Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2014-05-25

К 84
В 14
Вайнберг, Л. Апфелина
: сказка для взрослых / Лев Вайнберг, Н. Масяк. – Ужгород : Карпати, 2014. – 60 с.

Королева фей Мелузина виконала бажання яблуньки, перетворивши її в Апфелину, дівчину рідкісної краси. Натомість вимагаючи, щоб на той час, поки триває перетворення, дівчина відвідувала міста Германії, щоб нагадати її мешканцям про необхідність Любові для іхнього власного щастя. На цьому шляху Апфеліна не тільки зіткнулась із Силами Темряви, що бажали перешкодити виконанню її місії, але й стала новим символом Любові, а також зустріла свого обранця.
 


К 84
Г 96
Густі, В. П. Зоря Біловежі
: ліричні драми та поезії / Василь Петрович Густі ; вступ. ст. С. Д. Федака. – Ужгород : Карпати, 2013. – 258 с.

До поцінувачів творчості відомого українського письменника Василя Густі йде нова книга, у якій читач має змогу познайомитися із поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створеного ним Королевського Євангелія у замку Нялаб, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогачаі його сестри Анни. А філософські поезії-притчи постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.

К 84
Д 72
Драгун, Ю. Ю. Веселіться, верховинці!
: казки-п’єси і сценки для найменших читачів та п’єси за мотивами закарпатських вечорниць для дітей та юнацтва / Юлія Юріївна Драгун ; вступ. ст. В.  Андрійцьо ; післясл. О. Гайдамака ; комп. М. Р. Баяновська [и др.] ; худ. : Т. І. Мельник, О. Ладижець. – Ужгород : Карпати, 2014. – 208 с. : кольор.іл.

Нову книгу Юлії Драгун склали п’єси-казки і сценки про малят і звірят, а також п’єси за мотивами традиційних закарпатських вечорниць, у яких автор представляє неповторну поетичну магію верховинських звичаїв і обрядів, серед яких і чистілля, і скубілля, і сватання, і колядки, і великодні забави. П’єси Юлії Драгун  мають незмінну популярність передусім в аматорських театральних колективах не тільки на Верховині, але й в багатьох містах України.

 

К 82.3
Н 30
 Народні балади Закарпаття 
/ записав П. В. Лінтур, вступ. ст., упоряд. І. М. Сенько, нотні приклади Т. І. Росул. – Ужгород : Карпати, 2013. – 208 с. : кольор.іл. – (Програма "Українська книга").

Багатий і неповторний український фольклор Закарпаття. Однією з найбіл

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".