Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2014-03-03

84(4УКР)6

В 46

Вільчинський, О. К. Останній герой : повість / Олександр Казимирович Вільчинський. – К. : КЕТС, 2013. – 224 с.

Головний герой повісті – Олекса, вояк УПА, після тривалих поневірянь на сході повертається у рідне село, де він залишив стареньку маму і кохану дівчину. Але повертається не сам, а з новим товаришем Віллі Шубертом, колишнім піхотинцем вермахту, скаліченим у багаторічному полоні, який прибився до нього десь на Донбасі, Майже двотижневе перебування в Західній Україні стало для Олекси і Віллі своєрідним іспитом на виживання, перевіркою їхніх людських та суто чоловічих якостей. Та хто знає, що чекає їх попереду…

83.3(4УКР)6

Л 17

Лазарук, М. Я. Микола Вінграновський: Степовий Сварог : есе про незабутні мандри Україною з Миколою Вінграновським / Мирослав Ярославович Лазарук. – Х. : ПЕТ, 2013. – 192 с.

Микола Степанович Вінграновський (1936—2004) — видатний український поет, прозаїк, актор і кінорежисер, один з кращих учнів Олександра Довженка, автор поетичних збірок і повістей (Державна премія УРСР ім. Т. Г. Шевченка 1984 року) — у далекі шістдесяті минулого століття благодатним вихором увірвався в українську літературу і крізь усе життя проніс дух українства, вписавши у національну скарбницю безцінним даром Любов’ю освячене Слово.

        83.3(4УКР)5

П 16

Панасенко, Т. М. Марко Вовчок  / Тетяна Михайлівна Панасенко. – К. : Укрвидавполіграфія, 2013. – 128 с.

Марко Вовчок (Марія Олександрівна Вілінська; 1833—1907) — складна, суперечлива й загадкова постать в історії культури.  Жінка з чоловічим псевдонімом; росіянка за походженням, для якої Україна стала другою батьківщиною і яка багато творів написала українською мовою; письменниця, що успішно займалася перекладацькою й видавничою діяльністю; неординарна, енергійна, обдарована людина…Ії  справедливо називають літературною донькою Т. Шевченка.

 

84(4УКР)6

П 52

Положій, Є. В. Юрій Юрійович, улюбленець жінок : повість / Євген Вікторович Положій. – Х. : Фоліо, 2013. – 224 с.

Чергова книжка - "Юрій Юрійович, улюбленець жінок" увійшла до довгого списку номінантів щорічної премії "Книга року ВВС-2012". Як зізнається Євген Положій, він присвятив цю повість усім українцям свого покоління, зокрема тим, хто знайшов свою долю за межами України.

 У книжці – історія людини, досить смішна і одночасно печальна, – яка мріяла стати вчителем в Україні, працювала у піонерському таборі, головним редактором газети, але, зрештою, стала успішним кондитером у США. Насправді, це історія цілого покоління, яке через різні обставини змушене було шукати щастя не в Україні.

84(4УКР)6

        Р 33

Редінґ, Б. Безумці : з історії кохання Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної : роман  /  Барбара Редінґ. – К. : Академія, 2012. – 184 с. – (Автографи часу).

Роман про таємниче кохання і драму двох людей – Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної.

83.3(4УКР=РОС)

Т 56

Тома, Л. В. Микола Гоголь  / Леонід Васильович Тома. – Х. : Антологія, 2013. – 128 с.

Про Миколу Гоголя як про великого російського письменника, культурного і громадського діяча сказано і написано дуже багато. Гоголь став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Тому і треба сказати про «українського Гоголя», про першооснову його душі. Великий російський письменник М. В. Гоголь є, на думку багатьох дослідників і літературознавців, найбільш виразним представником української школи в російській літературі. У його творах найбільш повно і яскраво відтворилися риси українського національного характеру.

 

 

 Новини

2020-02-29

Шановні користувачі, для вас "Календар краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат на 2020 р.".

2020-01-17

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Фестивальна мозаїка Закарпаття".

2020-01-16
Шановні користувачі, для вас електронна версія покажчика "Василь Ґабор".

 

2020-01-14

16 січня, о 17.00 запрошуємо вас на творчу зустріч з письменником та літературознавцем Василем Ґабором.
До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста та упорядника серії “Приватна колекція” літературної аґенції “Піраміда” Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії “Культура краю в особах” і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття.
У бібліографічному покажчику “Василь Ґабор” є описи видань, у яких ювіляр виступає як письменник, укладач, упорядник, редактор, автор проєктів, також описи публікованих художніх творів та їх перекладів, наукових публікацій, науково-популярних та енциклопедичних статей, історико-бібліографічних нарисів та ін. Покажчик розрахований на широке коло читачів, передусім - бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Під час творчої зустрічі з Василем Ґабором буде презентовано бібліографічний покажчик та нові видання серії “Приватна колекція”.
Вхід вільний.

 

 

2020-01-08

До вашої уваги нова віртуальна виставка, присвячена 85-річчю видатного українського поета Василя Симоненка "Я українець. Оце і вся моя біографія".

2020-01-03

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за грудень 2019 р.".

2019-12-24

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Бібліогурманіка - апетитне читання".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".