Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2014-08-29

К 85.9
Б 61
Білик, І. М. Білий птах : зб. пісень / І. М. Білик ; комп. Ігор Михайлович Білик. – Ужгород : Ліра, 2013. – 120 с.

Збірка "Білий птах" найбільш повне видання композитора Ігоря Білика до якого увійшли пісні написані, як для дітей, так і для дорослих.

К 85.14
Г 12
Габда, В Г. Василь Габда. Живопис  = László Habda = Vasil Habda : альбом / Василь Георгійович Габда ; упоряд. В. В. Габда. – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші , 2013. – 156 с. : кол.іл.

Василь Габда належить до відомих продовжувачів традицій закарпатської школи живопису. Альбом презентує творчість народного художника України, автора пейзажів і натюрмортів, великих епічних ландшафтів і скромних ліричних робіт, і вміщує 70 полотен закарпатського митця. Особливий метод малювання та улюблена тема весни ("габдівська весна") створюють звучання музики на полотнах митця.
Твори художника зберігаються в музеях, приватних збірках, картинних галереях України та зарубіжжя.

К 84
К 88
Кудрявская, Л. Б. Азбука природы  : стихи для мл. и сред. шк. возраста / Людмила Борисовна Кудрявская . – Ужгород : Вид-во Олександри Гаркуші , 2013. – 112 с. : ил.

Вишенька і огірочок, тюльпан і незабудка, собака та кішечка, антилопа гну й рожевий птах фламінго, і ще багато інших мешканців нашої Землі проведуть вас поетичними та загадковими лабіринтами живої Природи, якщо ви відкриєте нову віршовану книгу Людмили Кудрявської про дивовижний, надзвичайно різноманітний і яскравий світ, в якому нам з вами, шановні читачі, пощастило жити.

К 84
К 89
Кузан, В. В. Все по 14 копійок або Сонетний двір : [сонети] / Василь Васильович Кузан. – Ужгород : Карпати, 2013. – 216 с. : іл.

У своїй творчій практиці Василь Кузан не раз звертався до однієї з улюблених поетичних форм – сонету. Строго дотримуючись англійських та французьких канонів, український автор експериментує, порушуючи частково чи повністю форму, граючись із сонетом, як із кубиком Рубика. Але тим цікавіше.
У книзі подано і класичні сонети, і білі, і вінок сонетів, і вінок білих сонетів, і гроно сонетів – форму, яку придумав сам поет. Головне ж у сонетних рядках – закоханість поета-лірика в життя, відчайдушний оптимізм і щира, непідробна, романтична віра у те, що любов здатна змінити світ. І нас із вами, шановні читачі.

 

К 84
С 56
Сова, П. П. Седые замки повествуют : авт. легенды и ист. рассказы / Петр Петрович Сова. – Ужгород : Карпати, 2014. – 144 с. : ил.

У своїй книзі літературно-історичних пошуків, написаній 40 років тому, відомий ужгородський краєзнавець, хранитель нашої старовини Петро Сова оповідає про іноді маловідомі, а часто зовсім невідомі сучасному читачеві факти з бурхливого життя закарпатських замків, їх власників, чиї імена, героїчні і трагічні, праведні і неправедні діяння відображені в документах і переказах, а також з життя простих трудівників і воїнів, що жили в ті далекі від нас часи, вірою і правдою служили в першу чергу рідній землі.
З цієї мозаїки документальної історії та легенд перед молодим сучасником відтворюється унікальна доля Закарпаття та його гордих, волелюбних, творчо обдарованих синів і дочок, які і створювали нашу історію.

 

 

К 84
Ш 66
Шкіря, В. В. Таємниця Смерекового замку : казки / Василь Васильович Шкіря. – Ужгород : Карпати, 2013. – 232 с. : іл.

До нової збірки "Таємниця Смерекового замку" увійшли кращі твори знаного закарпатського прозаїка Василя Шкірі, чиї авторські казки однаково адресовані як малятам, так, водночас, що характерно, і дорослим. Переважна більшість творів письменника є своєрідними притчами для нас із вами, шановні читачі, і у казкових героях м так легко впізнаємо тих, з ким працюємо поруч і живемо.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читальній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".