Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2014-06-30

84(4УКР)6
В 46
Вільчинський, Олександр Казимирович.  Дерева на дахах : роман / О. К. Вільчинський.
К. : Шанс, 2013. – 352 с.


Роман «Дерева на дахах» — це не тільки оповідь про життєві пошуки «неспокійної» людини, «героя свого часу» — Якова Довганя, бунтівника із довгим сивим хвостом і кільчиком у вусі. Це насамперед роман про Місто, про Тернопіль, що схожий на кораблик, про тернопільські будинки, схожі на кораблики, і про тернопільські кораблики, схожі на будинки, на дахах яких, до того ж, ще й ростуть дерева. Словом, усім українським інтелектуалам, хто так і не дочитав «Улісс» Джойса, присвячується…

84(4УКР)6
Д 46
Дімаров, Анатолій Андрійович.  Прожити й розповісти  : [вибрані твори] / А. А. Дімаров.
К. : Дніпро, 2012. - 832 с. : портр. (Програма "Українська книга")


У цій книжці відомий сучасний український письменник Анатолій Дімаров розповідає про своє життя й літературну творчість, про друзів та побратимів по перу від повоєнних років до наших днів.

83.3(0)
М 41
Мегела, Іван Петрович. Історія давньогрецької літератури  : курс лекцій : [навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл.] / І. П. Мегела.
К. : Видавець Вадим Карпенко, 2007. 340 с.

Навчальний посібник з історії давньогрецької літератури не претендує на академізм і канонічність чи на всеохопність і повноту. Це скоріше роздуми автора, виклдача, які продиктовані прагненням подати студентській молоді систематизований, дохідливий, прозорий виклад основних положень поглибленої вузівської програми із зазначеного курсу.
83.3(0)
М 41
Мегела, Іван Петрович. У світі вічних образів  : статті, лекції, відгуки / І. П. Мегела.
К. : Видавець Вадим Карпенко, 2006. 392 с.

Видання містить низку наукових статтей з європейських літератур, тексти лекцій з університетського курсу "Зарубіжна література. Античність. Середні віки. Відродження. Класицизм. Бароко. Просвітництво", відгуки офіційного опонента на дисертації. Воно відзначається новаторським підходом у висвітленні вершинних літературних явищ, художніх творів різних періодів, знайомить з новими іменами, здобутками самобутніх письменників Давньої Греції, Угорщини. Австрії, Німеччини, Італії, Іспанії, Франції, Англії. У книзі вміщено низку матеріалів, присвячених рецепції української літератури.
 
84(4УКР)6
С 65
Сорока, Юрій Володимирович. Арахнофобія : роман / Ю. В. Сорока.
К. : Золоті Ворота, 2013. 256 с.

Арахнофобія – це не лише медичний термін. Арахнофобія— це жах, з яким зустрічаєшся у реальному житті, а він висушує твою душу розумінням: потвора зовсім поряд. Вона чатує. Вона готова напасти у той момент, коли ти очікуєш на небезпеку найменше. І тоді тебе нікому буде захистити. Окрім людини, котра сама пройшла рукотворне пекло й загартувала свою душу у горнилі чужої війни. Отже спробуємо пройти тим шляхом, який пройшов львівський приватний детектив Ярослав Савицький, і осягнути холодну жорстокість, на яку може буде здатною людина.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читальній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".