Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2013-06-05

63.3(4УКР)

К 75

Кочін, Ігор Васильович.

                З якої я країни родом . Т. 1 / І. В. Кочін. - Запоріжжя : ВАЛПІС, 2011. - 608 с. : іл.

        Книга присвячена знаменним подіям історії України з сивої давнини і до сьогодення. Особлива увага надана Запорозькомукозацтву як феномену української і світової цивілізації, Запорожжю і Запоріжжю, звідки родом автор і де протягом століть мешкали його пращури. 

        Предсталено різноманітні історічні матеріали, на засадах яких автором висвітлені провідні політичні, соціальні, економічні, демографічні, побутові, військові і воєнні процеси, у які була втягнута Україна. Подана дійсна історія Ураїни з доленосними епохальними подіями, процесами, постатями національних пророків, вождів, полководців та великих народних героїв.

 

63.3(4УКР)

І-90

                Історико-культурні заповідники : монографія / М-во культури України, Держ. служба з питань нац. культ. спадщини, Наук.-дослід. ін-т пам’яткоохорон. дослідж. ; за ред. В. В. Вечерський ; відп. за вип. О. М. Сердюк. - К. : , 2011. - 292 с. : табл., фото, карти. 

    Ця наукова монографія присвячена проблемі розроблення генеральних планів розвитку державних історико-культурних заповідників України. Тут узагальнений досвід Науково-дослідного інституту пам*яткоохоронних дослідджень щодо розроблення такої науково -проектної документації по заповідниках у Чернігові, Києві, селищі Мирне Мелітопольського району Запорізької області та села Урич Сколівського району Львівської області.

       Ландшафт, розпланування, об*ємно-просторова композиція, забудова, пам*ятки та об*єкти культурної спадщини цих заповідників мають не лише національне, а й загальноєвропейське культурне значення. Відтак метою розроблення генеральних планів розвитку заповідників є забезпечення збереження пам*яток та об*єктів культурної спадщини, традиційного характеру середовища, ефективного використання їх у сучасних соціокультурних умовах. У роботі застосовано методи теоретичних досліджень, у т.ч. структурно-генетичного аналізу і синтезу, методи бібліографічних, архівних, картографічних, іконографічних досліджень, а також методи емпіричних досліджень: натурні досліддження, порівняння та картографування. Відтак ця монографія може бути методичним орієнтиром при розробленні генеральних планів розвитку інших заповідників.

 

 85.143(0)

Б 79

                Большая иллюстрированная энциклопедия живописи : [более 2 300 репродукций] / текст: Е. В. Иванова, Н. Ю. Николаев ; отв. за вып.: Т. Денисенко, А. Ромушкевич. - М. : ОЛМА Медиа Групп, 2012. - 632 с. : цв.ил.

       В енциклопедії представлено відоомості про життя та творчість європейських майстрів, художників Росії, США, Мексики та Японії ( понад 350 імен). Видання охоплює широкий хронологічний період (ХІІІ- середина ХХ ст.) і дає можливість прослідкувати історію розвитку світового образотворчого мистецтва по всім жанрам та напрямках. Більшу частину енциклопедії становлять ілюстрації ( понад 2300 репродукцій). Особливістю даного видання є те, що тут подані найостаннінші уточнені відомості по датах створення шедеврів, їх авторстві, а також місцях зберігання.

 

75.5

Л 80

Лотц, Томас.

                Історія Ліги чемпіонів : усі ігри, усі переможці, усі голи / Т. Лотц, Р. Коддоу. - Х. : Ранок, 2012. - 144 с. : фото.кол

 Ліга чемпіонів - це найважливіший турнір у європейському клубному футболі. Перший розіграш Ліги чемпіонів серед кращих футбольних команд Європи відбувся в 1992 році. З тих пір ігри Ліги чемпіонів із захопленням дивляться футбольні вболіівальники всього світу.

  Дана книга описує сезон за сезоном шлях до успіху кращих футбольних команд Європи. Автор удостоїв увагою не тільки тріумфальну перемогу "Боруссії Дортмунд" (1997) і "Баварії Мюнхен" (2001), своє місце в цій книзі знайшли також несподівана поразка в фіналі "Баварії" (1999) і "Байєра Леверкузен" (2002). Ніколи не забудеться неймовірний камбек "червоних" у фіналі 2005 року, коли "Ліверпуль" у Стамбулі програвав 0:3 "Мілану", потім зрівняв рахунок, а в серії пенальті довів свою перевагу  і виграв титул. Завершують книгу фотографії кращих моментів майже сорокарічної історії Кубка європейських чемпіонів, легендарного попередника сьогоднішньої не менш легендарної Ліги чемпіонів. Тексти, написані футбольним експертом Томасом Лотце, доповнені першокласними фотографіями, відібраними відомим спортивним фотографом Рейнальдо Коддоу.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".