Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2014-05-22

Всім, хто цікавиться проблемами сімейної медицини, пропонуємо видання цієї тематики, з якими ви можете ознайомитися в нашій бібліотеці.

Актуальні аспекти посмертної діагностики в практиці сімейного лікаря : навч. посіб. / І.В. Чопей, Р.І. Шніцер, П. О. Колесник [та ін.]. – Ужгород: ПП Биков О.В., 2012. – 72 с.

 

   Актуальні аспекти посмертної діагностики в практиці сімейного лікаря. Навчально-методичний посібник.

У посібнику висвітлено основні питання посмерної діагностики дорослого населення, номенклатуру діагнозу, основні особливості оформлення документації, що засвідчує причини смерті.

 «10 заповідей по веденню гіпертоніка» : нав. посіб. / І.В. Чопей, Р. І. Шніцер, П.О. Колесник [та ін.]. – Ужгород: ПП Биков О.В., 2012. – 48 с.

 

   У даному посібнику висвітлено основні принципи доказового ведення хворого на артеріальну гіпертензію, питання номенклатури діагнозу, стратифікації факторів ризику, наведено особливості лікування, купірування кризів, оформлення документації.

Клінічні протоколи медичного догляду за здоровою дитиною : допов. тестовими завданнями для педіатрів, сімейних лікарів та лікарів-інтернів : Нормативне виробничо-практичне видання / Уклад. Чопей І.В., Колесник П.О. – Ужгород: 2009. – 108 с.

 

   У виданні наведено сучасні принципи ведення здорової дитини віком до 3-х років, викладені з позицій доказової медицини.

Колесник, Павло Олегович

Азбука доказової профілактики в практиці сімейного лікаря : монографія / Колесник П.О. – Ужгород: ПП Биков, 2014. – 216 с.

 

   У монографії систематизовано сучасні принципи профілактики і скринінгу у роботі сімейного лікаря. Проведено критичний аналіз організації диспансеризації в Україні у порівнянні з системою скринінгу в США, Канаді та у Великобританії, що базується на позиціях доказової медицини. Автором надано пропозиції щодо реорганізації профілактичної діяльності і скринінгу у вітчизняній системі ПМСД.

Принципи небулайзерної терапії в практиці сімейного лікаря : метод. реком. / М-во освіти і науки, молоді та спорту України [та ін.]; І.В. Чопей, П.О. Колесник [та ін.]. – Ужгород, 2013. – 40 с.

 

   У методичних рекомендаціях подано інформацію про типи сучасних небулайзерів, показання та протипоказання, а також правила проведення небулайзерної терапії у загальній лікарській практиці.

Стандартизоване обстеження пацієнтів у практиці сімейного лікаря : практич. керівництво з найчастіших випадків. / Під ред. І.В. Чопея. – Ужгород: ПП Биков О.В.. – 2014. – 281 с.: іл.+табл.

 

  У навчальному посібнику висвітлено алгоритм та загальні принципи обстеження пацієнтів різних вікових, статєвих та нозологічних категорій, які найчастіше зустрічаються у практиці сімейного лікаря. 

Кишеньковий довідник сімейного лікаря / Чопей І.В., Колесник П.О., Ростока-Резнікова М.В. [та ін.]. – Вид. 3-є, доп. – Ужгород, 2012. – 432 с. 

 

   Довідник допоможе лікарю загальної практики зорієнтуватися у великому потоці медичної інформації. В ньому висвітлено основні питання, що виникають у практичній діяльності сімейного лікаря і є актуальними для роботи первинної ланки медику-санітарної допомоги на сучасному етапі.

   Довідники та посібники можуть бути використані як для роботи лікарів загальної практики та інших спеціальностей, так і у педагогічній роботі вищих навчальних закладів.

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".