Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2013-01-31

 

84(4НІМ)
З-98
Зюскінд, П.
    Голуб : [повість] / Патрік Зюскінд ; пер. з нім. І. С. Андрієнко-Фрідріх. – Х. : Фоліо, 2012. – 160 с.

    Повість «Голуб» побачила світ у Швейцарії 1987 року. Звичайнісінький птах – голуб, – що раптово залетів до маленької кімнатки на сьомому поверсі, зруйнував усталене життя Йонатана Ноеля. Він загнаний, він знесилений, він у відчаї, він навіть здатен на самогубство, він може відмовитися від усього, навіть від самого себе... 

 

 

 

84(4РОС)
И 20
Иванов, А.
   Общага-на-Крови : [роман] / Алексей Иванов. – СПб. : Азбука-классика, 2008. – 288 с.

   Роман "Общага-на-Крови" це історія одного студентського гуртожитку, який на багато років сталв домом для персонажів цього мініатюрного епосу, справжня перлина сучасної молодіжної прози.  Головний герой роману – студент по прізвиську Відмінник, його друзі та вороги населяють мікрокосм студентського гуртожитку. Тут, як у серці світобудови, відбувається все те, з чого складається людське життя: мешканці гуртожитку п'ють вино і пишуть вірші, б'ються і грають на гітарі, ворогують з комендантом Ольгою Ботовою і її напівкримінальні чоловіком Ренатом, ненавидять і люблять один одного зі всім максималізмом юності, так відчайдушно, немов решти Всесвіту для них не існує...  Пристрасть і зрада, сльози і кров – все це міцно-міцно зв'язало героїв Іванова, і навіть смерть не здатна розірвати це зачароване коло ...

 

 

84(5ЯПО)
М 91
Муракамі, Х.
   1Q84 : роман. Кн. 1 / Харукі Муракамі ; пер. з яп. І. П. Дзюба. – Х. : Фоліо, 2012. – 512 с.

   «1Q84» – новий роман Харукі Муракамі. Незвична назва твору – пряма алюзія на роман-антиутопію Джорджа Орвелла «1984».
 Віра і релігія, кохання й секс, зброя і домашнє насилля, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей – усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984-го і Токіо, за висловлюванням головної героїні Аомаме, «незрозуміло якого (1Q84)» року.

 

 

84(4РОС)
П 76
Прилепин, З.
   Terra Tartarara: Это касается лично меня : [эссе] / Захар Прилепин. – М. : АСТ : Астрель, 2009. – 224 с.

    У новій книзі Захара Прілепіна зібрані есе, написані за рік – про літературу і політику, про подорожі по світу і любові ...
Захар Прілєпін – відкриття в прозі останніх років, один з найперспективніших, талановитих і неординарних молодих письменників нашого часу. Популярність Захара, особливо серед молоді, зростає з кожним днем. Людина «з біографією» (Чечня, участь у політичному русі), знакова медійна фігура, фіналіст премій «Російський Букер» і лауреат премії "Національний бестселер". Пише яскраво, жорстко, пізнавано. Його книги цікаві і читані не тільки в Росії, але і в Європі.

 Новини

2021-01-01
Шановні користувачі, до вашої уваги "Календар краєзнавчих па'ятних дат Закарпаття на 2020 рік".
Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2020 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2020 році громадськість світу та України.
 

 

2020-02-17
Запрошуємо всіх на вечір пам'яті до Дня Героїв небесної Сотні, який відбудеться 20 лютого о 17 год. в читальній залі бібліотеки.

 

2020-02-17

Дискусія про переклади художньої літератури на Закарпатті.
У п’ятницю, 21 лютого, о 17.00 у Закарпатській обласній науковій універсальній бібліотеці відбудеться круглий стіл на тему “Закарпатська школа перекладу: є чи нема?” - з нагоди сторіччя відомого закарпатського письменника і перекладача Семена Панька.
Учасниками дискусії стануть сучасні перекладачі художньої літератури – Сергій Панько (Київ), Микола Зимомря (Дрогобич), Віктор Мотрук, Галина Малик, Андрій Любка, Василь Густі, письменники Сергій Федака та Михайло Рошко, літературознавець  Олег Хававчак. 

Зустріч відбудеться в рамках літературного клубу “Читаємо разом!” (І поверх).  Модератор  – Олександр Гаврош.

 

2020-02-04

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за січень 2020 р.".

2020-01-27

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Бій під Крутами - героїчна сторінка історії", присвячена Дню пам'яті Героїв Крут.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".