Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Гаврош Олександр Дюлович

Письменники Закарпаття – лауреати літературних премій

Всі письменики Алфавітний покажчик Перелік премій

Гаврош Олександр Дюлович

( 1971-03-26 р.н )
Нагороди:
2007 Коронація слова
2008 Коронація слова
2011 Коронація слова
2012 Коронація слова
2013 Коронація слова
2013 Обласна премія імені Федора Потушняка
2013 Корнійчуковська премія
2014 Корнійчуковська премія
2015 премія ім. Михайла Лучкая
2015 Обласна премія імені Федора Потушняка
2018 Обласна премія імені Федора Потушняка
2020 премія ім. Михайла Лучкая

 

в 2007 р. отримав премію „Коронація слова” за п’єсу «Ромео і Жасмин»

в 2008 р. отримав премію „Коронація слова” за п’єсу «В Парижі красне літо…»

 у 2011 році отримав першу премію  „Коронація слова” за п’єсу «Цирк Івана Сили»

у 2012 р. дипломант «Коронації слова»  за роман «Капітан Алоїз»

Дипломант «Коронації слова» 2013 року у номінації «Дитяча проза» за роман «Розбійник Пинтя у Заклятому місті» («Закляте місто»)

Лауреат «КорнійЧуковської премії» 2013 року за дитячу п'єсу «Коли звізда ясна…» (Різдвяна містерія)
 
Лауреат Закарпатської обласної премії в галузі літератури імені Федора Потушняка в жанрі «дитяча література» 2013 року за книжку «Дідо-Всевідо»..
 
Переможець «КорнійЧуковської премії» 2014 року (II місце у номінації «проза для дітей старшого віку») за «Сказання Срібної Русі»
 
Лауреат Закарпатської обласної премії в галузі літератури імені Федора Потушняка в жанрі «драматургія» 2015 року за п'єсу «Князь Корятович»
 
Лауреат премії імені Михайла Лучкая Мукачівської греко-католицької єпархії за книжки «У пошуках Івана Сили» та «Неймовірні пригоди Івана Сили» (2016)
 
Лауреат Закарпатської обласної премії в галузі літератури імені Федора Потушняка в жанрі «дитяча література» 2018 року за книжку «Закохані казки»
 
Лауреат премії імені Михайла Лучкая Мукачівської греко-католицької єпархії за дитячу повість «Різдвяна історія ослика Хвостика» (2020)

 


Примітки:

Народився 26 березня 1971 року в Ужгороді. Закінчив факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Фрілансер. Член Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Автор дитячих книг «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу», «Пригоди тричі славного розбійника Пинті», «Дідо-Всевідо» та детективу «Капітан Алоїз».

Новини

2020-12-31
Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка виграла і освоїла грант від Українського культурного фонду за програмою «Культура в часи кризи: інституційна підтримка». Завдяки інституційній підтримці вдалось розв'язати найгострішу проблему - відновлення функціонування підвального приміщення бібліотеки, де розташовано частину книгосховища. Підвальне приміщення було затоплене грунтовими водами після сильних дощів в червні 2020 року. Впродовж карантину бібліотека вже використала всі передбачені для забезпечення відповідного санітарного стану кошти, тому інституційна підтримка допомогла відновити функціонування книгосховища. Завдяки гранту було придбано: нові стелажі, осушувач повітря, насос для відкачування води, подовжувач та засоби дезинфекції.