Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ ХУДОЖНЬОЇ ЛІТЕРАТУРИ

2014-11-27
84(4УКР)6
Ж 79
Жолдак, Богдан Олексійович. Яблука з райського саду : оповідання і мініповісті / Б. О. Жолдак. – К. : Преса України, 2013.  336 с.  (Літературна агенція "Банкова, 2") 
 
Книга представника "київської іронічної школи" Богдана Жолдака, безперечно, принесе неабияке задоволення шанувальникам прози, котра показує життя таким, яке воно є, в якій людська сутність оголена - без "бантиків", "квіточок" і "стразів", покликаних створити ілюзію краси і відволікти від недоліків як форм, так і змісту. Це література, що цілковито вписується у процес енантіодромії, демонструючи "зустріч з тінню" - з іншим, протилежним боком існування як суспільства, так і людини.
 
84(4УКР)6
З-34
Зарівна, Теодозія. Полювання на птахів небесних : роман / Т. Зарівна.  К. : Преса України, 2013.  348 с.  (Літературна агенція "Банкова, 2")
 
Незалежно від того, відбувається дія роману в маленькому містечку чи в мегаполісі, на сценах столичних театрів чи найбільших воєнних баталій,  у старовинному замку чи на танковому полігоні, - у життєписах та вчинках героїв, звичайних та незвичайних, неухильно і скрізь проступає історія трагічних митарств людської душі, які підпільно існують під оманливою оболонкою любовного роману, у котрому відмінне знання психології  героїв демонструється разом з легкістю і впізнаваністю стилю авторки, із вмінням майстерно сконструювати сюжет і пронизливо описати любов, її осяяння і згасання,її відновлення і втрати. 
 
84(4УКР)6
М 14
Майданська, Софія Василівна. Сподіваюся на Тебе : романи / С. В. Майданська.  К. : Преса України, 2013.  576 с.  (Літературна агенція "Банкова, 2")
 
Історії, з котрих сплетено роман Софії Майданської «Сподіваюся на Тебе», формально розпочинаються в часи радянської експансії на Буковині, а закінчуються сьогоденням. Копає ж авторка набагато глибше, вводячи до тексту родинні байки головних героїв аж до сьомого коліна, дрібні деталі їх буднів, спогади дитинства, вставки записок реальної особи. Тобто все, що допомагає перетворити просто роман на книгу з відчутним філософським підтекстом, заснованим на винесеній у назву біблійній алюзії. Без цих мемуарних арабесок сюжет зводиться до схеми: він і вона, перші почуття, розлука на кілька десятиріч, раптова зустріч, реалізоване кохання, дивний фінал. А з ними книга отримує ту багатоплановість, якої від цього «кістяка» годі було чекати.
 
84(4УКР)6
С 17
Сама : антол. сучас. укр. жіноч. поезії / упоряд.: Г. Тарасюк, Т. Зарівна.  К. : Преса України, 2013.  320 с.  (Літературна агенція "Банкова, 2") 
 
Світ сучасної української жіночої поезії такий багатий, різнобарвний, талановитий і непізнаний, що зорієнтуватись у цьому безмежжі імен доволі складно.Його неможливо вмістити в одній книжці, але антологія «Сама» – якраз така спроба ознайомити читачів із творчістю п’ятдесяти п’яти відомих київських поетес різних поколінь, від тих, чий літературний дебют припав на шістдесяті роки ХХ століття до наймолодших, що яскраво заявили про себе в ХХІ столітті.
 
84(4УКР)6
Т 67
13 сучасних українських п’єс : драма / упоряд., авт. вступ. ст. Н. Козачук.  К. : Преса України, 2013.  576 с.  (Літературна агенція "Банкова, 2")
 
До збірки “13 сучасних українських п’єс” увійшли драматичні твори: Ярослава Верещака “Уніформіст“, Олександра Вітра “Ніч вовків“, Володимира Даниленка “Гроші для Йонеско“, Олександра Жовни “Експеримент“, Тетяни Іващенко “Замовляю любов“, Олександра Ірванця “Якось в Америці“, Ірени Коваль “Маринований аристократ“, Олександра Куманського “Тоталізатор“, Анатолія Наумова “Кафедра для достойника“, Олега Миколайчука-Низовця “Дикий мед у рік Чорного Півня“, Неди Нежданої “Угода з ангелом“, Володимира Сердюка “Сестра милосердна“, Григорія Штоня “День прожитих бажань“.
У представлених п’єсах українські драматурги піднімають духовні, культурні, соціальні проблеми сучасної України.
Збірка призначена для директорів театрів, режисерів, авторів, театральних критиків, літературознавців, читачів, які цікавляться сучасною українською драмою і театром.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".