Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2014-12-04

К 84
Б 26
Бартош, Йосип. Ілона Зріні : життя та боротьба : [докум. повість] / Й. Бартош ; Илона Зрини : жизнь и борьба : [докум. повесть] / Й. Бартош ; ред., пер. укр. М. Попович ; . – Ужгород : Ліра, 2014. – 32, 32 с. : іл.

Документальна повість «Ілона Зріні. Життя та боротьба» - це достовірна розповідь про життя однієї з найвидатніших особистостей епохи – Ілону Зріні. Історія, що базується на фактах, оживає вустами автора Йосифа Бартоша – хранителя духу замку Сент-Міклош, в якому відбувалися найзначніші події в житті не тільки Ілони, а й Угорської держави, патріотами якої до кінця своїх днів залишалися назавжди люблячі один одного Ілона та Текелі.

К 84
Г 12
Гаврош, Олександр. Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу : [пригодницька повість] / О. Гаврош. – Вид. 2-е, допов. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 176 с. : іл.

Пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша розповідає про яскраві пригоди неперевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу» став легендарний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту і об’їздив півсвіту, виступаючи в цирку, де здобув чимало яскравих перемог. 2013 року на основі цієї повісті було знято перший у третьому тисячолітті український дитячий фільм «ІВАН СИЛА», графічними кадрами з якого проілюстровано наше видання.

К 84
П 30
Петровці-Кук, Михайло Михайлович. Подих Срібної Землі : поезії / М. М. Петровці-Кук. – Ужгород : Ліра, 2014. – 360 с.

У восьму книгу М. Петровці-Кука «Подих Срібної Землі» ввійшли як нові поезії любовної та філософсько-громадянської лірики, так і мініатюри із попередніх книг «Сканер душі», «Свет мгновений», «Відлуння долі», «Листя часу», «Закарпатський гомін», «Два Петровції», «Із центру Європи», написаних українською та російськими мовами.

К 84
Р 57
Рішко, Микола Миколайович. Гнів вождів : поема / М. М. Рішко. - Ужгород : Ліра, 2014. - 204 с.

У центрі оповіді поета Миколи Рішка (для нього поема «Гнів вождів» є своєрідним продовженням художнього осмислення історії України і козацтва) – ліричний і неоднозначний образ гетьмана Івана Мазепи.
 

К 66.5
Р 70
 Ромологія: історія та сучасність : матеріали Міжнар. наук. читань Україна, м. Ужгород, 24-26 жовт. 2013 р. / ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", Іст. ф-т [та ін.] ; упоряд. Є. М. Навроцька. – Ужгород : Ліра, 2013. – 144 с. : табл., іл.

У даному виданні представлені матеріали доповідей, виступів та повідомлень учасників Міжнародних наукових читань, проведених 24-26 жовтня 2013 в м. Ужгород, Україна.
Публікацію видано за підтримки програмної ініціативи «Рома України» Міжнародного фонду «Відродження» в межах проекту «Проведення наукових читань з залученням міжнародних науковців: «Ромологія: історія та сучасність». Проект було підтримано з метою розпочати наукову дискусію щодо вироблення наукових підходів і систематизації теоретичних доробок сучасної ромології в Україні.
Висловлені думки належать виключно авторам. Повною мірою збережена авторська лексика, стиль і форма викладення матеріалу.

К 63.3
У-33
 Ужгородські словацькі наукові читання: історія, культура, політика, право : наук. зб. (м. Ужгород, 13 лют. 2014 р.) / Ужгород. нац. ун-т, НДІ центр. Європи [та ін.] ; редкол.: М. О. Лендьел, С. І. Мітряєва [та ін.]. – Ужгород : Ліра, 2014. – 192 с. : іл, табл.

У даному збірнику висвітлені всі грані українсько-словацьких відносин, сторінки словацької історії, елементи сучасного життя сусідньої держави.

К 81
Ч-49
Черничко, Степан. Наш місцевий Вавилон : історія мовної політики на території сучасного Закарпаття у першій половині 20 ст. (до 1944 р.) / С. Черничко, Чілла Фединець ; Наук.-дослід. ін-т політ. регіоналістики, ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". – Ужгород : Ліра, 2014. – 236 с. : іл.

Закарпаття у ХХ столітті належало декільком країнам, навіть були періоди, коли територія регіону підпорядковувалась одночасно різним державам. Саме тому історія краю є унікальною, в якому часто співіснували докорінно протилежні одне одному мовно-політичні прагнення. Використання та функціональний розвиток мов залежав від об’єктивних та суб’єктивних факторів. У монографії розглядається мовна політика саме як сукупність таких чинників.

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-16
18 жовтня о 17:00 в читальній залі відбудеться презентація персональної виставки картин вчителя англійської мови ЗОШ №3 Ольги Янович.
„ Я завжди любила і люблю квіти, вирощувати і компонувати їх в композиції у вазонах. Цю красу мені захотілося якось зафіксувати, але не просто зробити фотографію, а намалювати, передати красу кольору, гру світла і тіні. Більшість моїх робіт - це натюрморти, і частіше за все я пишу квіти. Мені по духу ближче всього реалізм і імпресіонізм. У своїх роботах я хочу передати момент або враження від моменту, яке у мене залишилося.”, - зазначає Ольга.

 

2019-10-16
Тобі цікаво, але соромишся запитати?!

Приходь 17 жовтня о 16:00 в ЗОУНБ ім. Ф. Потушняка - ми поставимо всі незручні питання замість тебе!!!

ТАТУ-МАЙСТЕР, БАРИСТА, СТОМАТОЛОГ, ФОТОГРАФ, ПИСЬМЕННИК, БІБЛІОТЕКАР, ВЕДУЧИЙ поділяться з тобою цікавими історіями про свою роботу, відкриють деякі секрети та розкажуть, в чому "плюси" і "мінуси" цих професій!

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".