Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2014-04-01
91.9:85.103(4УКР) 
З-11
"З Шевченком у серці" : (біобібліогр. пам’ятка до 90-річчя від дня народж. І. С. Литовченка) / Упр. культури і туризму Сум. облдержадмін., Обл. універс. наук. б-ка ; відп. за вип. Т. І. Фролова ; упоряд. Г. В. Макаренко. – Суми, 2011. – 20 c. : іл. –Бібліогр.: с. 16-17.
Матеріали присвячені життю та творчості талановитого художника, лауреата Шевченківської премії, уродженця Сумщини І. С. Литовченка (1921-1996). 
Видання адресовано працівникам бібліотек, викладачам і студентам, учнівської молоді, усім, хто цікавиться історією української культури.
 
91.9:83.3(4УКР)5 
З-11
З високим ім’ям Кобзаря : 50-річниця Шевченківської премії 1961-2011 : бібліогр. покажч. / Упр. культури і туризму Сум. облдержадмін., Обл. універс. наук. б-ка ; упоряд. В. І. Мазур ; відп. за вип. Т. І. Фролова. – Суми, 2011. – 44 c. – Імен. покажч.: с. 38-39. – Бібліогр.: с. 40-41.
Пропоноване видання має на меті ознайомити користувачів бібліотеки з інформацією про лауреатів Національної премії імені Т. Г. Шевченка Сумщини та тих митців, які мали тісний зв'язок з Сумщиною.
Видання стане в нагоді літературознавцям, викладачам, учням та студентам, працівникам бібліотек, краєзнавцям. 
 
91.9:83.3(4УКР)5 
Ш 37
Шевченкіана ДОУНБ : документальна колекція : інформ.-бібліогр. покажч. / Дніпропетр. обл. універс. наук. б-ка ім. Первоучителів слов’ян. Кирила і Мефодія, Від. наук. інформації та бібліогр.; уклад. : В. А. Піскун [та ін.]. – Дніпропетровськ, 2013. – 106 c. – (Серія “Друковані каталоги ДОУНБ”).
Інформаційно-бібліографічний покажчик продовжує серію друкованих каталогів, що відображають видання з фондів ДОУНБ, пов’язані з ім'ям Т. Г. Шевченка.
Видання акумулює матеріали книжкового фонду та матеріали з періодичних видань і складається з двох підрозділів, які в свою чергу поділяються на тематичні підрозділи стосовно життя і творчості Т. Г. Шевченка.
Видання призначене для викладачів, учителів, студентів, бібліотекарів, журналістів, наукових працівників, а також для широкого загалу шанувальників творчості Т. Г. Шевченка. 
 
78.34(4УКР) 
Ш 37
Тарас Шевченко – символ української нації : метод.-бібліогр. матеріали на допомогу б-кам у проведенні культ.-просвітн. заходів. – Вип. 9 / Івано-Франків. облас. універс. наук. б-ка ім. І. Франка, Наук.-метод. від. ; уклад. Г. М. Колотило ; наук. ред. Л. В. Бабій. – Івано-Франківськ, 2013. – 92 c. – Бібліогр.: с. 91.
У виданні подані сценарії бібліотечних фахівців Івано-франківської області, приурочені 200-річному ювілею Т. Г. Шевченка, які можна використати при проведенні ювілейних просвітницьких заходів, присвячених великому Кобзареві. Видання адресоване фахівцям бібліотечної справи та широкому колу зацікавлених користувачів.
 
91 
Б 90
Буковинці – лауреати Національної премії імені Тараса Шевченка : (бібліогр. покажч.) / Упр. з питань інформ. політики та преси Чернів. облдержадмін., Упр. культури Чернів. облдержадмін., Чернів. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Івасюка ; авт.-уклад. Л. І. Щербанюк ; відп. за вип. А. С. Іваницька. – Чернівці : Рута, 2004. – 76 c. : портр. – Бібліогр. наприкінці ст.
Бібліографічний покажчик видано до 190-річчя від дні народження Т. Г. Шевченка. Його мета – надати читачам різних категорій інформацію про наших краян, які удостоєні Національної премії України імені Т. Шевченка за весь період її існування.
 
91.9:83.3(4УКР)5 
Л 64
Літературна спадщина Тараса Григоровича Шевченка та світова література : пам’ятка користувачу / Івано-Франків. обл. універс. наук. б-ка ім. І. Франка, Від. л-ри інозем. мовами ; уклад. Н. Р. Кушнаренко ; відп. за вип. Л. В. Бабій. – Івано-Франківськ, 2014. – 46 c. : іл.  – Бібліогр.: с. 26-46.
З нагоди  200-річчя від дня народження великого сина українського народу, геніального поета, художника Тараса Григоровича Шевченка пропонуємо пам'ятку читачеві “Літературна спадщина Тараса Григоровича Шевченка та світова література”, яка розкриває шляхи Шевченка до іншомовної аудиторії та представляє творчу спадщину, книжкові і періодичні видання про життєвий і творчий шлях з фондів обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка, а також вибрані інтернет-ресурси.
Видання розраховане на літературознавців, філологів, викладачів української та світової літератури, студентів, усіх шанувальників творчості геніального Кобзаря.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".