Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-09-24
84(4РОС)
Б 89
Брусникин, А. Девятный Спас. Герой иного времени : [романы] / Анатолий Брусникин. – М. : Астрель, 2012. – 992 с.


«Девятний Спас» - історико-пригодницький роман російського письменника Григорія Чхартішвілі (відомого як Борис Акунін, Анатолій Бруснікін, Анна Борисова), в традиціях Дюма, О.Толстого, Переса-Реверте, оповідає про пригоди трьох друзів в Росії (Московії) в епоху царювання Софії і Петра I.

Дія роману «Герой іншого часу» відбувається на Кавказі в часи «Героя нашого часу» і «Кавказького бранця». Це географічний і літературний простір, в якому все змінюється і все залишається незмінним: «Там за добро - добро, і кров - за кров, і ненависть безмірна, як любов».
  

 
84(4ПОЛ)
В 55
Вишневский, Я. Л. На фейсбуке с сыном : (сюрреалистическая история) / Януш Леон Вишневский ; пер. с пол. М. Тогобецкая. – М. : АСТ , 2013. – 384 с.


«На фейсбуці з сином» - глибоко особиста розповідь про пережите і відчуте. Це гірке і прекрасне одкровення про внутрішній світ людини зі стомленою сумнівами душею - про життя і любові, про світ, який божественно несправедливий, в якому чуттєве завжди пов'язане зі стражданням. Роман написаний від імені матері письменника.
 
84(4РОС)
И 20
Иванов, А. Золото бунта, или вниз по реке теснин : роман / Алексей Иванов. – СПб. : Азбука : Азбука–Аттикус, 2012. – 704 с.


Роман «Золото бунту» присвячений подіям, що відбувалися на Уралі в кінці XVIII століття, через чотири роки після розгрому повстання Пугачьова. Герой книги, молодий Остафій Перехід, повинен розгадати загадку загибелі свого батька, щоб змити з родового імені пляму ганьби. Читача чекає захоплюючий детективний сюжет.
 

 

 
84(4ІТА)
М 13
Мадзантини, М. Рожденный дважды : [роман] / Маргарет Мадзантини ; пер. с итал.: И. Боченкова, Н. Симонова. – СПб. : Азбука, 2011. – 448 с
.

Світовий бестселер «Народжений двічі» знаменитої італійської письменниці Маргарет Мадзантіні - це романтична історія, накладена на жорстко прописаний трилер. Головна героїня разом з шістнадцятирічним сином залишає Рим. Їй необхідно показати синові місто, де він народився і де загинув його батько. Джемма знову занурюється в атмосферу тих тривожних днів, коли серед руїн Сараєва, міста, який опинився в центрі безглуздої війни, вона доторкнулася до таїнства народження. Але чи судилося спогадам змити біль і гіркоту зради?
84(5ЯПО)
М 91
Мураками, Х. Хроники Заводной Птицы : [роман] / Харуки Мураками ; пер. с яп.: И. Логачев, С. Логачев. – М. : Эксмо, 2012. – 816 с.


Роман «Хроніки Заводної Птахи» одного з найпопулярніших письменників світу Харукі Муракамі - твір воістину Джойсового масштабу. Жах Другої світової війни і доля нашого сучасника в Японії, листи, містичні сни, журнальні статті - цілісне полотно тонкої іронії і неповторної інтонації Харукі Муракамі.
 

 

.

 
84(4РОС)
П 24
Пелевин, В. О. S.N.U.F.F. : утøпія / Виктор Олегович Пелевин. – М. : Эксмо, 2012. – 480 с
.

Роман-утопія Пелевіна «S.N.U.F.F.» - це твір про найглибші таємниці жіночого серця і вищих секретів льотної майстерності.

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".