз.-драм. театр на півстоліт. рубежі / Василь Іванович Руснак ; вступ. ст., ред. Й. О. Баглай. – Ужгород : Карпати, 1996. – 184 с. : іл. – Бібліогр. у підрядк. прим.

     У монографії досліджено процес становлення та творчий шлях першого українського професіонального театру на Закарпатті – Руського театру Товариства «Просвіта» в Ужгороді (1921-1929) у його різноманітних формах і засобах функціонування. На основі джерельних матеріалів та документів розкрито основні тенденції й особливості культурологічного процесу регіону в контексті історичної епохи.
     Видання розраховано на мистецтвознавців, культурологів, студентів і учнів мистецьких навчальних закладів та інших гуманітарних вузів, а також усіх, хто цікавиться історією українського театру та культури в цілому.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".