Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2014-10-29

К 63.3
К 83
 Крокуючи древнім Ужгородом  / упоряд. М. Глагола. –  [Ужгород], [2012]. – 16 с. : іл.

Прекрасне Місто над Ужем святкує цієї осені свою 1119-у річницю. Історичні джерела ведуть літописання замкового поселення з часів легендарного князя слов’янського племені білих хорватів Лаборця. З того часу спливло чимало води…
До дня міста пропонуємо вам подорож у минуле "Крокуючи древнім Ужгородом".

 

К 63.3
Л 64
 Літопис Бойківщини : записки, присвячені дослідам історії, культури й побуту бойківського племені. Вип. 1. Числа 1, 2 за 1931-1933 рр. / Іст.-етнограф. музей "Бойківщина" ; упоряд., підгот. до публ., заг. ред. Р. С. Данчин, відп. за вип. Г. Козловська. – Перевид. часоп. – Львів : Каменяр, 2005. – 282 с. : портр, іл, табл.

У виданні відтворюються перших два числа знаменитого "Літопису Бойківщини", започаткованого Товариством "Бойківщина" в Самбурі у 30-ті роки ХХ ст. Археологічні дослідження бойківської етнографічної території, висвітлення діалекту бойків, їх внеску до загальнокультурної скарбниці українського народу – ці та багато інших тем посідають значне місце в дослідження науковців і членів Товариства. Тексти подаються з максимальним збереженням лексичних особливостей першопублікації.

 

К 86.3
П 57
Попадинець, П. Уроки життя архімандрита : (Нарис про життя і діяльність архімандрита Василія Петьовку) / Петро Попадинець. – Хуст : Слово, 1998. –24 с. : іл.

Архімандрит Василій Петьовка із закарпатського гірського села Липчі знайшов смисл свого життя у служінні Божому Слову, яке через уста і помисли однієї людини може передаватись до іншої й набувати властивостей зцілення, сприяти досягненню гармонії душі із світом, оздоровленню її.
Рідкісний цей дар. І архімандриту Василію Петьовці він дався наполегливою працею, строгими постами і майже постійними молитвами до Бога. В них міцніла його віра у Божу благодать.
І цю віру він вселяє й іншим людям, які приходять до нього по допомогу.

 

 

К 84
П 57
Попадинець, П. Князь Велят : (поема з циклу "Легенди Долини нарцисів") / Петро Попадинець. – Хуст : Слово, 1997. – 44 с.

Поетична версія історії села Велятино. Вона веде нас вглиб віків, до періоду нашестя татаро-монголів, коли потисянці одностайно стали на захист рідної землі. І легенди розповідають нам про високий героїзм предків.
Одна з цих легенд поставлена в основу твору Петра Попадинця. Можна й посперечатись про достовірність зображуваних у його творі подій, тверджень та узагальнень. Але "Князь Велят" – це не історичне дослідження, а результат творчої фантазії поета. Отож сприймаймо його твір таким, який він є. А твір цікавий, і автор старається дати нам відповіді на багато питань, що нас хвилюють.
А найперше: як жити? П. Попадинець своїм твором стверджує, що – з любов’ю до рідної землі і народу, з любов’ю і турботою про Україну.

 

К 84
Т 41
Тимчук, В. Гуцульське повстаннє : поема / Володимир Тимчук. – Львів ; Ужгород ; Ясіня : Астролябія, 2014. – 24 с. : кол.іл.

Поема Володимира Тимчука – вихідця із закарпатського селища Ясіня – "Гуцульське повстаннє" є спробою поетичного осмислення Гуцульської республіки, яка існувала з листопада 1918 по червень 1919 року на Закарпатті і увійшла в історію як унікальна спроба державного будівництва.

 

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".