Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Художники Закарпаття

Перелік


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

Додаткова інформація за телефоном 67-11-16


Турак Ангеліна Андріївна
Народився :18.03.1934
Місце народження: м.Ужгород
Біографія. Народилася у робітничій сім*ї з багатими традиціями. Малювати почала ще в дитинстві і з того часу все життя живе в малюванні. Закінчила декілька вищих навчальних закладів, у тому числі факультет живопису Московського народного університету. Вона постійний учасник міських, обласних, всеукраїнських і загальносоюзних художніх виставок. Крім того, вона має на своєму рахунку близько 20 персональних виставок.
Широта зацікавлень Ангеліни Турак просто дивовижна. Передусім її шанують, як досвідченого педагога. Понад 55 років свого життя вона віддала освітянській роботі - навчає дітей малюванню, знайомить їх зі світом мистецтва. Увесь цей час вчителювала в районних школах та в місті Ужгороді, понад 20 років була художником-педагогом обласного табору "Юний художник", а 20 років поспіль вчить дітей в студії образотворчого мистецтва палацу для дітей і юнацтва (ПАДІЮН, Ужгород), куди на роботу Ангеліну запросив засновник студії Золтан Баконій.
Усе життя Ангеліна Турак перебуває в гущині проблем шкільного життя. І де б вона не працювала, чи то в районних школах, чи у школі для глухих і слабочуючих, надзвичайно талановитих і по-особливому сприймаючих навколишній світ, дітей, чи у палаці для дітей і юнацтва, вона скрізь зуміла налагодити роботу, підняти її на високий рівень, впровадити сучасні форми навчання і виховання молоді.

Почесними званнями "Відмінник народної освіти України", "Заслужений працівник освіти України", численними грамотами, дипломами, преміями відзначено працю талановитого педагога; кращі роботи вихованців отримали нагороди на республіканських, всесоюзних та міжнародних виставках. Багато учнів Ангеліни Турак стали професійними художниками.
Ангеліна зуміла створити і свій власний мистецький світ. Після низки успішних виставок її цінують і знають як особливу художницю, яка творить полотна на духовну тематику, дарує нам різнобарвний світ квітів, природи... Вона оволоділа багатьма техніками - графікою, пастеллю, олією, батиком, є чудовим ілюстратором дитячих книжок.
Останні декілька років і дорослих, і дітей приваблюють її яскраві і змістовні книги - казкові розповіді про олівці та пензлики, про сніговиків, про яблуньку, писанки, незвичайні, фантастичні пригоди дітей. Саме діти надихають письменницю на нові ідеї.
Персональні виставки: 1991 рік - виставка в центрі гунгарології (Ужгород, Україна); 1992 рік- місто Швельм (Німеччина); 1994 рік - ювілейна виставка до 60-річчя художниці (Ужгород, Україна); 1995 рік - виставка з нагоди жіночого свята (Ужгород, Україна), виставка в рамках заходів до Дня Європи (Бекешчаба, Угорщина); 1996 рік- виставка на запрошення (Оломовц, Чехія), виставка на святі словацької культури "Веселіца" (Великий Березний, Україна); 1997 рік - виставка на Європейській Екуменічній Конференції (Грац, Австрія); 1998 рік - виставка на День Матері (Мукачево, Україна); 1999 рік - ювілейна виставка до 65-річчя художниці (Ужгород, Україна); 2001 рік - пересувна виставка по містах Словаччини (Свидник, Стропков, Кральовскі Хлмец); 2002 рік -виставка (Дебрецен, Угорщина); 2004 рік - ювілейна виставка до 70-річчя художниці (Ужгород, Україна).
ПосиланняОписІнше
К 85.14 Т67 Три кроки до щастя: педагог, художник. літератор Ангеліна Турак [Текст]. - Ужгород : [б. и.], [2009]. - Буклет : мал.      
Ващук, Ірина. Художник, письменниця, педагог. Такі таланти зібрала жінка, мати і дружина Ангеліна Турак [Текст] : [персон. вист. у музеї народ. архітек. і побуту до 75-річчя] / І. Ващук // Ужгород. - 2009. - 21 берез. - С. 6. : фото      
Тищенко, Софія. Ангеліна Турак - педагог, художниця, письменниця [Текст] / С. Тищенко // Культуролог. джерела. - 2007. - № 2. - С. 90-95. : портр., іл.      
Штефаньо, Оксана. Весна в музеї настала завдяки квітам Ангеліни Турак [Текст] : [персон. вист. у музеї народ. архіт. і побуту до 75-річчя] / О. Штефаньо // Фест. - 2009. - 2-8 квіт. - С. 14. : рис. ; Чиста політика. - 2009. - 9 квіт. - С. 7.      
http://www.mukachevo.net/ua/news/view/12827-%D0%B2-%D1%83%D0%B6%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4-%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D1%82%D1%96%D0%BB%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%B0%D0%BD%D0%B3%D0%B5%D0%BB%D1%96%D0%BD%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%BA      
http://www.artkarpat.com/zhivopis-painting/zhivopis-angelina-turak-painting-angelina-turak/     

Верховинська мадонна 1996р. Папір, пастель, 65х45 Знаходиться у приватній колекції хуцдожниці
Веселий букет 2006р. Папір, пастель, 65х40
Душа музики 2007р. Папір, пастель, 70х50
Заводь у Невицькому 2001р. Полотно, олія, 50х60
Лікувальний букет 1997р. Папір, пастель, 60х80
Моя дорога 1997р. Папір, пастель, 80х50 Знаходиться у приватній колекції хуцдожниці
Рудбекії 1999р. Папір, пастель, 60х70
Соняшники 1998р. Папір, пастель, 90х45Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-17
20 березня о 17:00 у читальній залі відбудеться презентація книги "У тіні Ердеґа" Василя Лавера.

У своїй дебютній збірці автор торкається одвічних питань боротьби Добра і Зла, Правди і Кривди. Протягом сімнадцяти коротких історій читач разом із героями збірки матиме змогу пережити широкий спектр емоцій – від страху і відчаю, до віри та надії.
Запрошуємо всіх охочих!
Вхід вільний!

 

2019-03-17

З 1 березня по 30 квітня в Україні пройде перший кіноклубний фестиваль «Нове українське кіно», який запрошує глядачів на безкоштовні покази найкращих українських стрічок сезону.
До програми фестивалю «Нове українське кіно» увійшли: "Донбас", "Гірська жінка: на війні", "Герой мого часу", "Іній", "Брама", "Коли падають дерева", "Стрімголов".
https://www.facebook.com/ArthouseTraffic/
 

21 березня запрошуємо на перегляд стрічки "Гірська жінка на війні". Початок о 17.30.
"Гірська жінка: на війні" – драма спільного виробництва України, Франції та Ісландії від режисера Бенедикта Ерлінгссона. Світова прем'єра стрічки відбулася в рамках Тижня критики Каннського кінофестивалю, де "Жінка на війні" удостоїлася призу за найкращу музику. Нещодавно сюжетом про екоактивістку зацікавилася Джоді Фостер – актриса планує зняти рімейк і зіграти в ньому головну роль.

Вхід вільний.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".