Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-11-25
84(4ВЕЛ)
Б 25
Барнс, Д. Лимонный стол
: [сборник] / Джулиан Барнс ; пер. с англ. : И. Г. Гурова, Л. Мотылев. – М. : Эксмо, 2013. – 288 с.

У збірці "Лимонний стіл" Барнс показує героїв, які живуть спогадами, причому дійсність в цих спогадах трансформується на догоду їх фантазії, марнославству, почуттю самозбереження, нарешті. У невелику розповідь Барнс віртуозно поміщає усю біографію персонажа, малюючи її одним–двумя соковитими мазками, при цьому робить це з властивим йому м'яким гумором, заражаючи читача філософським відношенням до життя.

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. О любви и прочих бесах
: [роман] / Габриэль Гарсиа Маркеc ; пер. с исп. М. И. Былинкина. – М. : Астрель, 2012. – 226 с.


"Про любов і інших бісів" – роман лауреата нобелівської премії з літератури Габриэля Гарсиа Маркеса, написаний в середині 90 рр. минулого століття в жанрі "магічного реалізму".
Це книга про любов, яка сильніше навколишніх думок. Це історія трагічна, але не банальна, з позитивно – смертельним фіналом.
Доля головної героїні лінійна і стрімка. Мова Маркеса ясна і прозора. Містичність і фантастичність описуваних подій, що відбуваються в романі, сприяють об'ємності сприйняття.

 

84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Опасные приключения Мигеля Литтина в Чили
: [роман-репортаж] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. М. Десятова.  –  М. : АСТ : Астрель, 2012.  –  192 с.

У Європі і США ця книга справила враження бомби, що розірвалася, - а в Чилі її перший наклад був знищений по особистому наказу Аугусто Піночета. .У 1985 році висланий з Чилі режисер Мигель Литтин нелегально повернувся, щоб зняти фільм про те, в що перетворили країну дванадцять років військової диктатури. Незважаючи на смертельну небезпеку, користуючись прихованою камерою, він створив унікальний фільм "Загальна декларація Чилі", удостоєний призу на Венеціанському кінофестивалі. Документальний роман Маркеса - не просто захоплююча історія пригод Литтина на багатостраждальній батьківщині. Це прекрасна стилізація у дусі авантюрної іспанської прози  XVI – XVII ст.

 


84(7КОЛ)
Г 21
Гарсиа Маркес, Г. Палая листва
: [повесть] /  Габриэль  Гарсиа Маркес ; пер. с исп. С. Марков.  –  М. : Астрель : Полиграфиздат, 2012.  –  192 с.

    Самотність, любов, мужність, дружба, пристрасть і смерть - головні теми творчості Маркеса. Саме вони стали ключовими і в повісті "Пале листя". Це перший твір, в якому з'являється культовий герой письменника - полковник Аурелиано Буэндиа. Це перша історія Габриэля Гарсиа Маркеса про містечко Макондо. Двадцять п'ять років життя Макондо проходять перед читачем в спогадах Аурелиано, його дочки і онука. Двадцять п'ять років життя, повного подій - вражаючих, драматичних або, навпаки, забавних...
 

 

84(5ТУЕ)
П 15
Памук, О. Мене називають Червоний 
: роман / Орхан  Памук ; пер. з тур. О. Б. Кульчинський. – Х. : Фоліо, 2012. – 640 с.

Роман «Мене називають Червоний» занурює читача в історію Туреччини, огортає ароматами Сходу. В центрі сюжету – боротьба двох мистецьких шкіл: традиційної, що включає весь накопичений досвід багатьох поколінь художників Сходу, але залишається в межах традиції, і сучасної, що вже знайома з принципами європейського живопису, з його новаторськими прийомами. Один з героїв, побоюючись викриття і заборони ортодоксами нових методів малювання, змушений вдатися до вбивства людини, яку він підозрює у зраді. Пошуку вбивці і присвячений роман Орхана Памука.
 

 Новини

2020-02-29

Шановні користувачі, для вас "Календар краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат на 2020 р.".

2020-01-17

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Фестивальна мозаїка Закарпаття".

2020-01-16
Шановні користувачі, для вас електронна версія покажчика "Василь Ґабор".

 

2020-01-08

До вашої уваги нова віртуальна виставка, присвячена 85-річчю видатного українського поета Василя Симоненка "Я українець. Оце і вся моя біографія".

2020-01-03

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за грудень 2019 р.".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".