Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2018-11-28

94(477)"19"
В 42
Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті / уклад., передм. В. Кіпіані. - Харків : Vivat, 2017. - 304 с. : іл.


Тема історичної пам’яті актуальна повсякчас, хай би про які націю, етнос чи державу йшлося. Нерозв’язані гострі питання спільного минулого України та Польщі сьогодні заважають обом країнам без спотикань здійснювати поступ на шляху примирення.
Під обкладинкою цієї книжки ви знайдете факти, результати дослі­джень та міркувань провідних спеціалістів із проблем українсько-поль­ських відносин. Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», спробували висвітлити правду про супе­речливі події XX століття в історії двох народів.
Зокрема, ви дізнаєтесь про:
• діяльність ОУН та УПА, а також Армії Крайової;
• трагедію Волині 1943 року;
• акцію «Вісла» 1947 року;
• те, чому Василь Стус писав, що хотів би бути поляком;
• зусилля Єжи Ґедройця та інших інтелектуалів у пошуках правди через слово.
Книжка стане в пригоді всім, хто хоче зрозуміти, чому минуле розділяє українців та поляків і чому наші народи обов’язково домовляться про завершення «війни двох правд».

616.89
Е 45
Експіріенс : клінічні випадки в приватній психіатричній практиці / О. П. Романів, Б. Я. Надь, К. М. Погоріляк [та ін.]. - Ужгород : ФОП Сабов А. М., 2018. - 120 с. : табл.


У книзі представлені ряд клінічних випадків, які спостерігалися у приватній психіатричній практиці. Кожний клінічний випадок будувався за принципами доказової медицини, задіяні світові сертифіковані психодіагностичні методики, рекомендації щодо лікування надані згідно клінічних протоколів надання психіатричної допомоги, фармакологічні засоби подані за діючою речовиною для виключення конфлікту інтересів.
Книга рекомендована для практичної роботи для лікарів-психіатрів, неврологів, сімейних лікарів, лікарів-інтернів, студентів медичних навчальних закладів, лікарів-психологів, а також для широкого загалу.

316.36(477)
Р 18
Райдужна книга / Правозахис. ЛГБТ Центр "Наш світ" ; авт. тексту  А. Грибанов ; ред. А. Кравчук. - К. : Наш світ, 2018. - 252 с. : фото.кол.


Публікація стисло описує життя ЛГБТ людей (лесбійки, геї, бісексуали і трансґендерні особи) в Україні з давньої минувшини до наших днів, аналізує сучасне соціальне, правове і політичне становище української ЛГБТ спільноти, ставлення до ЛГБТ питань з боку широкого суспільства та перспективи розвитку ситуації у близькому майбутньому.

316.64
М 23
Манн, І. Номер 1. Як стати найкращим у тому, що робиш / І. Манн ; пер. з рос. І. Листопад. - Дніпро : Моноліт, 2018. - 240 с. : табл.


Людина — товар на професійному ринку з багатьма конкурентами. І тут працюють ті ж прийоми, що й у маркетингу. Якщо ви амбітні та відчуваєте в собі потенціал стати більше ніж просто хорошим спеціалістом, хочете обійти суперників, вибитись у лідери і бути першим у тій чи іншій сфері, треба навчитися застосовувати ці прийоми щодо самого себе. Відтак на зміну людині-товару прийде безсумнівний авторитет — людина-бренд, приклад для наслідування, який викликає заздрість і загальне захоплення.
Ліпшого наставника на цьому шляху, ніж Ігор Манн, визнаний № 1 у маркетингу, годі й шукати. Він не лише зробив собі ім'я копіткою працею на професійній ниві та наполегливою роботою над собою, а й допоміг багатьом людям і компаніям досягти вражаючих результатів і посісти гідне місце під сонцем. Маркетер, консультант, спікер, автор десятка книжок, видавець Ігор Манн у «Номері 1» вдало поєднав теорію з практикою та запропонував покроковий алгоритм досягнення мети. Скориставшись додатками наприкінці книжки, ви зможете скласти індивідуальний наочний план просування вперед. Читайте та дійте!

26
М 48
Мельниченко, І.П. Коли і скільки заплатили Юді Іскаріоту : історіограф. повість / І. Мельниченко. - 1-е вид. - К. : Український пріоритет, 2018. - 304 с. : іл.


Автор розглядає витоки юдаїзму й християнства, основуючись на грецьких та арамейських текстах Біблії, а також на низці античних джерел як релігійного, так і світського змісту. Книга спростовує безліч історичних міфів і піднімає завісу таїни з прорцесу виникнення етнічної релігії юдаїз- му та світової – християнства. Для найширшого кола читачів, що шукають істини.

329.7(477)
В 27
Великі дерева в тіні не ростуть : спогади і роздуми про Вячеслава Чорновола : [до 80-річчя з дня народж.] / О. Бежевець, О. Бондаренко , Е. Гурвіц [та ін.] ; упоряд. Д. М. Понамарчук ; перед. слово В. М. Кривенко ; Нар. рух України. - Кам’янське : Андрій, 2018. - 192 с. : іл, портр.


Видання увібрало найновіші спомини соратників легендарного борця за Україну, а також розвідку правників та прижиттєвий нарис співтабірника про часи ув'язнення. У своїх спогадах громадські і політичні діячі з Білорусі, Азербайджану, Польщі, Ізраїлю та, звісно, України вперше розповідають про виняткові риси характеру й досі невідомі факти з життя національного героя і Великої Людини. Книга буде корисною журналістам, науковцям та всім, хто цікавиться історією дисидентського руху, здобуття Україною Незалежності, побудови української держави.

811.161.2
Т 47
Тищенко, К. Іншомовна історія українців : 2300 запозич. реалій античності й середньовіччя у мові, топонімах і прізвищах / К. М. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Г. Шевченка, Лінґвіст. музей. - К. ; Броди : Просвіта, 2018. - 816 с. : іл.


Дозрів матеріал для енциклопедичного словника прожитих нами епох етноісторичних контактів. Українці ніколи не жили ізольовано: сформувалися вони зі слов'янської групи індоєвропейців, але в колі сусідніх народів. Тисячі років ми асимілювали їхні меншини – що видно з багатьох збережених мовних ознак. Даючи тим меншинам нову ідентичність, ми самі зазнавали їхнього впливу. У книзі – 2304 тексти з теми: 47 статей прологу – це стислий опис прожитих українцями 42 епох етномовних контактів з 5 напрямів; переважно відоме – у 350 статтях частини І про запозичені при цьому слова, граматичні й діалектні явища; переважно нове – у 1131 статті частини ІІ – про топоніми від іншомовних основ. Мовні контакти підтверджені генетикою і археологією у 74 статтях частини IІІ . Живим продовженням меншин сусідів є українці з забутим значенням прізвищ (702 статті частини ІV ). Досі були відомі зв'язки з нашими предками інших слов'ян, балтів, скандинавів, ясів, греків, тюрків. Тепер з топонімів і прізвищ добуто підтвердження тих контактів, а також ознаки впливу франків, парфян, персів, еламців, грузин, вірмен, сирійців, арабів, албанців, коптів. Ця книга – для науковців, учителів і цікавих до нових методів вивчення історії.

Журнал «Музика»

На сторінках журналу ви знайдете цікаві матеріали про міжнародні конкурси та фестивалі, концерти, оперні й балетні вистави, діяльність відомих музичних колективів, проблеми молодіжного мистецтва, освіти, науки, музичного життя української діаспори тощо. А також познайомитесь з творчими портретами славетних композиторів, прочитаєте інтерв'ю з відомими музикантами тощо. Спеціалізований журнал «Музика» — це можливість бути в курсі подій сучасного мистецтва та поглиблювати свої знання у безмежному світі класичної музики.

Журнал «Країна»

Двомовний (україномовний та російськомовний) тижневий журнал загального зацікавлення. Перший номер журналу вийшов 27 листопада 2009 року. Цільова аудиторія — мешканці великих міст віком від 20 до 50 років із вищою освітою. Три головні розділи журналу — «Події», «Оцінки», «Люди та речі».  Колумністами в різний час були Юрій Андрухович, Андрій Бондар, Ярослав Грицак, Євген Головаха, Марія Матіос, Олександр Бойченко, Павло Вольвач.

Журнал «Дзвін»

Щомісячний літературно-мистецький і громадсько-політичний часопис Національної спілки письменників України. Видається у Львові. Публікація нових художніх творів усіх жанрів сучасних та несправедливо забутих українських письменників, літературно-критичних статей.

 







Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-17
20 березня о 17:00 у читальній залі відбудеться презентація книги "У тіні Ердеґа" Василя Лавера.

У своїй дебютній збірці автор торкається одвічних питань боротьби Добра і Зла, Правди і Кривди. Протягом сімнадцяти коротких історій читач разом із героями збірки матиме змогу пережити широкий спектр емоцій – від страху і відчаю, до віри та надії.
Запрошуємо всіх охочих!
Вхід вільний!

 

2019-03-17

З 1 березня по 30 квітня в Україні пройде перший кіноклубний фестиваль «Нове українське кіно», який запрошує глядачів на безкоштовні покази найкращих українських стрічок сезону.
До програми фестивалю «Нове українське кіно» увійшли: "Донбас", "Гірська жінка: на війні", "Герой мого часу", "Іній", "Брама", "Коли падають дерева", "Стрімголов".
https://www.facebook.com/ArthouseTraffic/
 

21 березня запрошуємо на перегляд стрічки "Гірська жінка на війні". Початок о 17.30.
"Гірська жінка: на війні" – драма спільного виробництва України, Франції та Ісландії від режисера Бенедикта Ерлінгссона. Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках Тижня критики Каннського кінофестивалю, де "Жінка на війні" удостоїлася призу за найкращу музику. Нещодавно сюжетом про екоактивістку зацікавилася Джоді Фостер – актриса планує зняти рімейк і зіграти в ньому головну роль.

Вхід вільний.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".