Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2013-10-17
91.9 : 66.3(4УКР)8
А 35
Микола Янович Азаров : біобібліогр. покажч. / Кн. палата України ім. І. Федорова ; уклад. : М. М. Ілларіонова, О. М. Устіннікова, П. М. Сенько ; під кер. М. І. Сенченко ; вступ. сл. Б. Є. Патона. – К. : Парламентське вид-во, 2013. – 280 с. : іл., портр. – Імен. покажч. : с. 229-236. – Покажч. назв : с. 237-278.
 
Матеріали видання відображають публікації професора, члена-кореспондента Національної академії наук України, заслуженого діяча науки і техніки, лауреата Державної премії в галузі науки і техніки, відомого українського політика Миколи Яновича Азарова за період з 1975 до 2012 рр., а також документи про його життя, наукову та політичну діяльність (всього 1410 записів).
Видання розраховано на науковців, викладачів вищих та середніх навчальних закладів, студентів, працівників бібліотек.
67.9(4УКР)300.3
М 77
Моніторинг Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків": інструментарій і процес : практ. посіб. / упоряд. О.  Суслова. – К. : Парламентське вид-во, 2012. – 120 с. – (Програма сприяння парламенту України ІІ).
 
Цей посібник розрахований на працівників Апарату Верховної Ради, секретаріатів парламентських комітетів і депутатських фракцій, помічників-консультантів народних депутатів України, органів виконавчої влади, а також широке коло експертів з гендерних питань.
Посібник складається з трьох частин – інструментарій, процес, нормативні джерела. Наведена в посібнику інформація є виключно рекомендаційною.
 
67.9(4УКР)300.6
З-19
Законотворчість: участь громадськості у законотворчому процесі. Основні аспекти законодавчого процесу / Д. С. Базілевич [та ін.]. – К., 2013. – 232 с. : іл. – (Програма сприяння парламенту ІІ).
 
Мета посібника – підвищення рівня компетентності громадських об’єднань, активних громадян, експертів для ефективної співпраці з органами влади. Посібник має на меті спрямувати зацікавлену у співпраці громадську організацію або громадянина у пошуку необхідної інформації щодо налагодження ефективної співпраці з відповідним органом влади.
Посібник буде корисним для співпраці між народними депутатами України та громадськими організаціями. Видання стане в нагоді представникам організацій громадянського суспільства, студентам, юристам, політологам тощо.
66.4(4УКР)
С 53
Снігир, О. В. Трансформація Європейського Союзу під впливом кризи єврозони. Висновки для України : аналіт. доп. / О. В. Снігир, С. А. Гуцал ; Нац. ін-т стратег. дослідж. – К. : НІСД, 2012. – 64 с. – Бібліогр. у підрядк. прим.
 
Розглянуто головні тенденції інституційної трансформації Європейського Союзу під впливом сучасної кризи єврозони.
Для фахівців у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики України, історії та політики Європейського Союзу.
63.2(4УКР)
П 30
Петренко, А. Е. Идентификация Петренко : (генеалого-биогр. исслед.) / А. Е. Петренко. – Изд. 1-е. – К. : Профі, 2012. – 192 с. : ил., фото. – Текст рос. та укр. мовою.
 
Автор книги – праправнук знаменитого поета, учений, кандидат хімічних наук Олександр Євграфович Петренко
У передмові до видання він написав:
«Ця книга більшою мірою присвячена поетові Михайлові Миколайовичу Петренку, тому можна було б вказати в назві, наприклад, «поет-романтик Михайло Петренко». Проте, проведене дослідження, виконується з метою розв’язання загальніших завдань, де інформація про М. Петренка посідає основне місце, але є однією зі складових.
Книга містить досить детальний аналіз опублікованих біографічних згадок про Михайла Петренка, а також нові знахідки, пов'язані з його родиною. Інформація буде цікавою дослідникам і всім, хто цікавиться його життям і творчістю.
67.9(4УКР)301.1
В 42
Візова політика країн ЄС в Україні : підсумки громадського моніторингу – 2012 / І. Сушко, О. Супруненко [та ін.] ; пер. Л. Левандовська. – К. , 2012. – 86, 78 с. : табл. – Назва перекрутки : The EU visa policy in Ukraine : independent Monitoring Findings 2012.
Книга-перекрутка. Паг. роздільна
 
Видання містить результати громадського моніторингу діючих норм та правил візової практики країн ЄС та Шенгену в Україні впродовж 2012 року.
Публікація включає науково обґрунтовані дані та оцінки динаміки візової практики ЄС в Україні у порівнянні з попередніми роками, визначено позитивні та негативні тенденції в окремих складових візової практики.
Пропонується порівняльний аналіз консульств, що систематизовано у чотири ”кошики” – умовні групи навколо яких об’єднано ”дружні”, ”нейтральні ”, ”проблемні” та ”контрастні” візові практики.
67.9(4)301.1
П 32
Пилипчук, В. Г. Система організації управління і правового забезпечення діяльності спецслужб (досвід країн Європейського Союзу та Північної Америки) : аналіт. доп. / В. Г. Пилипчук, М. О. Будаков, В. М. Гірич ; Нац. ін-т стратег. дослідж. – К. : НІСД, 2012. – 56 с. – Бібліогр. у підрядк. прим.
 
На основі системного аналізу висвітлено підходи до організації управління спеціальними службами у країнах Північної Америки, західної та Центральної Європи. Результат аналізу можуть бути враховані під час реформування правоохоронних і розвідувальних органів України, удосконалення вітчизняної системи стратегічного управління спеціальними службами та розвитку законодавства у сфері національної безпеки.
Доповідь розрахована на керівників та фахівців спеціальних служб, правоохоронних органів, експертів і вчених, педагогічних працівників, аспірантів, студентів і слухачів навчальних закладів та всіх, хто цікавиться проблемами державного управління у сфері національної безпеки.
67.9(4УКР)301.1
Я 44
Як досягти безвізового режиму з Європейським Союзом? Досвід країн Західних Балкан для України / І. Сушко, В. Пєтронєвіч [та ін.] ; пер.: Л. Левандовська, І. Брюханов. – К. , 2011. – 96, 96 с. – Назва перекрутки : How to achieve visa-free regime with the European Union? Western Balkans` experience for Ukraine. – Текст укр. та англ. мовою.
Книга-перекрутка. Паг. роздільна
 
Дана публікація розкриває особливості процесу візової лібералізації, що відбувся в країнах Західних Бакан та є актуальним для України.
Провідні експерти даних країн діляться досвідом планування та виконання урядами їх країн критеріїв та завдань, розкривають нові переваги і виклики, що з’явились після скасування візового режиму з ЄС.
 

 Новини

2021-01-01
Шановні користувачі, до вашої уваги "Календар краєзнавчих па'ятних дат Закарпаття на 2020 рік".
Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2020 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2020 році громадськість світу та України.
 

 

2020-02-17
Запрошуємо всіх на вечір пам'яті до Дня Героїв небесної Сотні, який відбудеться 20 лютого о 17 год. в читальній залі бібліотеки.

 

2020-02-17

Дискусія про переклади художньої літератури на Закарпатті.
У п’ятницю, 21 лютого, о 17.00 у Закарпатській обласній науковій універсальній бібліотеці відбудеться круглий стіл на тему “Закарпатська школа перекладу: є чи нема?” - з нагоди сторіччя відомого закарпатського письменника і перекладача Семена Панька.
Учасниками дискусії стануть сучасні перекладачі художньої літератури – Сергій Панько (Київ), Микола Зимомря (Дрогобич), Віктор Мотрук, Галина Малик, Андрій Любка, Василь Густі, письменники Сергій Федака та Михайло Рошко, літературознавець  Олег Хававчак. 

Зустріч відбудеться в рамках літературного клубу “Читаємо разом!” (І поверх).  Модератор  – Олександр Гаврош.

 

2020-02-04

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за січень 2020 р.".

2020-01-27

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Бій під Крутами - героїчна сторінка історії", присвячена Дню пам'яті Героїв Крут.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".