Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Художники Закарпаття

Перелік


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

Додаткова інформація за телефоном 67-11-16


Кашшай Антон Михайлович
Народився :24.02.1921
Місце народження: с.Дубринич Перечинського району Закарпатської обл.
Біографія. Живописець.Навчався в Ужгородській державній реальній гімназії Основи художньої освіти він здобув у знаменитого українського митця Й. Бокшая. Художник вибрав для своїх робіт однозначну тему. Подорожуючи світом, він писав з натури пейзажі Італії, Норвегії, Японії та інших місцях, та все-ж його справжнім захопленням і темою для робіт стала природа Карпат – місця де він народився і прожив усе своє життя. Член Національної Спілки художників України з 1954р.
Учасник обласних,всеукраїнських, всесоюзних та закордонних виставок, міжнародних бієнале живопису. Блискуча, яскрава творчість мистця прославила його ім’я ще за його життя. Він зазнав щасливої мистецької долі – слава та авторитет видатного майстра пейзажу прийшли до нього вже на початку його самостійного творчого шляху, та супроводжували його все життя.
Антон Кашшай був людиною надзвичайною та світлою. Він запалював своєю радісною енергією та оптимізмом інших. В колі сучасників він виділявся якоюсь «європейськістю» та світським шармом, а його картини – внутрішньою свободою та яскравою силою. Він був «людиною світу», мав багато цікавих друзів – товаришував з Гаврилом Глюком, Адальбертом Борецьким, Золтаном Шолтесом, Тетяною Яблонською, родиною письменника Олійника, відомого про його теплі стосунки з Рокуелом Кентом та Туром Хеєрдалом. В його домі завжди було багато гостей – він був хлібосольною та щирою людиною. Але перш за все його ім’я знали всі і знають на Закарпатті. Полотна художника є безцінним культурним надбанням України, а його ім’я символізує одну з найяскравіших сторінок класики українського живопису.
Антон Михайлович був людиноюнадзвичайно щирою і комунікабельною. Упродовж багатьох років він очолював Закарпатську організацію Національної спілки художників, товаришував з провідними художниками, гідно представляв образотворчу культуру Закарпаття на найвищих художніх форумах, однак незмінно залишався демократичним, легким у спілкуванні, уважним і доброзичливим наставником творчої молоді.
Помер 1992 року
Народний худоник України    1964 р. 
Заслужений діяч мистецтв УРСР    1960 р. 

ПосиланняОписІнше
К 85.14 М58 Міжнародна спілка незалежних художників ім. Антона Кашшая " КЕТ " [Текст] : каталог / Уклад. М. Керечанін. - Ужгород : Мистецька лінія, 2005. - 32 с. : кол.іл. - Б. ц.      
Карпатська палітра Антона Кашшая - народного художника України [Текст] : до 85-річчя від дня народження. - Б.м. , 2006     
Приходько, Олена. Природа у картинах Антона Кашшая [Текст] : (до 85 - річчя від дня народження): [Худож.] / О. Приходько // Образотв. мистец. - 2007. - №1. - С. 28-29     
Штефаньо, Оксана. Антон Кашшай "ожив" у власних художніх полотнах [Текст] : [ Вист. "Карпатська палітра Антона Кашшая " до 85- річчя від дня народж. у Закарпат. худож. музеї ім. Бокшая] / О. Штефаньо // Фест. - 2006. - 30листоп.-6груд. - С. 3      
www.kashshay.uz.ua     
http:// who-is-who.com.ua/ okmaket/zakarpat2007/1/8.html     

Прозора весна 1970-ті рр. Полотно, олія 70 / 64
Етюд Кінець 1950-х рр. Картон, олія, 35х25 Знаходиться в колекції арт-галереї "Ностальжі"
Вечір під Моршином
Осінній краєвид Полотно, олія 64х69 Знаходиться в колекції галереї "Арт-стиль"
Під Пилипецькими полянами 1960-ті рр. Полотно, олія, 79х89 Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею імені Й.Бокшая
Рання весна Полотно, олія 70 / 84 Знаходиться в колекції галереї "Арт-стиль"
Карпатський пейзаж Полотно, олія
Ялиновий ліс 1951 Полотно, олія Знаходиться у фонді Луганського обласного художнього музею
Гуцульщина 1987р. Полотно, олія Знаходиться у фонді Луганського обласного художнього музею
Воловецькі полонини 1957р. Полотно, олія Знаходиться у фонді Луганського обласного художнього музею
Ріка в горах 1970-ті рр. Полотно, олія, 54х80 Знаходиться в колекції галереї "Арткапітал"
Закарпатська осінь Полотно, олія 59.5 / 68.5 Знаходиться в колекції галереї "Арт-стиль"
Пейзаж Полотно, олія 80 / 90 Знаходиться в колекції галереї "Арт-стиль"
Вечір під Говерлою 1940-і рр. Полотно, олія 84х140 Знаходиться в колекції галереї "Корнерс"
Сутінки 1982р. Полотно, олія 100 / 90
Квітуча Верховина 1978 р. Полотно, олія 140 / 200 Знаходиться в колекції галереї "Корнерс"
Полянка 1983 р. Полотно, олія, 60x60 см Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею імені Й.Бокшая
Стара Верховина 1970 р. Полотно, олія 90x100 см. Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею імені Й.Бокшая
Хмарний день 1979 р. Полотно, олія 60х70 смНовини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-10-17
Видавництво Дім Химер запрошує читачів на осінній промо тур письменниці Поліни Кулакової на підтримку нової книги "Дівчина, яку ми вбили". Зустріч відбудеться 22 жовтня 2019 о 17:00 год. в читальній залі нашої бібліотеки.
«Дівчина, яку ми вбили» — захопливий психологічний трилер, створений на основі вражаючої реальної історії.
1999 рік, Івано-Франківськ. Їх було п’ятеро хлопців-підлітків — безтурботних, зухвалих, сповнених надій на нове життя. І була вона — красуня Ліда у блакитній літній сукенці, котру жоден з них уже ніколи не забуде. Тому що провина не згорить у вогнищі, як блакитний нейлон… За сімнадцять років після Ліди вони знову зберуться разом, аби поновити шкільну дружбу й пробачити давні кривди. Знову розкладуть багаття. І та мертва дівчина, можливо, теж нічого не забуде. Адже тепер їхня черга стрибати крізь вогонь.

 

2019-10-02

Шановні користувачі! Для вас нова "Хроніка культурного життя Закарпатської області за вересень 2019 р.".

2019-09-27

Шановні користувачі! Нова віртуальна виставка "Трагедія Бабиного Яру" (до роковин трагедії).

2019-09-26

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-09-04

Шановні користувачі! До Міжнародного дня грамотності нова віртуальна виставка "Світ українського слова".

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".