Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Художники Закарпаття

Перелік


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

Додаткова інформація за телефоном 67-11-16


Ковган Костянтин Олегович
Народився :25.09.1977
Місце народження: м.Ужгород
Біографія. Працювати в художній обробці дерева став із 1994 року під час навчання у ПТУ№6 творчим наставником був заслужений майстер народної творчоті Цуд.М.П, який саме навчав різьбі по дереву.
Закінчивши училище, здобув диплом столяра-різьбяра по дереву четвертого розряду, поступив у художній коледж мистецтв ім.А.Ерделі у 1995році на відділ художньої обробки металу.
По закінченню коледжу весь вільний час займався різьбою по дереву та винаходив і передавав у дерево свої творчі задуми. Щорічно творчі роботи демонструвались на виставках-музею архітектури й побуту, Ужгородському замку, галереї Ужгород. У 2002 році ряд робіт представлено на Всеукраїнській виставці, що проходила у м.Київ.

У 2006 році поступив у Закарпатський художній інститут, де навчався на відділі декоративно-прикладного мистецтва. Із квітня 2008 року пішов працювати у Обласний організаційно методичний центр культури провідним методистом по декоративно-прикладному мистецтву.
Приймає участі у Міжнародних фестивалях по декоративно-прикладному мистецтву та організовує представлення виставки майстрів народної творчості Закарпаття, як у містах інших областей, так і за кордоном. Отримав Подяку від Міністерства культури, та нагороджений Дипломами за участь у виставках та популяризацію декоративно-прикладного мистецтва.
Додаткові відомості:
2008 рік - участь у виставці,що проходила у Маріінінському парку м.Київ під назвою "Розмаїта дивина" кінець серпня. Вересень у м.Байя Маре Румунія - виставка робіт.
2009 рік - участь у пленері с.Студене (Міжгірщина) та участь у Міжнародному фестивалі "Родослав"м.Івано-Франківськ.
2010 рік- участь у Всеукраїнській виставці, що проходила у м.Київ під назвою "Український сувенір-2010" , м.Луцьк виставка "Берегиня", Всеукраїнська виставка етносів м.Київ.
2011 рік - виставка народної творчості на I Міжнародному фестивалі "Світовид", що проводився у м.Переяслав Хмельницький.
У вересні пройшла персональна виставка власних робіт у м.Рієка (Хорватія) у центральній галереї "Філодраматика".
2012 рік - персональна виставка робіт у центральній галереї "Купола" м.Загреб ( Хорватія).
2013 рік- персональна виставка власних робіт у Ужгородському замку під назвою "Рідне місто та улюбленні міста", участь у міжнародному фестивалі "Берегиня" м.Луцьк, а також на міжнародному фестивалі "Чорнобильські мотиви" м.Дніпропетровськ, виставка робіт у Маріуполі Центр Куїнджі до 230-річчя міста.
2013 рік - захист магістерської роботи, відділ "Образотворче мистецтво" Волинський Східно-Європейський університет ім.Лесі Українки .
На даний час працює над подальшим удосконаленням своєї творчості.
ПосиланняОписІнше
Констянтин Олегович Ковган // Культурологічні джерела. - 2010. - № 3-4. - С. 11. : фото Ковган, Констянтин.      
Костянтин Ковган: "Хочеться вчитись, працювати, вдосконалюватись..." : [розмова із провідним методистом ООМЦК, різьбярем / вів В. Мишанич] / К. Ковган // Ужгород. - 2013. - 19 січ. - С. 14. : фото     
Мишанич, Володимир. Нашого квіту по всьому світу : [про голову хорват. Культ. т-ва русинів і українців "Rusnjak" - В. Провчі, за сприян. якого відбулась вист. робіт ужгород. різьбяра К. Ковгана у м. Рієка (Хорватія)] / В. Мишанич // Культурологічні джере     
Мишанич, Володимир. Краса з дерева різьбяр К. Ковган представив свою творчість у Краєзнавч. музеї / В. Мишанич // Ужгород. - 2013. - 21 верес. - С. 13     
http://kovgank.arts.in.ua/gallery/     
http://gazeta-uzhgorod.com/?p=2466     
http://www.youtube.com/watch?v=68_9XTUPsBw     
http://www.mukachevo.net/UA/News/View/47336-%D0%A3-%D0%A5%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%82%D1%96%D1%97-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8C-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D     
zakarpattya.­net.­ua/­News/­101406-­U-­KHorvatii-­vidbulas-­vystavka-­uzhhorodskoho-­rizbiara-­Kostiantyna-­Kovhana.     
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://zakarpattya.net.ua/News/105737-Kostiantyn-Kovhan--KHochetsia-vchytys-pratsiuvaty-vdoskonaliuvatys%25E2%2580%25A6     

Фото художника
Закарпатський мотив 2013 р. Різьба. Дерево. 40 х 112
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назвиНовини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".