Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2013-05-31

 

К 53.54
Б 21
     Бальнеологічні курорти та мінеральні води країн Карпатського регіону (Україна – Закарпатська, Львівська, Івано-Франківська, Чернівецька області; Румунія, Словаччина, Польща, Чеська Республіка, Угорщина) : довідник 2001 / Наук.-практ. об-ня "Реабілітація" МОЗ Україна ; уклад.: І. С. Лемко ; Л. П. Киртич [та ін.]. – Ужгород : [б. и.], 2001. – 80 с. : карти, табл.

     У науково-популярній формі описано відомі бальнеологічні курорти та санаторії Закарпатської області України, їх клімат, мінеральні води, діагностичні та лікувальні можливості оздоровниць, покази для направлення хворих, дозування кліматолікування, лікувальної ходьби, представлена хронологія історичної Автономної Республіки Подкарпатська Русь – Карпатської України – Закарпатської України – Закарпатської області.
     Для відпочивальників і лікарів, які здійснюють направлення в санаторії, медичних працівників курортних закладів і широкого кола читачів.

К 63.3
Р 69
Роман, М. В. Карпатські самоцвіти. Село Угля в історії Карпат / Михайло Васильович Роман. – Ужгород : Ліра, 2012. – 304 с. : іл. – (в опр.).

     Сторінки цієї книги містять цікаву, різносторонню інформацію про село Тячівського району – Угля. Особливість його полягає не в тому, що воно по всіх параметрах більше в області чи, можливо і в Україні, а в його географічному розміщенні та наповненні безцінними Божими дарами.

К 82.3
Ш 42
Шелемба-Ференці, М. Перлини срібної землі : іст. легенди Закарпаття / Магдалина Шелемба-Ференці. – Ужгород : Ліра, 2012. – 96 с. : іл. – Бібліогр.: с. 94.

     Робота Шелемба-Ференці Магдалини «Перлини срібної землі» стосується історії Закарпаття через призму краєзнавства, літератури, народної пам’яті. Автор вміло використовує всі наявні джерела, які вийшли у світ за останнє століття. Для наочності у виданні презентовано багато додатків: карт, літографій, фотознімків, які дозволяють отримати чітку картину краю вцілому.
     Авторці вдалося прослідкувати процес встановлення та розвитку замків Закарпаття, видатних постатей нашої історії (сім’ї Ракоці, Шенборн).


 

К 83.3
П 12
Падяк, В. І. Нарис історії карпаторусинської літератури ХVI-ХХІ століть : [монографія] / Валерій Іванович Падяк ; Дослід. центр карпатознавства. – Ужгород : Видавництво В. Падяка, 2010. – 204 с. : іл, портр, карти. – Бібліогр.: с. 189-195. – Імен. покажч.: с. 195-200.

     Видання вміщу характеристику карпаторусинської літератури в різні періоди історії, починаючи з XVI – по XXI століття. Нова книга буде цікавою всім, хто цікавиться карпаторусинською літературою.

К 84
К 36
Керита, Х. В. У долонях світанку : [зб. поезій] / Христина Василівна Керита. – Ужгород : Ліра, 2012. – 96 с. – (в опр.).

     У новій книзі Христини Керити читач відкриє для себе неповторний світ справжньої поезії, у якому природа є способом досягнення гармонії між особистістю і світом, панують щирі і високі почуття, відкривається дорога до вершин духовності.

К 85.33
Р 88
Руснак, В. І. Театр Срібної Землі : закарпат. облас. укр. муз.-драм. театр на півстоліт. рубежі / Василь Іванович Руснак ; вступ. ст., ред. Й. О. Баглай. – Ужгород : Карпати, 1996. – 184 с. : іл. – Бібліогр. у підрядк. прим.

     У монографії досліджено процес становлення та творчий шлях першого українського професіонального театру на Закарпатті – Руського театру Товариства «Просвіта» в Ужгороді (1921-1929) у його різноманітних формах і засобах функціонування. На основі джерельних матеріалів та документів розкрито основні тенденції й особливості культурологічного процесу регіону в контексті історичної епохи.
     Видання розраховано на мистецтвознавців, культурологів, студентів і учнів мистецьких навчальних закладів та інших гуманітарних вузів, а також усіх, хто цікавиться історією українського театру та культури в цілому.

 Новини

2020-02-29

Шановні користувачі, для вас "Календар краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат на 2020 р.".

2020-01-17

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Фестивальна мозаїка Закарпаття".

2020-01-16
Шановні користувачі, для вас електронна версія покажчика "Василь Ґабор".

 

2020-01-14

16 січня, о 17.00 запрошуємо вас на творчу зустріч з письменником та літературознавцем Василем Ґабором.
До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста та упорядника серії “Приватна колекція” літературної аґенції “Піраміда” Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії “Культура краю в особах” і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття.
У бібліографічному покажчику “Василь Ґабор” є описи видань, у яких ювіляр виступає як письменник, укладач, упорядник, редактор, автор проєктів, також описи публікованих художніх творів та їх перекладів, наукових публікацій, науково-популярних та енциклопедичних статей, історико-бібліографічних нарисів та ін. Покажчик розрахований на широке коло читачів, передусім - бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Під час творчої зустрічі з Василем Ґабором буде презентовано бібліографічний покажчик та нові видання серії “Приватна колекція”.
Вхід вільний.

 

 

2020-01-08

До вашої уваги нова віртуальна виставка, присвячена 85-річчю видатного українського поета Василя Симоненка "Я українець. Оце і вся моя біографія".

2020-01-03

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за грудень 2019 р.".

2019-12-24

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Бібліогурманіка - апетитне читання".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".