Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ

2014-10-17

        

     

 

63.3(4УКР)

С 28

Сегеда,Сергій

Український пантеон / С. Сегеда ; відп. ред. Ю. Ференцева ; фото О. Іванов. - К. : Балтія-Друк, 2013. - 184 с. : кол.іл, фото.

43 історії, 43 долі, 43 сторінки української історії... Нашу історію, так само як й історію інших народів, творили конкретні люди, котрі народжувалися, жили і помирали. Автор книги сподівається, що це видання сприятиме увіковічненню пам*яті кращих синів і доньок нашої землі, завдяки яким український народ зберіг свою ідентичність, мову, культуру, не загубившись в сутінках і загравах минулих століть.

 

 

63.3(4УКР)4

К59

Козацька абетка : коротка історія укр. козацтва для дітей і дорослих / авт.-упоряд. О. С. Яремійчук. - К. : Веселка, 2013. - 80 с. : іл.

Найвизначніші події і найвидатніші герої козацької доби представлені в книзі у коротких розповідях, розміщених за алфавітом, та мистецьких творах. Це ті ази історії, які повинен знати кожен українець - і маленький, і дорослий.

"Українському козацтву, цьому унікальному явищу світової історії, належить найвидатніше місце в історичному розвитку України. Протягом кількох століть воно відігравало провідну роль в усіх сферах історичного буття українського народу, взявши на себе здійснення найважливіших завдань, що стояли перед українською нацією" (Олена Апанович).

63.4(4УКР-6КРМ)

С59

Сокровища Херсонеса Таврического = Скарби Херсонеса Таврійського = Treasures of Tauric Chersonesos / рук. проекта Л. Жунько ; авт.-сост.: Н. Алексеенко, Н. Гинькут  ; ; пер. англ. Н. Храпунов ; пер. укр. Д. Тарасевич. - К. : Мистецтво, 2013. - 320 с. - (Програма "Українська книга").

У виданні представлено античні та середньовічні археологічні старожитності унікального музею на території Кримського півострова - Національного заповідника "Херсонес Таврійський", об*єкта Світової спадщини ЮНЕСКО. Археологічні пам*ятки та архітектурний ансамбль стародавнього городища, що досліджується науковцями майже 190 років, відображають усі періоди історії Херсонеса в контексті світової культури. Альбом призначено для археологів, істориків, мистецтвознавців та всіх, хто цікавиться античною та середньовічною культурою.

 Новини

2021-01-01
Шановні користувачі, до вашої уваги "Календар краєзнавчих па'ятних дат Закарпаття на 2020 рік".
Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2020 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2020 році громадськість світу та України.
 

 

2020-02-17
Запрошуємо всіх на вечір пам'яті до Дня Героїв небесної Сотні, який відбудеться 20 лютого о 17 год. в читальній залі бібліотеки.

 

2020-02-17

Дискусія про переклади художньої літератури на Закарпатті.
У п’ятницю, 21 лютого, о 17.00 у Закарпатській обласній науковій універсальній бібліотеці відбудеться круглий стіл на тему “Закарпатська школа перекладу: є чи нема?” - з нагоди сторіччя відомого закарпатського письменника і перекладача Семена Панька.
Учасниками дискусії стануть сучасні перекладачі художньої літератури – Сергій Панько (Київ), Микола Зимомря (Дрогобич), Віктор Мотрук, Галина Малик, Андрій Любка, Василь Густі, письменники Сергій Федака та Михайло Рошко, літературознавець  Олег Хававчак. 

Зустріч відбудеться в рамках літературного клубу “Читаємо разом!” (І поверх).  Модератор  – Олександр Гаврош.

 

2020-02-04

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за січень 2020 р.".

2020-01-27

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Бій під Крутами - героїчна сторінка історії", присвячена Дню пам'яті Героїв Крут.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".