Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2014-05-25

К 84
В 14
Вайнберг, Л. Апфелина
: сказка для взрослых / Лев Вайнберг, Н. Масяк. – Ужгород : Карпати, 2014. – 60 с.

Королева фей Мелузина виконала бажання яблуньки, перетворивши її в Апфелину, дівчину рідкісної краси. Натомість вимагаючи, щоб на той час, поки триває перетворення, дівчина відвідувала міста Германії, щоб нагадати її мешканцям про необхідність Любові для іхнього власного щастя. На цьому шляху Апфеліна не тільки зіткнулась із Силами Темряви, що бажали перешкодити виконанню її місії, але й стала новим символом Любові, а також зустріла свого обранця.
 


К 84
Г 96
Густі, В. П. Зоря Біловежі
: ліричні драми та поезії / Василь Петрович Густі ; вступ. ст. С. Д. Федака. – Ужгород : Карпати, 2013. – 258 с.

До поцінувачів творчості відомого українського письменника Василя Густі йде нова книга, у якій читач має змогу познайомитися із поетичними драмами-діалогами, у яких історія наших велетів – Станіслава Граматика і створеного ним Королевського Євангелія у замку Нялаб, Олександра Духновича перед висилкою у Біловежу і близьких за часом – борця за Українську державність Івана Рогачаі його сестри Анни. А філософські поезії-притчи постають нагадуванням для сучасника про нашу гірку й солодку місію на цій землі.

К 84
Д 72
Драгун, Ю. Ю. Веселіться, верховинці!
: казки-п’єси і сценки для найменших читачів та п’єси за мотивами закарпатських вечорниць для дітей та юнацтва / Юлія Юріївна Драгун ; вступ. ст. В.  Андрійцьо ; післясл. О. Гайдамака ; комп. М. Р. Баяновська [и др.] ; худ. : Т. І. Мельник, О. Ладижець. – Ужгород : Карпати, 2014. – 208 с. : кольор.іл.

Нову книгу Юлії Драгун склали п’єси-казки і сценки про малят і звірят, а також п’єси за мотивами традиційних закарпатських вечорниць, у яких автор представляє неповторну поетичну магію верховинських звичаїв і обрядів, серед яких і чистілля, і скубілля, і сватання, і колядки, і великодні забави. П’єси Юлії Драгун  мають незмінну популярність передусім в аматорських театральних колективах не тільки на Верховині, але й в багатьох містах України.

 

К 82.3
Н 30
 Народні балади Закарпаття 
/ записав П. В. Лінтур, вступ. ст., упоряд. І. М. Сенько, нотні приклади Т. І. Росул. – Ужгород : Карпати, 2013. – 208 с. : кольор.іл. – (Програма "Українська книга").

Багатий і неповторний український фольклор Закарпаття. Однією з найбіл

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".