Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2014-05-22

Всім, хто цікавиться проблемами сімейної медицини, пропонуємо видання цієї тематики, з якими ви можете ознайомитися в нашій бібліотеці.

Актуальні аспекти посмертної діагностики в практиці сімейного лікаря : навч. посіб. / І.В. Чопей, Р.І. Шніцер, П. О. Колесник [та ін.]. – Ужгород: ПП Биков О.В., 2012. – 72 с.

 

   Актуальні аспекти посмертної діагностики в практиці сімейного лікаря. Навчально-методичний посібник.

У посібнику висвітлено основні питання посмерної діагностики дорослого населення, номенклатуру діагнозу, основні особливості оформлення документації, що засвідчує причини смерті.

 «10 заповідей по веденню гіпертоніка» : нав. посіб. / І.В. Чопей, Р. І. Шніцер, П.О. Колесник [та ін.]. – Ужгород: ПП Биков О.В., 2012. – 48 с.

 

   У даному посібнику висвітлено основні принципи доказового ведення хворого на артеріальну гіпертензію, питання номенклатури діагнозу, стратифікації факторів ризику, наведено особливості лікування, купірування кризів, оформлення документації.

Клінічні протоколи медичного догляду за здоровою дитиною : допов. тестовими завданнями для педіатрів, сімейних лікарів та лікарів-інтернів : Нормативне виробничо-практичне видання / Уклад. Чопей І.В., Колесник П.О. – Ужгород: 2009. – 108 с.

 

   У виданні наведено сучасні принципи ведення здорової дитини віком до 3-х років, викладені з позицій доказової медицини.

Колесник, Павло Олегович

Азбука доказової профілактики в практиці сімейного лікаря : монографія / Колесник П.О. – Ужгород: ПП Биков, 2014. – 216 с.

 

   У монографії систематизовано сучасні принципи профілактики і скринінгу у роботі сімейного лікаря. Проведено критичний аналіз організації диспансеризації в Україні у порівнянні з системою скринінгу в США, Канаді та у Великобританії, що базується на позиціях доказової медицини. Автором надано пропозиції щодо реорганізації профілактичної діяльності і скринінгу у вітчизняній системі ПМСД.

Принципи небулайзерної терапії в практиці сімейного лікаря : метод. реком. / М-во освіти і науки, молоді та спорту України [та ін.]; І.В. Чопей, П.О. Колесник [та ін.]. – Ужгород, 2013. – 40 с.

 

   У методичних рекомендаціях подано інформацію про типи сучасних небулайзерів, показання та протипоказання, а також правила проведення небулайзерної терапії у загальній лікарській практиці.

Стандартизоване обстеження пацієнтів у практиці сімейного лікаря : практич. керівництво з найчастіших випадків. / Під ред. І.В. Чопея. – Ужгород: ПП Биков О.В.. – 2014. – 281 с.: іл.+табл.

 

  У навчальному посібнику висвітлено алгоритм та загальні принципи обстеження пацієнтів різних вікових, статєвих та нозологічних категорій, які найчастіше зустрічаються у практиці сімейного лікаря. 

Кишеньковий довідник сімейного лікаря / Чопей І.В., Колесник П.О., Ростока-Резнікова М.В. [та ін.]. – Вид. 3-є, доп. – Ужгород, 2012. – 432 с. 

 

   Довідник допоможе лікарю загальної практики зорієнтуватися у великому потоці медичної інформації. В ньому висвітлено основні питання, що виникають у практичній діяльності сімейного лікаря і є актуальними для роботи первинної ланки медику-санітарної допомоги на сучасному етапі.

   Довідники та посібники можуть бути використані як для роботи лікарів загальної практики та інших спеціальностей, так і у педагогічній роботі вищих навчальних закладів.

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".