Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2014-10-29

К 63.3
К 83
 Крокуючи древнім Ужгородом  / упоряд. М. Глагола. –  [Ужгород], [2012]. – 16 с. : іл.

Прекрасне Місто над Ужем святкує цієї осені свою 1119-у річницю. Історичні джерела ведуть літописання замкового поселення з часів легендарного князя слов’янського племені білих хорватів Лаборця. З того часу спливло чимало води…
До дня міста пропонуємо вам подорож у минуле "Крокуючи древнім Ужгородом".

 

К 63.3
Л 64
 Літопис Бойківщини : записки, присвячені дослідам історії, культури й побуту бойківського племені. Вип. 1. Числа 1, 2 за 1931-1933 рр. / Іст.-етнограф. музей "Бойківщина" ; упоряд., підгот. до публ., заг. ред. Р. С. Данчин, відп. за вип. Г. Козловська. – Перевид. часоп. – Львів : Каменяр, 2005. – 282 с. : портр, іл, табл.

У виданні відтворюються перших два числа знаменитого "Літопису Бойківщини", започаткованого Товариством "Бойківщина" в Самбурі у 30-ті роки ХХ ст. Археологічні дослідження бойківської етнографічної території, висвітлення діалекту бойків, їх внеску до загальнокультурної скарбниці українського народу – ці та багато інших тем посідають значне місце в дослідження науковців і членів Товариства. Тексти подаються з максимальним збереженням лексичних особливостей першопублікації.

 

К 86.3
П 57
Попадинець, П. Уроки життя архімандрита : (Нарис про життя і діяльність архімандрита Василія Петьовку) / Петро Попадинець. – Хуст : Слово, 1998. –24 с. : іл.

Архімандрит Василій Петьовка із закарпатського гірського села Липчі знайшов смисл свого життя у служінні Божому Слову, яке через уста і помисли однієї людини може передаватись до іншої й набувати властивостей зцілення, сприяти досягненню гармонії душі із світом, оздоровленню її.
Рідкісний цей дар. І архімандриту Василію Петьовці він дався наполегливою працею, строгими постами і майже постійними молитвами до Бога. В них міцніла його віра у Божу благодать.
І цю віру він вселяє й іншим людям, які приходять до нього по допомогу.

 

 

К 84
П 57
Попадинець, П. Князь Велят : (поема з циклу "Легенди Долини нарцисів") / Петро Попадинець. – Хуст : Слово, 1997. – 44 с.

Поетична версія історії села Велятино. Вона веде нас вглиб віків, до періоду нашестя татаро-монголів, коли потисянці одностайно стали на захист рідної землі. І легенди розповідають нам про високий героїзм предків.
Одна з цих легенд поставлена в основу твору Петра Попадинця. Можна й посперечатись про достовірність зображуваних у його творі подій, тверджень та узагальнень. Але "Князь Велят" – це не історичне дослідження, а результат творчої фантазії поета. Отож сприймаймо його твір таким, який він є. А твір цікавий, і автор старається дати нам відповіді на багато питань, що нас хвилюють.
А найперше: як жити? П. Попадинець своїм твором стверджує, що – з любов’ю до рідної землі і народу, з любов’ю і турботою про Україну.

 

К 84
Т 41
Тимчук, В. Гуцульське повстаннє : поема / Володимир Тимчук. – Львів ; Ужгород ; Ясіня : Астролябія, 2014. – 24 с. : кол.іл.

Поема Володимира Тимчука – вихідця із закарпатського селища Ясіня – "Гуцульське повстаннє" є спробою поетичного осмислення Гуцульської республіки, яка існувала з листопада 1918 по червень 1919 року на Закарпатті і увійшла в історію як унікальна спроба державного будівництва.

 

 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".