Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2014-05-25

К 84
В 14
Вайнберг, Л. Апфелина
: сказка для взрослых / Лев Вайнберг, Н. Масяк. – Ужгород : Карпати, 2014. – 60 с.

Королева фей Мелузина виконала бажання яблуньки, перетворивши її в Апфелину, дівчину рідкісної краси. Натомість вимагаючи, щоб на той час, поки триває перетворення, дівчина відвідувала міста Германії, щоб нагадати її мешканцям про необхідність Любові для іхнього власного щастя. На цьому шляху Апфеліна не тільки зіткнулась із Силами Темряви, що бажали перешкодити виконанню її місії, але й стала новим символом Любові, а також зустріла свого обранця.
 


К 84
Г 96
Густі, В. П. Зоря Біловежі
: ліричні драми та поезії / Василь Петрович Густі ; вступ. ст. С. Д. Федака. – Ужгород : Карпати, 2013. – 258 с.

До поцінувачів творчості відомого українського письменника Василя Густі йде нова книга, у якій читач має змогу познайомитися із поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створеного ним Королевського Євангелія у замку Нялаб, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогачаі його сестри Анни. А філософські поезії-притчи постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.

К 84
Д 72
Драгун, Ю. Ю. Веселіться, верховинці!
: казки-п’єси і сценки для найменших читачів та п’єси за мотивами закарпатських вечорниць для дітей та юнацтва / Юлія Юріївна Драгун ; вступ. ст. В.  Андрійцьо ; післясл. О. Гайдамака ; комп. М. Р. Баяновська [и др.] ; худ. : Т. І. Мельник, О. Ладижець. – Ужгород : Карпати, 2014. – 208 с. : кольор.іл.

Нову книгу Юлії Драгун склали п’єси-казки і сценки про малят і звірят, а також п’єси за мотивами традиційних закарпатських вечорниць, у яких автор представляє неповторну поетичну магію верховинських звичаїв і обрядів, серед яких і чистілля, і скубілля, і сватання, і колядки, і великодні забави. П’єси Юлії Драгун  мають незмінну популярність передусім в аматорських театральних колективах не тільки на Верховині, але й в багатьох містах України.

 

К 82.3
Н 30
 Народні балади Закарпаття 
/ записав П. В. Лінтур, вступ. ст., упоряд. І. М. Сенько, нотні приклади Т. І. Росул. – Ужгород : Карпати, 2013. – 208 с. : кольор.іл. – (Програма "Українська книга").

Багатий і неповторний український фольклор Закарпаття. Однією з найбіл

 Новини

2020-02-29

Шановні користувачі, для вас "Календар краєзнавчих знаменних та пам'ятних дат на 2020 р.".

2020-01-17

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Фестивальна мозаїка Закарпаття".

2020-01-16
Шановні користувачі, для вас електронна версія покажчика "Василь Ґабор".

 

2020-01-14

16 січня, о 17.00 запрошуємо вас на творчу зустріч з письменником та літературознавцем Василем Ґабором.
До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста та упорядника серії “Приватна колекція” літературної аґенції “Піраміда” Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії “Культура краю в особах” і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття.
У бібліографічному покажчику “Василь Ґабор” є описи видань, у яких ювіляр виступає як письменник, укладач, упорядник, редактор, автор проєктів, також описи публікованих художніх творів та їх перекладів, наукових публікацій, науково-популярних та енциклопедичних статей, історико-бібліографічних нарисів та ін. Покажчик розрахований на широке коло читачів, передусім - бібліотечних працівників, журналістів, дослідників історії краю та шанувальників літератури.
Під час творчої зустрічі з Василем Ґабором буде презентовано бібліографічний покажчик та нові видання серії “Приватна колекція”.
Вхід вільний.

 

 

2020-01-08

До вашої уваги нова віртуальна виставка, присвячена 85-річчю видатного українського поета Василя Симоненка "Я українець. Оце і вся моя біографія".

2020-01-03

Шановні користувачі! Для вас "Хроніка культурного життя Закарпатської області за грудень 2019 р.".

2019-12-24

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Бібліогурманіка - апетитне читання".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".