Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-11-25
84(4ВЕЛ)
Б 25
Барнс, Д. Лимонный стол
: [сборник] / Джулиан Барнс ; пер. с англ. : И. Г. Гурова, Л. Мотылев. – М. : Эксмо, 2013. – 288 с.

У збірці "Лимонний стіл" Барнс показує героїв, які живуть спогадами, причому дійсність в цих спогадах трансформується на догоду їх фантазії, марнославству, почуттю самозбереження, нарешті. У невелику розповідь Барнс віртуозно поміщає усю біографію персонажа, малюючи її одним–двумя соковитими мазками, при цьому робить це з властивим йому м'яким гумором, заражаючи читача філософським відношенням до життя.

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. О любви и прочих бесах
: [роман] / Габриэль Гарсиа Маркеc ; пер. с исп. М. И. Былинкина. – М. : Астрель, 2012. – 226 с.


"Про любов і інших бісів" – роман лауреата нобелівської премії з літератури Габриэля Гарсиа Маркеса, написаний в середині 90 рр. минулого століття в жанрі "магічного реалізму".
Це книга про любов, яка сильніше навколишніх думок. Це історія трагічна, але не банальна, з позитивно – смертельним фіналом.
Доля головної героїні лінійна і стрімка. Мова Маркеса ясна і прозора. Містичність і фантастичність описуваних подій, що відбуваються в романі, сприяють об'ємності сприйняття.

 

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Опасные приключения Мигеля Литтина в Чили
: [роман-репортаж] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. М. Десятова.  –  М. : АСТ : Астрель, 2012.  –  192 с.

У Європі і США ця книга справила враження бомби, що розірвалася, - а в Чилі її перший наклад був знищений по особистому наказу Аугусто Піночета. .У 1985 році висланий з Чилі режисер Мигель Литтин нелегально повернувся, щоб зняти фільм про те, в що перетворили країну дванадцять років військової диктатури. Незважаючи на смертельну небезпеку, користуючись прихованою камерою, він створив унікальний фільм "Загальна декларація Чилі", удостоєний призу на Венеціанському кінофестивалі. Документальний роман Маркеса - не просто захоплююча історія пригод Литтина на багатостраждальній батьківщині. Це прекрасна стилізація у дусі авантюрної іспанської прози  XVI – XVII ст.

 


84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Палая листва
: [повесть] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. С. Марков.  –  М. : Астрель : Полиграфиздат, 2012.  –  192 с.

    Самотність, любов, мужність, дружба, пристрасть і смерть - головні теми творчості Маркеса. Саме вони стали ключовими і в повісті "Пале листя". Це перший твір, в якому з'являється культовий герой письменника - полковник Аурелиано Буэндиа. Це перша історія Габриэля Гарсиа Маркеса про містечко Макондо. Двадцять п'ять років життя Макондо проходять перед читачем в спогадах Аурелиано, його дочки і онука. Двадцять п'ять років життя, повного подій - вражаючих, драматичних або, навпаки, забавних...
 

 

84(5ТУЕ)
П 15
Памук, О. Мене називають Червоний 
: роман / Орхан  Памук ; пер. з тур. О. Б. Кульчинський. – Х. : Фоліо, 2012. – 640 с.

Роман «Мене називають Червоний» занурює читача в історію Туреччини, огортає ароматами Сходу. В центрі сюжету – боротьба двох мистецьких шкіл: традиційної, що включає весь накопичений досвід багатьох поколінь художників Сходу, але залишається в межах традиції, і сучасної, що вже знайома з принципами європейського живопису, з його новаторськими прийомами. Один з героїв, побоюючись викриття і заборони ортодоксами нових методів малювання, змушений вдатися до вбивства людини, яку він підозрює у зраді. Пошуку вбивці і присвячений роман Орхана Памука.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".