Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-06-26
Презентуємо нові видання серії «Карта світу», які надійшли до відділу. Серію започаткувало видавництво «Фоліо» у 2010 році:

 

84(4ІТА)
Е 45
Еко, У.
    Празький цвинтар : роман / Умберто Еко ; пер. з італ. Ю. В. Григоренко. – Х. : Фоліо, 2012. – 640 с. : іл..
    Що це, бульварний роман? Може й так, адже тут є змови, підземелля, повні трупів, кораблі, що злітають на повітря посеред виверження вулкана, збиті абати, що воскресають кілька разів, нотаріуси з накладними  бородами, масони й таке інше. Крім капітана Симоніні, головного героя книжки, усі інші персонажі нового роману Умберто Еко існували насправді й робили саме те, що описане...

 

84(5ТУЕ)
Г 99
Гюнтекін, Р. Н.
    Ніч вогню : роман / Решад Нурі Гюнтекін ; пер. з турец. О. О. Васильченко. – Х. : Фоліо, 2011. – 352 с.
    Одного дня безтурботне життя юного Кемаля різко змінюється: студент Інженерного училища стає політичним в`знем і має вирушити у далеке вигнання. Проте перебування на чужині сподобалося юнакові, а фатальна зустріч у Ніч вогню принесла йому перше кохання. Однак його обраниця не відповіла взаємністю.
    Минуло 10 років.Кемаль став заможною людиною. Аж ось він знову зустрів кохання своєї юності. Та чи потрібно йому це тепер?..

 

84(4ВЕЛ)
О-76
Остин, Дж.
    Эмма : роман / Джейн Остин ; пер. с англ. М.  Кан. – СПб. : Азбука : Азбука-Аттикус, 2012. – 544 с.
    Роман «Емма» – саме їдке, найточніше і саркастичне з творів письменниці. Найбільше Емма, розумниця, красуня, дочка заможного поміщика, любить допомагати людям у пошуках відповідних супутників життя. Але чомусь всі її протеже діють зовсім не по її планам ... Навіть вона сама!

 

84(4РОС)
П 24
Пелевін, В. О.
    t : роман / Віктор Олегович Пелевін. – Х. : Фоліо, 2011. – 416 с.
    Головний герой нового роману – граф Т., авантюрист і бонвіван, майстер єдиноборств, його бояться лиходії і й обожнюють журналісти скандальної хроніки. Граф пробирається в Олтину Пустинь,про яку нічого не пам`ятає. На шляху йому зустрічається істота на ймення Арієль, який затверджує, що саме він створив й увесь світ, і саиого графа Т. Що ж вийшло з квеста графа Т. – читайте роман і, можливо, знайдете відповідь на це питання. А може, й ні...

 

84(4ЧЕХ)
У-69
Урбан, М.
    Міхаела : події в монастирі Святого Янгола : [роман] / Мілош Урбан ; пер. з чеської О. Липа. – Х. : Фоліо, 2011. – 128 с.
    Мілош Урбан – чеський письменник, якого називають «чорним лицарем чеської літератури» Світ його пворів – це готика, легенди та жахи, це давнє минуле, яке дивним чином потрапляє в сучасне життя. Сам автор вважає «Міхаелу» своїм найтемнішим і водночас найбільш релігійним твором. Це дивне поєднання «еротичного роману жахів» та притчі, що розповідає про боротьбу добра зі злом...

 

84(4ФРА)
У-98
Уэльбек, М.
    Карта и территория : роман / Мишель Уэльбек ; пер. с фр. М. Зонина. – М. : Астрель : CORPUS, 2012. – 480 с.
    Французький прозаїк і поет Мішель Уельбек – один з найзнаменитіших письменників планети. Його новий роман «Карта і територія» - це драма сучасного світу, з якого поступово витісняється людська особистість. Поруч з вигаданим героєм, Уельбек зобразив і самого себе. Історія кохання головного героя, його відносин з батьком - трагічно перетинається в книзі з долею автора, даючи поштовх фантастичної детективної інтриги.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".