Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Нові надходження до бібліотеки

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2015-03-27

К 26.8
А 87
 Архітектурні, історичні та природні цінності Берегівщини = A Beregszászi járás építészeti, történelmi és természeti értékei : результати дослідж., здійснених в ході проекту "Забезп. передумов для створення міжнар. транскордон. Природного парку Сатмар-Берег" в рамках програми транскордон. співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна / Соц.-еколог. громад. орг. "Чистий Берег" ; упоряд. О. Супруненко ; авт. дослідж.: Д.  Кобринський, М. Мигаль ; пер. на угор.: Г. Молнар-Пасуля, Ж. Торпоі ; фотографії: О.  Супруненко, Г. Туровці, А.  Мигаль. – Берегово : [б. и.], 2013 (ПП Туровці Г. Г.) . – 224 с. : кол.іл. – (Партнерство без кордонів). – Текс укр., угор. мовами.


В збірці викладені результати двох фахових досліджень, здійснених в ході проекту «Забезпечення передумов для створення міжнародного транскордонного Природного проекту Сатмар-Берег» в рамках програми транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна.
 

К 84
Б 61
Біляк, Степан Томович. Проліски рвуться увись : поезії / С. Т. Біляк. – Ужгород : ТІМРАNІ, 2014. – 184 с. : іл, портр.

Відомий лікар-уролог, хірург, учень легендарного Олександра Фединця, кандидат медичних наук, Заслужений лікар України, протоієрей УПЦ йде до читача зі збіркою своїх віршів. Її склали багаторічні роздуми автора про прожите і пережите, себе у світі і світ у собі, покликання лікаря і духівника, родинне вогнище, рідний край і Україну.

К 85.334
З-17
Зайцев, Олег Дмитрович. Режисери Закарпатського театру ХХ  сторіччя : справочное издание / О. Д. Зайцев. – Ужгород : Аутдор-Шарк, 2014. – 244 с. : іл.

У книзі на основі історико-архівних джерел та періодичних матеріалів розглядаються творчі портрети театральних режисерів Закарпаття.

КО
К 17
 Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2015 рік : рек. бібліогр. посіб. / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка ; уклад.: Вачиля  Н.М., О. В. Шмайда, Г. В. Бобонич ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : Видавництво В. Падяка, 2014. – 320 с.

Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2015 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме у 2015 році громадськість світу та України.
 

К 86.3
М 17
Максимишинец, Василий (протоиер.). История православной церкви в Карпатской Руси : [монография] / В. Максимишинец ; Моск. дух. акад., Каф. истории русской церкви. – [М.] : [б. и.], [2014]. – 160 с.

У книзі поетапно розповідається про історію християнства у нашому краї від першого тисячоліття після Різдва Христового і до сьогодення та про історію Мукачівської греко-католицької єпархії.

К 84
П 16
Панчук, Надія Михайлівна. Справжнє кіно : [мала проза] / Н. М. Панчук. – Ужгород : Видавництво Олександри Гаркуші, 2014. – 92 с. : іл.

Друга збірка малої прози поетеси Надії Панчук тематично продовжує та розширює першу («Двоє у багряному саду», 2011). Сюжети деяких новел – події необ’явленої війни, що майже десятиліття точились на Заході України в другій половині 40-х-початку 50-х років минулого століття, дивним чином резонують із драматизмом днів нинішніх, упевнюючи у незнищенності правди і людської гідності.
 
К 81
Р 31
 Реалізація державної мовної політики України та положень протоколів міжурядових (Змішаної Українсько-Угорської, Змішаної Українсько-Румунської, Двосторонньої Українсько-Словацької) комісій з питань забезпечення прав національних меншин щодо вивчення української мови як державної в загальноосвітніх навчальних закладах Закарпатської області з навчанням мовами національних меншин : матеріали міжнар. наук.-метод. семінару (9-10 черв. 2009 р., м. Ужгород, Закарпат. обл., Україна) / О. М. Авраменко [та ін.] ; за ред. Ю. В. Герцог ; Упр. освіти і науки Закарпат. облдержадмін., Від. у справах національностей Закарпат. облдержадмін., Закарпат. ін-т післядиплом. пед. освіти, Закарпат. угор. ін-т ім. Ф. Ракоці, Каф. укр. мови Ужгород. нац. ун-ту, Центр культур нац. меншин Закарпаття. – Ужгород : Ліра, 2009. – 494 с.

У цьому збірнику представлені матеріали доповідей, виступів та повідомлень учасників Міжнародного науково-методичного семінару на тему «Реалізація державної мовної політики України та положень протоколів міжурядових (Змішаної Українсько-Угорської, Змішаної Українсько-Румунської, Двосторонньої Українсько-Словацької) комісій з питань забезпечення прав національних меншин щодо вивчення української мови як державної в загальноосвітніх навчальних закладах Закарпатської області з навчанням мовами національних меншин», 9-10 червня 2009 року, м. Ужгород, Україна.
 
К 85.14
Х 98
 Художник Карпат Іван Доробан : научно-популярная литература / упоряд. М. Білак. – Вінниця : Консоль, 2013. – 296 с. : кольор. іл.

У виданні представлені всі роботи видатного художника, його численні нагороди та окремим розділом представлені спогади про Івана Доробана та відгуки його роботи.
 

 Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-12-10
16 грудня о 16.00 у читільній залі відбудеться вечір пам'яті "І вам слава, сині гори...", присвячений 110-річчю від дня народження Миколи Михайловича Бандусяка – відомого громадсько-політичного діяча Закарпаття, учасника українського національно-визвольного руху періоду Карпатської України та визвольних змагань за незалежність України, почесного просвітянина Закарпаття, сеньйора "Пласту".

 

2019-12-06
Найвідоміший український письменник Румунії Михайло Трайста презентує свою творчість в Ужгороді. У вівторок, 10 грудня, о 17.00 в Закарпатській обласній науковій бібліотеці імені Ф.Потушняка відбудеться зустріч із найвідомішим українським письменником Румунії Михайлом Гафією Трайстою. Пан Михайло є не тільки відомим літератором і журналістом, але й громадським діячем, активістом Союзу українців Румунії. Народився у 1965 році в селі Верхня Рівня на Мараморщині, неподалік Закарпаття. Пише українською та румунською мовами. Його п’єси ставлять відомі театри в Румунії. Кілька книжок Михайла Трайсти вже вийшли друком і в Україні. Зустріч в Ужгороді відбудеться в рамках літературного клубу «Читаємо разом» (модератор презентації – Олександр Гаврош).

 

2019-12-05

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Збирав я зорі і блакить...", яка присвячена 110-річчю від дня народження видатного українського поета, публіциста, вченого, культурно-освітного та релігійного діяча о. Степана-Севастіяна Сабола (Зореслава).

2019-12-05

Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за листопад 2019 р.".

2019-12-02

В Ужгороді видали бібліографічний покажчик відомого літературознавця і письменника Василя Ґабора

До 60-річчя відомого пресознавця, новеліста, літературознавця та упорядника серії «Приватна колекція» літературної аґенції «Піраміда» Василя Ґабора Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Федора Потушняка підготувала бібліографічний покажчик. Видання вийшло у серії «Культура краю в особах» і відкриває багатогранний та плідний світ науковця із Закарпаття. Детальніше...

 

2019-12-02

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "Василь Ґабор – письменник, видавець, літературознавець", присвячення 60-річчю від дня народження.

2019-11-26

10 грудня в читальній залі відбудеться марафон написання листів-2019 в Ужгороді. Початок о 16.30.
Марафон — щорічна глобальна правозахисна подія, що проводиться напередодні Міжнародного дня прав людини та об'єднує мільйони небайдужих людей у всьому світі. Цього року марафон присвячений молоді, що змінює цей світ на краще і чиї права опинилися під загрозою.

 

2019-11-08

Для вас нова віртуальна виставка "Вони нас не бачать", присвячена Міжнародному дню сліпих.

2019-11-07

Шановні користувачі! Для вас нова віртуальна виставка "З рідним словом міцніє держава", присвячена Дню української писмемності та мови.

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".