Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2013-06-05

63.3(4УКР)

К 75

Кочін, Ігор Васильович.

                З якої я країни родом . Т. 1 / І. В. Кочін. - Запоріжжя : ВАЛПІС, 2011. - 608 с. : іл.

        Книга присвячена знаменним подіям історії України з сивої давнини і до сьогодення. Особлива увага надана Запорозькомукозацтву як феномену української і світової цивілізації, Запорожжю і Запоріжжю, звідки родом автор і де протягом століть мешкали його пращури. 

        Предсталено різноманітні історічні матеріали, на засадах яких автором висвітлені провідні політичні, соціальні, економічні, демографічні, побутові, військові і воєнні процеси, у які була втягнута Україна. Подана дійсна історія Ураїни з доленосними епохальними подіями, процесами, постатями національних пророків, вождів, полководців та великих народних героїв.

 

63.3(4УКР)

І-90

                Історико-культурні заповідники : монографія / М-во культури України, Держ. служба з питань нац. культ. спадщини, Наук.-дослід. ін-т пам’яткоохорон. дослідж. ; за ред. В. В. Вечерський ; відп. за вип. О. М. Сердюк. - К. : , 2011. - 292 с. : табл., фото, карти. 

    Ця наукова монографія присвячена проблемі розроблення генеральних планів розвитку державних історико-культурних заповідників України. Тут узагальнений досвід Науково-дослідного інституту пам*яткоохоронних дослідджень щодо розроблення такої науково -проектної документації по заповідниках у Чернігові, Києві, селищі Мирне Мелітопольського району Запорізької області та села Урич Сколівського району Львівської області.

       Ландшафт, розпланування, об*ємно-просторова композиція, забудова, пам*ятки та об*єкти культурної спадщини цих заповідників мають не лише національне, а й загальноєвропейське культурне значення. Відтак метою розроблення генеральних планів розвитку заповідників є забезпечення збереження пам*яток та об*єктів культурної спадщини, традиційного характеру середовища, ефективного використання їх у сучасних соціокультурних умовах. У роботі застосовано методи теоретичних досліджень, у т.ч. структурно-генетичного аналізу і синтезу, методи бібліографічних, архівних, картографічних, іконографічних досліджень, а також методи емпіричних досліджень: натурні досліддження, порівняння та картографування. Відтак ця монографія може бути методичним орієнтиром при розробленні генеральних планів розвитку інших заповідників.

 

 85.143(0)

Б 79

                Большая иллюстрированная энциклопедия живописи : [более 2 300 репродукций] / текст: Е. В. Иванова, Н. Ю. Николаев ; отв. за вып.: Т. Денисенко, А. Ромушкевич. - М. : ОЛМА Медиа Групп, 2012. - 632 с. : цв.ил.

       В енциклопедії представлено відоомості про життя та творчість європейських майстрів, художників Росії, США, Мексики та Японії ( понад 350 імен). Видання охоплює широкий хронологічний період (ХІІІ- середина ХХ ст.) і дає можливість прослідкувати історію розвитку світового образотворчого мистецтва по всім жанрам та напрямках. Більшу частину енциклопедії становлять ілюстрації ( понад 2300 репродукцій). Особливістю даного видання є те, що тут подані найостаннінші уточнені відомості по датах створення шедеврів, їх авторстві, а також місцях зберігання.

 

75.5

Л 80

Лотц, Томас.

                Історія Ліги чемпіонів : усі ігри, усі переможці, усі голи / Т. Лотц, Р. Коддоу. - Х. : Ранок, 2012. - 144 с. : фото.кол

 Ліга чемпіонів - це найважливіший турнір у європейському клубному футболі. Перший розіграш Ліги чемпіонів серед кращих футбольних команд Європи відбувся в 1992 році. З тих пір ігри Ліги чемпіонів із захопленням дивляться футбольні вболіівальники всього світу.

  Дана книга описує сезон за сезоном шлях до успіху кращих футбольних команд Європи. Автор удостоїв увагою не тільки тріумфальну перемогу "Боруссії Дортмунд" (1997) і "Баварії Мюнхен" (2001), своє місце в цій книзі знайшли також несподівана поразка в фіналі "Баварії" (1999) і "Байєра Леверкузен" (2002). Ніколи не забудеться неймовірний камбек "червоних" у фіналі 2005 року, коли "Ліверпуль" у Стамбулі програвав 0:3 "Мілану", потім зрівняв рахунок, а в серії пенальті довів свою перевагу  і виграв титул. Завершують книгу фотографії кращих моментів майже сорокарічної історії Кубка європейських чемпіонів, легендарного попередника сьогоднішньої не менш легендарної Ліги чемпіонів. Тексти, написані футбольним експертом Томасом Лотце, доповнені першокласними фотографіями, відібраними відомим спортивним фотографом Рейнальдо Коддоу.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читальній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".