Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Художники Закарпаття

Перелік


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

Додаткова інформація за телефоном 67-11-16


Безверхнєв Федір Павлович
Народився :24.08.1918
Місце народження: с. Каверзіне Іванівської області Російської Федерації
Біографія. Народився у 1918 році, в невеликому селі Каверзіне Іванівської області Російської Федерації. Тут, на узбережжі великої річки Волги, пройшло його дитинство. Скільки пам’ятає себе, його приваблювали різноманітні пейзажі, хотілось передати побачене на папері, тому йшов на живописні береги Волги з простим олівцем і зошитом та намагався відобразити оточуючу красу.

В 1939 році, після закінчення школи, був призваний в 333-ій Стрілецький полк, який дислокувався в Брестській фортеці.

Потім була війна і він, разом з мільйонами інших, опинився в складному круговороті військових подій.

За роки війни в його блокноті з’явилися замальовки, які відображали побачене: спалені ворогом села, розвалені міста – страшні картини гітлерівського вторгнення на рідну землю.

Кінець війни застав Федора Павловича в Закарпатті - одному з самих мальовничих куточків України. Працювати в Закарпатті Федір Павлович Безверхнєв почав вчителем в Ужгородській середній школі №1, в якій організував гурток малювання, котрий згодом переріс в солідну студію.

З 1948 року Федір Павлович займається живописом. Його улюблені жанри - пейзаж і натюрморт, але є в його доробку і вдалі портрети та фігуральні композиції. Одну з його тематичних робіт було подаровано музею у Брестській фортеці.

В 1980 році Федору Павловичу було присвоєне звання заслуженого майстра народної творчості України, що далеко не повністю відображає оцінку його як художника, ім’я якого відомо за межами України.

Федір Павлович - активний учасник міських, обласних виставок самодіяльного образотворчого мистецтва, за що неодноразово нагороджувався грамотами, дипломами оргкомітетів виставок.

Багато років талановитий художник обирався членом обласного об’єднання художників і майстрів декоративно - прикладного мистецтва. А в 1997 році прийнявся реанімувати роботу Ужгородського творчого об’єднання “Барви Карпат”.

Закоханий в природу Закарпаття, Федір Павлович малює багато пейзажів, в яких кожна частинка природи просіюється через його сприйняття, отримуючи неповторне звучання і в кожному пейзажі є свій настрій.

З кожним новим полотном відроджувався і сам художник, сильний і непохитний перед життєвими проблемами, як і його картини.

Заслужений майстер народної творчості України    1980 

ПосиланняОписІнше
Кобаль, Василь. Подарований небом талант: [про худож. Закарпаття Ф. Безверхнєва] / В. Кобаль // Новини Закарпаття. - 2011. - 15 січ. - С. 21.     
Львівська , М Життя коротке, мистецтво вічне: [Засл. майстер нар. творчості України Ф. Безверхнєва] / М Львівська // Вісті Ужгородщ. - 2005. - 8 жовт. - . С. 5.     
Підгорна, Марія. Тепло його картин : [про засл. майстра нар. творчості України Ф. Безверхнєва] / М. Підгорна // Вісті Ужгородщ. - 2011. - 11 лют. - С. 5.      
http://www.fedor-art.com/ua/gallery-ind.htm      
http://rus.uz.ua/index.phpoption=com_content&view=article&id=80&Itemid=84      
http://www.lviv.mid.ru/doc/vistavka_Bezverhneva.htm      

Фото художника
Березова алея 1984 ДВП, 60 см х 50 см.
Бузок в скляній вазі 1994 Полотно, 70 см х 60 см.
Бузок з лимонами 1994 Полотно, 65 см х 75 см.
Весняне різнобарвя 1994 р. Полотно, 60 см х 70 см.
Натюрморт: Піони 1997 р. Полотно, 60 см х 75 см.
Вечірній натюрморт 1989 ДВП, 70 см х 65 см.
Осінній потічок 1982 Полотно, 70 см х 55 см.
Портрет дружини художника 1980 р. Полотно, 80 см х 60 см.
Під Невицьким 1996 р. Полотно, 60 см х 80 см.
Рози в скляній вазі 1986р. Полотно, 75 см х 50 см.
Річка Уж 1992 р. Полотно, 60 см х 80 см.Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-05-13

16 травня, о 17:00 в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка розпочнеться “ЧЕНДЕЙ-FEST 2019”. Відбудеться творча зустріч із членами журі Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея – українськими журналістами, письменниками Павлом Вольвачем, Галиною Плачиндою та доктором філологічних наук, чендеєзнавецем Сидором Кіралем. Модеруватиме ідейний натхненник конкурсу й фестивалю, письменник Олександр Гаврош.

Під час вечора також прем’єрно покажуть документальний фільм “Ясенова Івана Чендея” режисера В’ячеслава Бігуна, який працює над повнометражним фільмом про свого відомого земляка.

“ЧЕНДЕЙ-FEST 2019” – літературний фестиваль на пошану видатного українського прозаїка, громадського діяча, лауреата Шевченківської премії, автора сценарію до фільму “Тіні забутих предків”  Івана Чендея. Організатором літфесту є Міжнародний благодійний фонд імені Івана Чендея.

 

2019-05-12

Презентація книг прози Люби-Параскевії Стринадюк “Як я ‘му жити на полонині” та “З-за гір’я. Щоденник любові”. “Як я ‘му жити на полонині” – гуцульська проза про життя на полонині, написана українською мовою, однак діалоги та пряма мова у ній передані – гуцульською. У цій книжці авторка описує, як буде жити високо в горах на далекій полонині Угорске, вплітаючи у текст спогади зі свого гуцульського дитинства. Ця книжка – це також спроба усунути стіну, яка через задавнені стереотипи, міфічний, овіяний легендами, образ гуцулів, утворилася між цим гірським самобутнім народом та людьми з долин, з міст.
“З-за гір’я. Щоденник любові” – коротка проза про щоденну любов, докладання зусиль і зрощення любові до життя, людей, до себе самої, через пізнання, стриманість, лагідність та уважність. Ця книга також про те, як почерез любов віднаходиш себе та своє покликання, очищуєшся і знову оживаєш для життя живою.

Люба-Параскевія Стринадюк, письменниця, перекладачка з німецької, народилася в гуцульському селі Замаґора Верховинського району Івано-Франківської області. Навчалася у Львівському університеті ім. І. Франка на факультеті іноземних мов, кафедра – ґерманістики. Мешкає і працює у Львові. Є авторкою прозових книг “У нас, гуцулів” (2014), “До данцу” (2015), “Вивчєрики” (2016), “Як я ‘му жити на полонині” (2018) та “З-за гір’я. Щоденник любові” (2019). Також переклала з німецької книги “Цісар Америки. Велика втеча з Галичини” Мартіна Поллака (2015), “Собакоїди та інші люди” Карла-Маркуса Ґауса (2017), “Сканери” Роберта М. Зоннтаґа (2018).

Чекаємо вас 17 травня о 16.00.

Вхід вільний.

 

2019-05-10

Шановні користувачі для вас нові віртуальні виставки: "Шана за подвиг, вдячність за мир" (до Дня пам'яті та примирення) та "Малий Прованс" Петра Мідянки" (до 60-річчя від Дня народження поета, лауреата Національної пренмії ім. Т. Г. Шевченка).

2019-05-03

Шановні користувачі. Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за квітень 2019 р.".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".