Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2019-01-28

015(477.87)"2019"
К 17
Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2019 рік : рек. бібліогр. посіб. / Департамент культури Закарпат. облдержадмін., КЗ "Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка" Закарпат. облради ; уклад.: Н. М. Куцова, М. Б. Бадида ; за участі: Є. Й. Слуцька, І. Р. Фофлак ; відп. за вип. О. А. Канюка. - Ужгород : TIMPANI, 2018. - 288 с.


Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України. Представлені матеріали з успіхом можуть бути використані не лише в бібліотеках краю, але й у регіональній пресі, культосвітніх установах, навчальних закладах тощо. 

53.5
О-75
Основи психотерапії : навч. посіб. / К. В. Седих, О. О. Фільц [та ін.] ; за ред.: К. В. Седих, О. О. Фільц. - К. : Академвидав, 2016. - 192 с. : іл, табл.


У сучасному світі радикально змінюються чинники психологічних перенапруг. Без новітніх знань про людину неможлива ефективна психотерапія. Якісна підготовка фахівців потребує дедалі насиченіших  інноваційною проблематикою навчальних видань. Ці вимоги взято за основу при створенні пропонованого навчального посібника. У ньому розкрито засади психотерапії, ключові  психотерапевтичні ідеї і теорії,  напрями і методи дослідження психічної реальності, найактуальніші методики і техніки психотерапевтичної діяльності. Адресований студентам вищих навчальних закладів. Прислужиться психологам-практикам, педагогам, соціологам, управлінцям і всім, кого цікавить психічне життя особистості.

343.43(477.6)
З-68
Злочини без покарання: порушення прав людини під час збройного конфлікту на сході України / О. Одемчук, Н. Гриценко ; за заг. ред. В. Щербаченко ; Східноєвроп. центр громад. ініціатив. - К. : [б. и.], 2018. - 64 с. : іл.


Звіт висвітлює результати дослідження ситуації з офіційними розслідуваннями кримінальних правопорушень, скоєних відносно цивільних осіб та українських військових під час збройного конфлікту на сході України. На прикладі окремих справ представлені деякі системні проблеми, що виникають під час розслідувань, та запропоновані можливі шляхи їх вирішення. Викладені у звіті фактичні обставини окремих кримінальних правопорушень дозволяють усім, хто цікавиться окресленою проблематикою, самостійно зробити висновки про ефективність чи неефективність відповідних розслідувань. 

061.2(477)
П 82
"Просвіта": історія та сучасність (1868-1998) : [зб. матеріалів і документів] / Всеукр. т-во "Просвіта" ім. Т. Г. Шевченка ; ред.-упоряд. В. Герман ; редкол.: П. Мовчан, А. Погрібний [та ін.] ; відп. за вип. В. Клічак. - К. : Просвіта : Веселка, 1998. - 488 с.

«Просвіту» недаремно називають матір’ю  українських громадських організацій: з її середовища вийшла більшість національно-патріотичних об’єднань як минулого, так і сьогодення. Сама організація є найповажнішою за віком: 8 грудня 1998 року їй виповнюється 130 літ. У ювілейному збірнику, присвяченому цій величній даті, йдеться про етапи становлення товариства, його історію й сьогодення, про подвижників національної справи, про здобутки і втрати на шляху до здобуття Україною незалежності. Окремим розділом висвітлено діяльність обласних і регіональних об’єднань відродженого Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка. Подано документи та ухвали Товариства «Просвіта», спрямовані на розбудову національної – як за формою, так і за змістом – Української держави.  

75
С 75
Срібний мольберт 2017 / ІІ весна = Silver Easel 2017 spring : кат. конкурсу, Ужгород, 25-29 квіт. 2017 р. / Культурно-мистецька фундація Brovdi Art ; авт. ідеї: Р. Бровді, Н. Бровді ; пер.: О. Вороніна, Л. Степанюк. - К. : Фамільна друкарня huss, 2017. - 244 с. : фото.кол.

Ілюстроване видання присвячене ІІ Всеукраїнському студентському конкурсу з живопису «Срібний мольберт», що відбувся в Ужгороді 25-29 квітня 2017 року. Містить інформацію та фото звіт про перебіг конкурсу, відомості про склад журі, партнерів й учасників, а також їхні відгуки та враження про захід. У каталозі вміщено фоторепродукції всіх творчих робіт, які учасники виконали в межах трьох конкурсних етапів: «Міський пейзаж», «Імпровізація», «Портрет». Книга адресована студентам і викладачам спеціалізованих художніх навчальних закладів, мистецтвознавцям, кураторам, усім поціновувачам сучасного українського живопису. 

Журнал «АРТклас»

Всеукраїнський щоквартальний освітньо-мистецький часопис – ексклюзивний передплатний посібник для всіх, хто цікавиться мистецтвом, викладачів художньо-естетичних дисциплін, студентів гуманітарних та художніх середніх і вищих навчальних закладів, керівників гуртків та художніх студій.

Журнал «Українська культура»

 

Один із найстаріших культурологічних журналів в Україні; основні теми — музика, кіно, література, образотворче мистецтво, архітектура, нові медіа, дизайн, фотографія. №5-6 журналу присвячений постаті гетьмана Павла Скоропадського, який в еміграції мешкав у Ванзеє, під Берліном, тому половина номера опублікована німецькою мовою. 

Журнал «Майстерня вишивки»

Популярний рукодільний журнал, що пропонує цікаві моделі вишитого одягу на будь-який смак та майстер-класи. У цьому випуску журналу ми зібрали цікаві та оригінальні вироби українських майстринь. Шукаючи свій неповторний стиль, вишивальниці створюють одяг з традиційною українською вишивкою у сучасних моделях. Так народжуються нові ідеї, нові відкриття із яскраво вираженою індивідуальністю. У цьому журналі кожний зможе обрати для себе саме ті вишивки, які припали до душі, і допоможуть створити романтичний і вишуканий образ.

Журнал «Бібліотечна планета»

Концепція видання передбачає фаховий інформаційний супровід, насамперед, працівників публічних бібліотек сфери впливу Міністерства культури України, для яких Національна парламентська бібліотека України є загальнодержавним науковим, методичним і інформаційним центром, а також практично всіх бібліотечних працівників нашої держави. Журнал розкриває досвід роботи книгозбірень різних типів і форм власності, актуальні проблеми розвитку бібліотечної справи, пропагує кращий національний і зарубіжний досвід у бібліотечній сфері, розповідає про окремих творчих працівників галузі – від завідувача сільської бібліотеки до фахівця національного або державного закладу.

Журнал «Археологія»

Журнал є офіційним друкованим органом Інституту археології НАН України, в якому публікуються наукові здобутки в галузі археології та давньої історії вчених Інституту, науковців України та зарубіжжя. У журналі вміщуються статті з проблем давньої історії та археології України від первісності до середньовіччя, розглядаються різні теоретичні питання з археологічних досліджень і суміжних дисциплін, публікуються нові матеріали і результати досліджень археологічних пам'яток на території України та за кордоном, розміщуються біографічні матеріали та розвідки з історії археології, друкуються рецензії на наукові праці та хроніка наукового життя Інституту археології та інших археологічних установ України. Для археологів, істориків, краєзнавців, учителів історії, студентів історичних факультетів, усіх, хто цікавиться давньою історією України.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".