Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2013-10-31

К 63.362.1
У-11
 У рабстві: усні історії примусових робітників із Закарпаття 1939-1944 років / упоряд., підгот. текстів, комент. О. Грицака, Р. Офіцинського. – Ужгород : ІВА, 2013. – 168 с. : іл. – Бібліогр. наприкінці розд., та у підрядк. прим.

 У книзі висвітлено обставини насильних трудових мобілізацій, підневільної праці, повернення додому примусових робітників Закарпаття у роки Другої світової війни. У виданні вміщено матеріали, різні за жанром: спогади, архівні документи, наукові статті, картосхема з легендою туристичного маршруту, сценарій документального фільму.
 Для вчених, студентів, учнів, усіх, кому не байдуже минуле рідної країни.

 

К 63.362.3
З-18
 Закарпатські угорці і німці: інтернування та депортаційні процеси. 1944-1945 рр. : архів. док. і матеріали / Закарпат. облдержадмін., Закарпат. облрада, Держ. архів Закарпат. обл. [та ін.] ; упоряд., прим. до док. О. М. Корсуна, передм. І. І. Качура, редкол. І. І. Качур [та ін.]. – Ужгород : Карпати, 2012. – 780 с. : іл. – Покажч.: с. 721-728. – Імен. покажч.: с. 729-747.

Фундаментальний збірник архівних документів і матеріалів всебічно розкриває одну з найбільш трагічних сторінок в історії повоєнного Закарпаття, коли внаслідок політичних гонінь за національною ознакою і цілеспрямованих репресивних акцій, проведених фронтовими військами НКВС і військовою контррозвідкою «Смерш» за участю в них територіальних підрозділів державної безпеки і органів НКВС – МВС, безвинно постраждало понад тридцять тисяч місцевих угорців і німців.
 До збірника включені унікальні документи з фондів Державного архіву Закарпатської області, архівів управлінь СБ України та МВС України в Закарпатській області, а також колишнього «Особого архіву» Главархіву СРСР, Центру зберігання історико-документальних колекцій, Державного архіву Російської Федерації, Російського державного архіву соціально-політичної історії, Російського державного Воєнного архіву, Центрального архіву Міністерства Оборони Російської Федерації та окремих приватних документальних збірок, процес пошуку яких тривав понад два десятиліття.

К 75.5
Г 19
Ганич, Й. Шашки на Закарпатті / Йосип Ганич. – Ужгород : Карпатська вежа, 2011. – 432 с. : іл. – Бібліогр.: с. 422.

 Книга охоплює всю Географію (13 районів) шашкового бомонду Закарпаття, нарисово відстежує 109 біографій палких шашкістів з цікавими світлинами, малюнками на веселу шашкову тематику.
 Адже саме вони – ентузіасти і любителі, фанати і кандидати в майстри непоміченою на перший погляд діяльністю пишуть і торуюють шашкову доріжку реальної історії розвитку цього захоплюючого інтелектуального двобою.

К 84
Ф 31
Фегер, М. Ф. Життєва стежина : поезії, легенди, перекази, спогади / Маргарита Федорівна Фегер ; упоряд., підготов. текстів, вступ. ст. І. В. Хланта ; Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. облас. організац.-метод. центр культури. – Ужгород : Патент, 2013. – 226 с. : фото. кольор.

 Головне джерело поезії Маргарити Фегер – рідна земля, Україна з її невмирущим прагненням волі, людські тривоги й радощі. У її поезіях – відлуння про пережите і прожите, побачене й почуте, виболене й вистраждане. На своїй життєвій дорозі авторка прямує активно і впевнено, даруючи зустрічним радість і теплоту свого серця. Вірші близькі до народної поезії, у них багато коломийкового, рідного й зрозумілого читачам.
 Для всіх шанувальників красного письменства.

К 86.3
Ф 32
Федака, С. Д. З історії християнства на Закарпатті / Сергій Дмитрович Федака ; Закарпат. облас. орг. Нац. спілки краєзнавців України. – Ужгород : Ліра, 2013. – 188 с.

 Видання містить інформацію про історію і сучасний стан усіх християнських церков Закарпатської області: нариси про відповідні єпархії (дієцезії), біографії більшості єпископів, огляд окремих храмів. Книжку приурочено до 1150-річчя Кирило-Мефодіївського і 1025-річчя Володимирового хрещення України-Русі. Розрахована на всіх, хто цікавиться закарпатським краєзнавством.

 Новини

2020-02-29

Шановні користувачі, для вас "Календар краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат на 2020 р.".

2020-01-17

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Фестивальна мозаїка Закарпаття".

2020-01-16
Шановні користувачі, для вас електронна версія покажчика "Василь Ґабор".

 

2020-01-14

16 січня, о 17.00 запрошуємо вас на творчу зустріч з письменником та літературознавцем Василем Ґабором.
До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста та упорядника серії “Приватна колекція” літературної аґенції “Піраміда” Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії “Культура краю в особах” і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття.
У бібліографічному покажчику “Василь Ґабор” є описи видань, у яких ювіляр виступає як письменник, укладач, упорядник, редактор, автор проєктів, також описи публікованих художніх творів та їх перекладів, наукових публікацій, науково-популярних та енциклопедичних статей, історико-бібліографічних нарисів та ін. Покажчик розрахований на широке коло читачів, передусім - бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Під час творчої зустрічі з Василем Ґабором буде презентовано бібліографічний покажчик та нові видання серії “Приватна колекція”.
Вхід вільний.

 

 

2020-01-08

До вашої уваги нова віртуальна виставка, присвячена 85-річчю видатного українського поета Василя Симоненка "Я українець. Оце і вся моя біографія".

2020-01-03

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за грудень 2019 р.".

2019-12-24

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Бібліогурманіка - апетитне читання".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".