Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-11-25
84(4ВЕЛ)
Б 25
Барнс, Д. Лимонный стол
: [сборник] / Джулиан Барнс ; пер. с англ. : И. Г. Гурова, Л. Мотылев. – М. : Эксмо, 2013. – 288 с.

У збірці "Лимонний стіл" Барнс показує героїв, які живуть спогадами, причому дійсність в цих спогадах трансформується на догоду їх фантазії, марнославству, почуттю самозбереження, нарешті. У невелику розповідь Барнс віртуозно поміщає усю біографію персонажа, малюючи її одним–двумя соковитими мазками, при цьому робить це з властивим йому м'яким гумором, заражаючи читача філософським відношенням до життя.

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. О любви и прочих бесах
: [роман] / Габриэль Гарсиа Маркеc ; пер. с исп. М. И. Былинкина. – М. : Астрель, 2012. – 226 с.


"Про любов і інших бісів" – роман лауреата нобелівської премії з літератури Габриэля Гарсиа Маркеса, написаний в середині 90 рр. минулого століття в жанрі "магічного реалізму".
Це книга про любов, яка сильніше навколишніх думок. Це історія трагічна, але не банальна, з позитивно – смертельним фіналом.
Доля головної героїні лінійна і стрімка. Мова Маркеса ясна і прозора. Містичність і фантастичність описуваних подій, що відбуваються в романі, сприяють об'ємності сприйняття.

 

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Опасные приключения Мигеля Литтина в Чили
: [роман-репортаж] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. М. Десятова.  –  М. : АСТ : Астрель, 2012.  –  192 с.

У Європі і США ця книга справила враження бомби, що розірвалася, - а в Чилі її перший наклад був знищений по особистому наказу Аугусто Піночета. .У 1985 році висланий з Чилі режисер Мигель Литтин нелегально повернувся, щоб зняти фільм про те, в що перетворили країну дванадцять років військової диктатури. Незважаючи на смертельну небезпеку, користуючись прихованою камерою, він створив унікальний фільм "Загальна декларація Чилі", удостоєний призу на Венеціанському кінофестивалі. Документальний роман Маркеса - не просто захоплююча історія пригод Литтина на багатостраждальній батьківщині. Це прекрасна стилізація у дусі авантюрної іспанської прози  XVI – XVII ст.

 


84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Палая листва
: [повесть] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. С. Марков.  –  М. : Астрель : Полиграфиздат, 2012.  –  192 с.

    Самотність, любов, мужність, дружба, пристрасть і смерть - головні теми творчості Маркеса. Саме вони стали ключовими і в повісті "Пале листя". Це перший твір, в якому з'являється культовий герой письменника - полковник Аурелиано Буэндиа. Це перша історія Габриэля Гарсиа Маркеса про містечко Макондо. Двадцять п'ять років життя Макондо проходять перед читачем в спогадах Аурелиано, його дочки і онука. Двадцять п'ять років життя, повного подій - вражаючих, драматичних або, навпаки, забавних...
 

 

84(5ТУЕ)
П 15
Памук, О. Мене називають Червоний 
: роман / Орхан  Памук ; пер. з тур. О. Б. Кульчинський. – Х. : Фоліо, 2012. – 640 с.

Роман «Мене називають Червоний» занурює читача в історію Туреччини, огортає ароматами Сходу. В центрі сюжету – боротьба двох мистецьких шкіл: традиційної, що включає весь накопичений досвід багатьох поколінь художників Сходу, але залишається в межах традиції, і сучасної, що вже знайома з принципами європейського живопису, з його новаторськими прийомами. Один з героїв, побоюючись викриття і заборони ортодоксами нових методів малювання, змушений вдатися до вбивства людини, яку він підозрює у зраді. Пошуку вбивці і присвячений роман Орхана Памука.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".