Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

   >     > 

Хроніка культурного життя

2013 - березень

7 березня у м. Ужгород з нагоди  199-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка відбулося покладання квітів до пам’ятника Т. Шевченку. В урочистостях взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Ледида, голова обласної ради Іван Балога, Ужгородський міський голова  Віктор Погорєлов, депутати обласної ради, представники політичних партій, громадськості та творчих спілок. Перед початком церемонії Заслужений Закарпатський академічний народний хор виконав пісню „Думи, мої думи”, а після неї – „Молитву за Україну”.

 9 березня  в Ужгороді було проведено народне віче  за участі  Закарпатського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства „Просвіта” ім. Т. Шевченка, національно-демократичних організацій та партій біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Із концертною програмою виступили учні Ужгородської школи № 2 та хор ім. А. Волошина Ужгородського кафедрального собору.  Власні вірші про Т. Шевченка прочитали поети І. Тегза, В. Мулеса, М. Гнатюк.  Вшанування Кобзаря відбулося також у Мукачеві, Рахові, Тячеві  та інших містах і селах  області. 

15 березня в Ужгороді відбулася церемонія покладання квітів до пам’ятника Президенту Карпатської України Августину Волошину з нагоди відзначення 74-тої річниці  Карпатської України.  Пам’ять видатного політичного діяча вшанували голова облдержадміністрації Олександр Ледида, перший заступник голови обласної ради Володимир Закурений, громадськість області. Відзначення річниці традиційно продовжилося на Меморіальному комплексі „Красне Поле” поблизу м. Хуста, де відбувся мітинг-реквієм за загиблими у 1939 році карпатськими січовиками.

 17 березня на Верецькому перевалі, неподалік с. Климець Сколівського району, відбулися урочистості з нагоди відзначення 74-ої річниці проголошення самостійності Карпатської України. У програмі урочистостей  було: покладання квітів до могили загиблим воякам Карпатської Січі на Верецькому перевалі, громадське віче, концерт колективів художньої самодіяльності. У заходах взяли участь депутати Львівської обласної ради, представники районної влади Сколівщини, громадськість Львівщини та Закарпаття.

ТЕАТРАЛЬНО-КОНЦЕРТНЕ ЖИТТЯ

4 березня в м. Ужгороді в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн” пройшов вечір класичної музики „Великий Бах. Музика всесвіту”. Захід був приурочений до дня народження одного із найвизначніших композиторів світу.

5 березня у великому залі обласної філармонії відбулося естрадно-розважальне шоу „Вечірній Ужгород”, з нагоди  Міжнародного жіночого дня.

6 березня відбувся концерт естрадно-духового оркестру філармонії „Симфонія кохання”. Художній керівник – заслужений артист України Володимир Співак. Солісти – заслужений артист України Олександр Садварій, Ігор Літвінов, Вілен Арустамов, Олександр Товт, гурти „Jazz Band” та „Simpli Band  ”.

7 березня в м. Ужгород в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбулося гумористичне шоу „Uzhgorod nights”.

7 березня в м. Ужгород в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн” пройшов святковий концерт, присвячений  Міжнародному жіночому дню.

7 березня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася відкрита репетиція сучасної історії про кохання „Meine liebe, Віра” (автор – закарпатський письменник Олександр Гаврош). По закінчені репетиції журналісти мали змогу поспілкуватися з режисером-постановником, заслуженим діячем мистецтва України Сергієм Архипчуком, директором театру Любов’ю Оленчук, автором п’єси та акторами, задіяними у спектаклі.

9 березня в Ужгороді відбувся концерт  „Музична зустріч весни” за участі  гуртів „Цедра” та „Етюд”.

10 березня в м. Ужгород у  обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая пройшов концерт народного артиста України Петра Матія з новою авторською програмою на вірші  поетів Закарпаття „Кольори любові”. В концерті брали участь: Олександр Товт (тенор),  Олексій Тулюк (тенор), Михайло Подкопаєв (бас).

12 березня в м. Ужгород у міському прес-клубі гурт „Рокаш” презентував новий кліп на пісню „Співаночка”. Зйомки відео відбувалися в Ужгороді та Львові. Оператор кліпу – Ярослав Мончак, режисер –Ірина Янцо, менеджер гурту.

15 березня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулося шоу-фольк-ревю Володимира Кучеренка „Білі плями”. У шоу взяли участь Національна заслужена капела бандуристів України ім. Г. Майбороди (художній керівник та головний диригент – народний артист України Віктор Скоромний, диригент – заслужений артист України Андрій Козачок, керівник оркестрової групи – заслужений артист України Юрій Гвоздь). Також звучали пісні гуртів The Ukrainians (Англія, фольк-рок), Воплі Відоплясова (Україна, рок), С.У.М.Е.Р.К.И (Росія, романтик-рок). Хореографія українських бойових танців – В’ячеслав Вітковський.

16 березня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв пройшов концерт заслуженої артистки Росії Тетяни Буланової „Тільки хіти”.

17 березня в м. Ужгород у великому залі обласної філармонії відбувся концерт відомого німецького джазового гурту „De Phazz”. Німецьке тріо з Гайдельберга представило глядачу свій новий альбом.

17 березня в м. Ужгород у новому мистецькому центрі „Галерея Ілько” відбувся концерт „Цвіт. „Чи я живу?...”. Це спільний проект академічного хору „Кантус”, композитора Богдани Фроляк та співачки Наталії Половинки (Львів). До програми увійшли поезії Тараса Шевченка та сучасних українських композиторів Богдани Фроляк та Валентина Сільвестрова. Автором ідеї є член Національної Спілки композиторів України та Міжнародної Асоціації „Нова музика” Богдана Фроляк. Авторка симфонічних та камерних творів викладає композицію у Львівській державній консерваторії ім. М. Лисенка.

21 березня в м. Ужгород в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбувся концерт російського співака Вітаса з програмою „Мама і син”.

З нагоди відзначення Міжнародного дня лялькаря та Міжнародного дня театру 24 березня в обласному академічному театрі ляльок „Бавка” відбувся театральний „Капусник”, в якому талановиті актори веселилися самі та розважали публіку. Актори-лялькарі підготували цілий феєрверк номерів, виступів, імпровізацій.

27 березня, у Міжнародний день театру,  в Ужгороді в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв відбулася прем’єра вистави Олександра Гавроша „Maine liebe, Віра”. Постановку вистави режисер  здійснив Сергій Архипчук, художники – Людмила Бєлая та Налія Шевченко, балетмейстери – Тарас Гамага, Дмитро Сньозик. Вистава – учасник цьогорічного фестивалю еротичного мистецтва „Березневі коти”.

У березні в м. Ужгороді, вже за традицією, на сцені обласної філармонії  відбувся звітний концерт дитячої музичної школи № 1 ім. П. І. Чайковського. На концерті прозвучали вокальні твори у виконанні Крістіана Коколуса та хорових колективів: хору учнів молодших класів (керівник Валентина Зелінка), хору учнів старших класів (керівник Олена Тимчик), вокального ансамблю „Перлинка” (керівник Марія Мудранинець). Гарно були прийняті слухачами виступи струнного оркестру (керівник Степан Ясниський), оркестру народних інструментів (керівник Світлана Крицька), духового оркестру (керівник Михайло Павлович), ансамблю віолончелістів (керівник Мирослав Шутко), струнного квартету (керівник Степан Ясниський) та тріо акордеоністів (керівник Сніжана Мисяк).

БІБЛІОТЕЧНА СПРАВА. ВИДАВНИЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

3 березня в м. Ужгород у міському прес-центрі „Нове Закарпаття” пройшов літературний вечір українського вірша та пісні. Більшість віршів були патріотичної тематики та присвячені 74-й річниці Карпатської України. На літературному вечорі зустрілись два покоління письменників – молоде і старше. Старшу, досвідчену сторону представляли голова Закарпатської  організації Національної спілки письменників України Василь Густі та поетеса Софія Сорока. Молоде покоління представляли Наталія Шандра, Яна Яцкулинець, Сашко Печерник, Яна Фролова. Завершили літературний вечір музичний дует Євген Ткаченко та Беатріса Лазорка.

5 березня з нагоди 110-річчя від дня народження відомої дитячої письменниці, перекладача і драматурга Наталі Забіли в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва для наймолодших користувачів відбувся поетичний ранок „Материнська пісня Наталі Забіли”.

5-6 березня в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулися вечір поезії „Нас єднає Шевченкове слово” та літературний ранок „Великий син – великого народу”.

6 березня в м. Мукачево в центральній міській бібліотеці ім. О. Духновича пройшов тематичний вечір „Геній Т. Г. Шевченка – крила нації”. Відбувся огляд книжково-ілюстративної виставки „І лине над землею Шевченкове святеє слово”.

6 березня центральна міська бібліотека для дітей у м. Ужгород,  організувала літературно-музичну композицію „Великий Тарас завжди серед нас”. У інтернет-центрі бібліотеки, що діє завдяки програмі „Бібліоміст”, школярі мали змогу переглянути відео про дитинство поета, послухати пісні на слова Т. Шевченка, заочно побувати в музеї Кобзаря в Каневі.

9 березня в Ужгороді у відкритому „Bürger Art-Cafe”  на творчий вечір зібралися молоді ужгородські поети і письменники, шанувальники мистецтва. Свою творчість ужгородцям представили Оксана Крьока, Віктор Опаленик, Валентин Кузан, Ольга Мацо, Томаш Деяк, Торі Ром та ін. До проекту „АРТ весна” долучилася і Юліанна Хоменко, яка виконала музичні твори на скрипці та електронному фортепіано.

12 березня в м. Ужгород з нагоди вшанування пам’яті 70-ї річниці жертв Корюківської трагедії в читальній залі обласної бібліотеки для дітей та юнацтва відбувся вечір-реквієм „Кров і попіл Корюківки”.

14 березня в м. Ужгород у приміщенні обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка відбулася презентація диску та документального фільму „Срібна Земля. Хроніки Карпатської України 1919-1939”, поставленого у 2012 році режисером Тарасом Химичем. Композитор – Любомир Соломченко, продюсер – Тарас Чолій.   Ґрунтовне дослідження історії Закарпаття періоду 1919-1939 років сфільмоване кіностудією „Invert Pictures” на замовлення громадської організації „Західно-Український Центр Історичних Досліджень”.

21 березня в м. Ужгород за підтримки управління культури облдержадміністрації на базі обласних бібліотек було проведено День сільської бібліотеки. На заході розглядались питання краєзнавчої роботи, використання сучасних форм та методів популяризації художньої літератури, організація роботи з дітьми та юнацтвом, співпраця бібліотеки і громади. Для завідувачів сільськими бібліотеками-філіями  було організовано екскурсії у відділи обласних бібліотек,  консультації, презентації, практичні заняття.

21 березня в Ужгороді в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Федора Потушняка відбулася презентація збірки поезій Василя Густі „Полин гіркий, полин солодкий”. Книжка складається з двох сотень віршів і трьох поем-діалогів на історичну тему. Особливо цікавими є поеми, присвячені видатним постатям Закарпаття. Збірка вийшла друком у видавництві „Карпати”.

21 березня в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва в м. Ужгород відбулася презентація роману „Бранець Чорного лісу”  Мирослава Дочинця – закарпатського письменника, редактора, книговидавця.

З 25 березня по 2 квітня в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва в рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання „Нехай усіх єднає книга!” відбулися заходи: зустріч із закарпатськими письменниками Лідією Повх та Петром Ходаничем, слайд-показ виставки-анотації „Сучасні українські письменники – дітям та батькам”, мультимедійна презентація книги „Таємниці планети Пригод”, шоу ляльок (в рамках лялькового міні-театру „Теремок”) „Мандруємо казковим світом”.

26 березня в Ужгороді вперше пройшов вечір сучасної поезії та музики – „Літературне бомбардування”  за  участі молодих, але вже досвідчених поетів з усіх куточків країни. Більшість із них входять у  двадцятку кращих молодих письменників України. У програмі вечора відбулися: презентація проекту, читання поезії молодих авторів з усієї України, презентація улюблених книжок.

„Бібліотека, влада та громадськість: партнерство для місцевого розвитку” – під такою назвою 28 березня в Ужгороді у приміщенні читальної зали обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка відбувся семінар. У заході взяли участь заступник голови облдерж- адміністрації Іван Качур, начальник управління культури облдерж- адміністрації Юрій Глеба, директор Програми „Бібліоміст” Матей Новак (Київ), директор Закарпатської ОУНБ Людмила Григаш, заступники голів райдержадміністрацій з гуманітарних питань, начальники міських і районних відділів культури, директори центральних районних бібліотек, запрошені селищний і сільські голови, директори бібліотек-філіалів, які беруть участь у проекті „Бібліоміст”. Головна тема семінару – реалізація Програми „Бібліоміст” на Закарпатті.

28 березня  в Ужгороді в читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка відбувся поетичний вечір „Поетична антологія від Людмили Бородіної”. Людмила Бородіна – доцент УжНУ, поетеса, читач бібліотеки. Присутні змогли насолодитися майстерним виконанням віршів поетів Срібного віку, що прозвучали у її виконанні.

29 березня в м. Ужгород в обласній бібліотеці для дітей та юнацтва за підтримки управління культури облдержадміністрації відбувся заключний  тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання „Найкращий читач України – 2013”. За рішенням журі, яке очолював закарпатський письменник, голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі, переможцями стали Олександра Кулібаба (с. В. Лучки, Мукачівський р-н) та Юрій Уршанський (м. Виноградів), які візьмуть участь у заходах фестивалю дитячого читання „Книгоманія”, що відбудеться 16-19 травня 2013 року в м. Львів.

У березні в Ужгороді в поліграфцентрі „Ліра” вийшла друком поетична збірка Маріанни Шутко „Сонцехолод”. Передмова – Василя Кузана. Перед читачем автор постає зрілим літератором, поетом високого ґатунку, яскравою зіркою на поетичному небосхилі.

У березні в м. Ужгород обласне об’єднання Всеукраїнського товариства „Просвіта” ім. Т. Шевченка видало книгу „Плекаймо слово рідне”, яка вийшла друком у видавництві Олександри Гаркуші. Видання вміщує  понад сотні статей Юрія Піпаша, котрий із 1995 по 2006 р. працював літературним редактором у газеті „Карпатський голос” і вів водночас у ній рубрику „Плекаймо слово рідне”. Книга стане у пригоді вчителям, студентам, журналістам, дикторам мовлення, державним службовцям, всім, хто прагне володіти культурою українського мовлення та правопису, вживання термінів, застосування норм літературної мови, прагне усунення русизмів та суржику.

У березні накладом у тисячу примірників вийшла друком книга спогадів охоронця Августина Волошина Петра Гаврилка „Гортаючи сторінки життя”, яка сповнена живим гумором, не вичитаною мудрістю. Спогади з уст батька записав його син. Книжка багато ілюстрована, містить чимало родинних фотографій.

У березні в м. Ужгород в домі національних меншин  відбулася презентація збірки поезій закарпатських авторів „Русинська пажить”, яка вийшла друком у видавництві „Патент”. Упорядник збірки Йосип Лемко постарався зібрати під однією обкладинкою авторів із усіх районів області,  які пишуть русинською мовою. Книга висловлює родинну любов до рідного краю, до народних обрядів і традицій, до багатовікової культурної спадщини свого народу.

У видавництві „Карпати” в Ужгороді у березні вийшла друком книга кандидата філологічних наук Івана Сенька „Від часів Лаборця до сьогодення”, яка складається з 4 частин. Михайло Лучкай, Олександр Духнович, Анатолій Кралицький, Авґустин Волошин, Василь Ґренджа-Донський, князі Лаборець та Корятович – це люди, які сприяли розгортанню національно-визвольних змагань на Закарпатті, писали наукові й художні твори, відкривали школи, розвивали пресу. Про них і про інших будителів краю розповідає збірка. Видання добре ілюстроване, містить портрети майже всіх історичних постатей, про яких йдеться у виданні. Передмову „Будильник дзвонить на світанку” написав доктор історичних наук Сергій Федака.

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО. МУЗЕЙНА СПРАВА

       1 березня в м. Ужгород в галереї „Ужгород” відкрилась тематична виставка „Портрет і ми”. В експозиції представлено роботи членів Закарпатської організації Національної спілки художників України та її молодіжного об’єднання. Портрети виконані в різних формах і техніках мистецтва.

1 березня в м. Ужгород у художньому музеї ім. Й. Бокшая відкрилася виставка живопису „Європейські подорожі” Галини та Анатолія Кравченків, членів Одеської організації Національної спілки художників України.

4 березня в м. Ужгород у мистецькому центрі „Галерея Ілько” з нагоди 75-річчя заслуженого художника України Івана Ілька відкрилася  ювілейна персональна ретроспективна виставка.

4 березня в м. Івано-Франківськ у Музеї мистецтв Прикарпаття відкрилася персональна виставка живопису закарпатського художника з Хуста Сергія Галая. Понад півсотні картин відображають архітектуру європейських міст, а також миттєвості довкілля.

7 березня в обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки „Містичне число 9 у житті та творчості Арпада Філепа, угорського поета, драматурга, автора фольклорних збірок”,   приурочена 150-річчю від народження поета. Виставка побудована на базі архівних матеріалів, які зберігаються у фондах музею. На відкритті виставки звучали вірші та пісні А. Філепа у виконанні гімназистів Ужгородської угорськомовної гімназії з музичним супроводом відомих музикантів міста. Куратор виставки – завідувач  відділу історії музею Олена Кобаль.

14 березня в галереї „Аіркрафт”  м. Братислава під патронатом Посольства України у Словацькій Республіці  відкрилася виставка „Архітектурні імпресії” заслуженого художника України, голови Закарпатської організації Національної Спілки художників України Бориса Кузьми. На виставці представлено 51 роботу автора,  виконаних за останні 3 роки. Відкрив виставку посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші. Виставка є продовженням культурних та творчих зв’язків між українським і словацьким народами у просуванні України до асоційованого членства в Європейському Союзі. На відкритті виставки були присутні посол Іспанії Фелікс Валдес, посол Ізраїлю Александер Бен-Зві, директор Болгарського культурного інституту Елена Арнаудова, голова українсько-словацької спілки Міхаел Чорний, голова Спілки художників Словаччини Еміл Семанцо та інші гості.

15 березня до 139-ї річниці з дня народження Августина Волошина в обласному  краєзнавчому музеї  відкрито фотовиставку „Меморіальні й пам’ятні місця Президента Карпатської України Августина Волошина в Ужгороді та області”. Мета виставки — показати і донести до відвідувачів музею меморіальні й пам’ятні місця, споруди, об’єкти, духовні та світські будівлі в містах і селах області, де народився, жив, навчався і працював о. Августин Волошин.

15 березня в м. Ужгород у галереї „Ужгород” відкрилася обласна сьома виставка-конкурс „Графічне Закарпаття-2013”. Ініційована секцією графіки Закарпатської організації НСХУ, виставка графіки презентувала досягнення у різних техніках графічного мистецтва, створених авторами протягом двох років. Цього року в експозиції – роботи понад 50 відомих художників- графіків. Поряд із класичними творами графіки і роботи представників молодої генерації.

16 березня в м. Ужгород відбулася культурницька подія: офіційне відкриття нового сучасного мистецького центру „Галерея Ілько”. Організатори мистецького центру – заслужений художник України Іван Ілько та його син Михайло, дизайнер і популяризатор мистецтва. На відкритті закладу, який вже обіцяє стати новим культурним осередком Закарпаття, були присутні представники влади, угорського консульства, директор Благодійного фонду „Мистецький Арсенал” Ольга Вієру, крайові митці, журналісти та шанувальники мистецтва. У мистецькому центрі в майбутньому відбуватимуться не лише художні виставки, але й концерти, презентації та різноманітні творчі зустрічі.

16 березня в м. Ужгород у приміщенні центральної міської бібліотеки № 2 відбулося відкриття фотоклубу „Ракурс”. Фотоклуб створений за підтримки управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради та МО „Асоціація Молодіжних Ініціатив Краю”. Фотоклуб – об’єднання фотолюбителів і людей, які захоплюються фотографією, він некомерційний та створений з метою розвитку і популяризації фотографії, як виду образотворчого мистецтва.

21 березня в м. Ужгороді в обласному палаці дитячої та юнацької творчості „Падіюн” пройшов фестиваль дизайнерів „Арт-революція 2013”.

22 березня в Ужгороді у приміщенні обласного Будинку культури профспілок відбулась фотовиставка „Краса паралельного світу”. На виставці були представлені роботи в жанрі макрофотографії двох авторів, членів Спілки фотохудожників Закарпаття – Олександра Шебедяка та Ростислава Шивринського. Виставка проходила за сприяння управління культури облдержадміністрації, Спілки фотохудожників Закарпаття та камерного хору “Кантус”.

ПРОСВІТНИЦТВО. ХУДОЖНЯ САМОДІЯЛЬНІСТЬ. ФЕСТИВАЛІ.

ТУРИЗМ

2 березня в м. Ужгород у дитячій музичній школі № 1 ім. П. Чайковського відбувся концерт вихованців та учнів української та вірменської національностей. Захід проводився в рамках співпраці шкіл з Товариством вірменської культури на Закарпатті „Арарат”. На концерті звучала камерна музика вірменських композиторів, звучали вірші поетів українською, російською та вірменською мовами. Директору музичної школи Олені Охрім вручили подяку за допомогу в розвитку вірменської культури в Закарпатській області.

 3 березня в рамках проекту „Відкриті екскурсії Ужгородом” пройшла екскурсія „Мистецький Ужгород”, яку провела дочка відомого художника Гаврила Глюка – Валентина Глюк-Александрова. Бажаючі мали змогу дізнатися більше про закарпатську школу живопису, її представників та їхні особливості в творчості.

4 березня в с. Великі Лази Ужгородського району стартував перший конкурс юних вокалістів, який започаткували працівники районного центру дитячої творчості. Ініціатор проведення конкурсу – Віра Сентипал, керівник студії сучасної естрадної пісні „Тоніка”. На конкурс з’їхалося більше 40 учасників з різних куточків Ужгородщини. Вони змагалися у номінаціях: сольний спів, дуети та ансамблевий спів. Переможці були нагороджені дипломами та пам’ятними подарунками.

6 березня в обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Шерегіїв пройшов благодійний концерт вихованців медико-соціального реабілітаційного центру „Дорога життя”. Діти з особливими потребами демонстрували свої таланти. Вихованці „Дороги життя” також представили глядачам твори, виготовлені власноруч.

До  8 Березня  в Ужгороді у районному Будинку культури відбулося свято, на яке зібралися представниці всіх професій, кращі з кращих на Ужгородщині. У святі брали участь голова райдержадміністрації Віктор Ледіда, його заступник Сергій Когутич, голова районної ради Михайло Фединець. Цілий ряд представниць різних професій були нагороджені почесними грамотами. Колективи районного Будинку культури подарували присутнім великий концерт.

9 березня святково відзначили Міжнародний жіночий день в будинку культури с. Кам’яниця Ужгородського району. Тут відбувся концерт самодіяльних колективів „Ці слова тобі – жінко!”.

8-10 березня в м. Берегово відбувся ХІІІ міжнародний винний фестиваль. Учасники фесту – найкращі винороби Берегівського винного регіону, що об’єдналися в Берегівський винний лицарський орден св. Венцела. У рамках свята пройшли міжнародна конференція з питань виноградарства та виноробства, виставка-продаж обладнання для виноградарства й виноробства, концертна програма, розіграш лотереї тощо.

9 березня відбувся вже традиційний дегустаційний тур „Вино Боржавської вузькоколійки”, маршрут якого: Виноградів – Хмільник (Іршавський район) – Берегово. Одним із заходів цьогорічного винного туру Боржавською вузькоколійкою був візит до родини Альохіних, теперішніх власників історичного винного підвалу, де 300 років тому зібрався сейм під керівництвом Ференца Ракоці ІІ.

9-10 березня у Боздоському парку в Ужгороді пройшов міський фестиваль „Ужгородська Масляна-2013”. Його організатори, працівники управління у справах культури, спорту , сім’ї та молоді міської ради подбали, щоб під час свята було цікаво усім. В програмі святкування відбулися веселі конкурси, забави, народні гуляння, концерти.

15 березня в м. Ужгород у приміщенні обласної філармонії відбувся заключний раунд обласного конкурсу струнно-смичкових та камерних ансамблів і оркестрів.

17 березня в Ужгороді пройшла незвичайна екскурсія. Оглядову екскурсію містом в рамках циклу „Відкриті екскурсії Ужгородом” провів найстаріший екскурсовод Закарпаття. Екскурсоводи з іншим міст області приїхали спеціально для того, щоб повчитися  майстерності та почерпнути знань.

24 березня народний фольклорний колектив „Руснаки” з м. Мукачево у міському Будинку культури відсвяткував свій ювілей – 25 років від дня створення. Шанувальники народного фольклору мали змогу насолодитись зустріччю з талановитими музикантами, які протягом багатьох років доносять до глядача материнську пісню та народну мелодію, які творять і гідно представляють багатогранну культуру нашого краю в різних куточках України та за її межами.

27-31 березня в м. Ужгород вже увосьме пройшов традиційний еротично-мистецький фестиваль „Березневі коти”. В програмі: фотовиставка „Театр 220” та неформальне спілкування з режисером і провідними акторами вистави „Meine liebe, Віра”, творчі зустрічі з письменниками та поетами, майстер-клас контактної імпровізації, театр вогню, нічна екскурсія Ужгородом та екскурсія „Ужгород еротичний”, круглий стіл „Сліди любові”, презентація творчості Сергія Федаки та презентація збірки Тараса Малковича „Той, хто любить довгі слова”, святковий концерт „Психоделічне мацурування”.

30 березня в с. Кушниця Іршавського району в приміщенні Будинку культури відбувся XX Всеукраїнський КВН-фестиваль. Перед глядачами виступили понад 10 команд веселих та кмітливих.

 

Новини

 
footer-logo

"Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

Відділ документів іноземними мовами:

Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день