Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2014-08-28

 

83.3(4УКР)6
А 23
Агеєва, Віра. Мистецтво рівноваги : Максим Рильський на тлі епохи / В. Агеєва. – К. : Книга, 2012. – 392 с. : іл. – (Бібліотека Шевченківського комітету) (Програма "Українська книга")

Авторка розглядає творчість Максима Рильського у широкому біографічному та історико-культурному контексті. Вперше із залученням тривалий час недоступних або замовчуваних архівних матеріалів і документів простежено історію шляхетського роду Рильських, зокрема історію боротьби «двох душ», польської й української, роль Тадея Рильського і всього середовища київської Старої Громади у формуванні найвизначнішого поета неокласичного кола. Акцентується особлива роль Максима Рильського у збереженні традицій українського модернізму в другій половині XX століття.
 

83.3(4УКР)5
В 19
Василенко, Михайло Григорович. Істини Кобзаря : ст. про Тараса Шевченка : до 200-річчя з дня народж. / М. Г. Василенко. – Дніпропетровськ : Ліра, 2014. – 96 с.

Із поміж найбільших поетів світу Тарас Шевченко стоїть високо й одиноко, адже, виливаючи свою тугу й любов до рідного краю, його бідних людей, він мріяв і боровся своїм вогненним словом за їхнє звільнення від рабства московського, юдейського, панського чи будь-якого іншого. Жодному поетові світу не вдалося так глибоко й досконало відтворити людські страждання, почуття й переживання, як йому — духовному провидцю і борцю за свободу української нації і держави, адже він був геніальним виразником вікових мрій свого українського рідного народу. Оприлюднені тут статті поета, літературознавця, публіциста й науковця, автора півтора десятка книжок і півтори сотні різноманітних статей Михайла Василенка, який родом із благословенної землі Великого Кобзаря.
 

 

84(4УКР)6
З-12
Забарний, Олександр Вадимович. Під знаком "білої плями" : худож.-публіцист. повість / О. В. Забарний. – К. : Рада, 2012. – 344 с. : іл.

«Під знаком «білої плями» - нова книга Олександра Забарного, у якій він, у художньо-публіцистичній формі, розповідаючи про життя і творчість сучасного українського письменника Анатолія Шкуліпи, прагне заохотити творчий потенціал України до ліквідації білих плям нашої історії і культури з тим, аби не продовжувати творити їх у суперечливому сьогоденні.
 

84(4УКР)6
Ш 95
Шугай, Олександер. Крапля сонця у морі блакиту : повість про Аркадія Казку / О. Шугай. Вибрані твори / А. Казка ; О. Шугай ; упоряд. О. Шугай. – К. : Смолоскип, 2010. – 664 с. : портр, фото.

Книга містить два розділи: документальну повість про життєвий шлях Аркадія Казки - представника «Розстріляного відродження» 1920-х рр. в українській літературі — та його вибрані поезії, переклади, статті. Сюди ввійшли також інші публікації, критичні розвідки, документи. Видання присвячене 120-й річниці з дня народження Аркадія Казки. Розраховане на широке коло читачів.

 

 

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".