Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2013-10-31

К 63.362.1
У-11
 У рабстві: усні історії примусових робітників із Закарпаття 1939-1944 років / упоряд., підгот. текстів, комент. О. Грицака, Р. Офіцинського. – Ужгород : ІВА, 2013. – 168 с. : іл. – Бібліогр. наприкінці розд., та у підрядк. прим.

 У книзі висвітлено обставини насильних трудових мобілізацій, підневільної праці, повернення додому примусових робітників Закарпаття у роки Другої світової війни. У виданні вміщено матеріали, різні за жанром: спогади, архівні документи, наукові статті, картосхема з легендою туристичного маршруту, сценарій документального фільму.
 Для вчених, студентів, учнів, усіх, кому не байдуже минуле рідної країни.

 

К 63.362.3
З-18
 Закарпатські угорці і німці: інтернування та депортаційні процеси. 1944-1945 рр. : архів. док. і матеріали / Закарпат. облдержадмін., Закарпат. облрада, Держ. архів Закарпат. обл. [та ін.] ; упоряд., прим. до док. О. М. Корсуна, передм. І. І. Качура, редкол. І. І. Качур [та ін.]. – Ужгород : Карпати, 2012. – 780 с. : іл. – Покажч.: с. 721-728. – Імен. покажч.: с. 729-747.

Фундаментальний збірник архівних документів і матеріалів всебічно розкриває одну з найбільш трагічних сторінок в історії повоєнного Закарпаття, коли внаслідок політичних гонінь за національною ознакою і цілеспрямованих репресивних акцій, проведених фронтовими військами НКВС і військовою контррозвідкою «Смерш» за участю в них територіальних підрозділів державної безпеки і органів НКВС – МВС, безвинно постраждало понад тридцять тисяч місцевих угорців і німців.
 До збірника включені унікальні документи з фондів Державного архіву Закарпатської області, архівів управлінь СБ України та МВС України в Закарпатській області, а також колишнього «Особого архіву» Главархіву СРСР, Центру зберігання історико-документальних колекцій, Державного архіву Російської Федерації, Російського державного архіву соціально-політичної історії, Російського державного Воєнного архіву, Центрального архіву Міністерства Оборони Російської Федерації та окремих приватних документальних збірок, процес пошуку яких тривав понад два десятиліття.

К 75.5
Г 19
Ганич, Й. Шашки на Закарпатті / Йосип Ганич. – Ужгород : Карпатська вежа, 2011. – 432 с. : іл. – Бібліогр.: с. 422.

 Книга охоплює всю Географію (13 районів) шашкового бомонду Закарпаття, нарисово відстежує 109 біографій палких шашкістів з цікавими світлинами, малюнками на веселу шашкову тематику.
 Адже саме вони – ентузіасти і любителі, фанати і кандидати в майстри непоміченою на перший погляд діяльністю пишуть і торуюють шашкову доріжку реальної історії розвитку цього захоплюючого інтелектуального двобою.

К 84
Ф 31
Фегер, М. Ф. Життєва стежина : поезії, легенди, перекази, спогади / Маргарита Федорівна Фегер ; упоряд., підготов. текстів, вступ. ст. І. В. Хланта ; Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. облас. організац.-метод. центр культури. – Ужгород : Патент, 2013. – 226 с. : фото. кольор.

 Головне джерело поезії Маргарити Фегер – рідна земля, Україна з її невмирущим прагненням волі, людські тривоги й радощі. У її поезіях – відлуння про пережите і прожите, побачене й почуте, виболене й вистраждане. На своїй життєвій дорозі авторка прямує активно і впевнено, даруючи зустрічним радість і теплоту свого серця. Вірші близькі до народної поезії, у них багато коломийкового, рідного й зрозумілого читачам.
 Для всіх шанувальників красного письменства.

К 86.3
Ф 32
Федака, С. Д. З історії християнства на Закарпатті / Сергій Дмитрович Федака ; Закарпат. облас. орг. Нац. спілки краєзнавців України. – Ужгород : Ліра, 2013. – 188 с.

 Видання містить інформацію про історію і сучасний стан усіх християнських церков Закарпатської області: нариси про відповідні єпархії (дієцезії), біографії більшості єпископів, огляд окремих храмів. Книжку приурочено до 1150-річчя Кирило-Мефодіївського і 1025-річчя Володимирового хрещення України-Русі. Розрахована на всіх, хто цікавиться закарпатським краєзнавством.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".