Комунальний заклад
"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф.Потушняка"

Закарпатської обласної ради

UA RU EN 

Художники Закарпаття

Перелік


Електронна база «Художники Закарпаття» надає можливість професійним художникам різних жанрів безкоштовно скористатись цим інформаційним ресурсом. До наданої Вами інформації (коротка творча біографія та фото власних творів) мають доступ всі користувачі України та інших країн, що цікавляться образотворчим мистецтвом.

Додаткова інформація за телефоном 67-11-16


Корж-Радько Людмила Андріївна
Народився :11.05.1956
Місце народження: м.Печенга Мурманської області ( Росія)
Біографія. Новизна живописного мислення – відмінна особливість творчості Людмили Корж-Радько.
Твори Людмили суттєво відрізняються від тих робіт, які я бачив досі. Вони надовго запам’ятовуються. Їй характерні сміливість творчого пошуку, прагнення до вияву авторської індивідуальності. Художниця народилася 1956 року у містечку Печенга Мурманської області. З 1968 до 1975 року навчалася в Республіканській художній школі ім. Тараса Шевченка в Києві, одному із найпрестижніших профільних навчальних закладів України. З 1975 до 1980 року студіювала у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва.Також працює у жанрі монументального мистецтва, станкового живопису й книжкової графіки. Викладач Ужгородського коледжу ім. Ерделі. Світ образів Людмили — сконцентровані вирази поетико-філософських понять. Багатий внутрішній світ проступає крізь малюнки її робіт. Багаторічні творчі пошуки у графіці і живопису, камерна філософська натура художниці вилилися у цілу систему зображальних умовностей. Її творчу манеру вирізняє витонченість, вишукана лінеарність та декоративність.

Жіночі образи займають центральне місце в творчості мисткині. Застиглі Пані на полотнах – умовні постаті, в яких по-єднані одвічні протилежні поняття Інь і Янь. Ці образи статичні, рух майже відсутній. Лаконізм зображальних засобів підтримує загальне елегійне звучання.
Споглядання – основа творчості Люд-мили. Умовність – лише загострює спостережливість. Хіба ж тільки очі жінки здатні розкрити її внутрішній світ? Зовнішні вияви емоцій мовчазних Пані художниця ховає у хитросплетіннях пальців.
У невибагливих сюжетах, спокійних тонах, буденності персонажів мисткиня вміло демонструє глибокий професіоналізм та безпосередність. Повноту уяв-лень про людину і світ відбиває не тільки живопис Людмили, а й книжкова графіка . Однією з останніх робіт є ілюстрації до „Декамерона” Д.Боккаччо. Арсеналом художніх засобів, лаконізмом та гостротою рисунка художниці вдалося передати не тільки дух епохи Ренесансу. Об’єктом зображень стає світ людських емоцій і стосунків. Без натуралізму та надмірної конкретики, художниця роз-шифровує образи, де головною стає мова жестів та міміки.
У творчості Людмила – антрополог настрою. Її роботи завжди вирізняються легким, плавним , впевненим рисунком, м’яким гармонійним колоритом. Мож-ливо, це зумовлено тим, що не сприймає творчість як конвеєр, де щоденна норма – шедевр. Тому може дозволити собі малювати те, що відчуває, без претензій на оригінальність та визнання.
Заслужений художник України  2008   
Лауреат обласної премії імені Й.Бокшая та А. Ерделі у жанрі станкової графіки за серію графічних творів "Пози"  2012   

ПосиланняОписІнше
Загаєцька , Олена. Сплав емоцій і барв Людмили Корж - Радько [Текст] : [Худож.] / О. Загаєцька // Образотв. мистец. - 2007. - №1. - С. 88-89      
Ковальчук, Анатоль. Виставка Богдана Коржа та Людмили Корж-Радько [Текст] : [вист. худож. в галерей "Ужгород"] / А. Ковальчук // Трибуна. - 2007. - 24 листоп. - С. 3.      
Мишанич, Володимир. Симбіоз бізнесу і мистецтва продемонструвала виставка Людмили Корж-Радько [Текст] / В. Мишанич // Ужгород. - 2008. - 10 трав. - С. 12.      
http://www.carpathia.gov.ua/ua/publication/content/2711.htm     
http://zakarpattya.net.ua/ukr-news-83167-Svoie-55-littia-khudozhnytsia-Liudmyla-Korzh-Radko-vidznachyla-vystavkoiu-FOTO     
http://karpatart.com/ru/exhibitions/83/the-art-of-lydmila-korzh11radko11.html     

Осінь
Зима
Без назви 1997р. Папір, акварель
Передчуття 2003 р. Полотно, акрил, 30х40
Пахощі ІІ 2009р. Графіка, 70х90 Знаходиться в колекції галереї "Триптих"
Вечірня подорож 1996 р. Папір, акварель, 69x49 см. Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая
Сон по обіді 1996 р. Папір, акварель, 47x56 см. Знаходиться у фонді Закарпатського обласного художнього музею ім. Й.Бокшая
День народження 2001 р. Полотно, олія, 100х100
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
без назви
Дзеркало 1998р. Папір, акварель, білило
Двоє 1997р. Папір, акварель
Зима 1998р. Папір, акварель, білило
без назви
без назви







Новини

2019-12-21

Шановні користувачі та колеги до вашої уваги "Календар краєзнавчих пам'ятних дат на 2019 р". Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2019 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2019 році громадськість світу та України.

 

2019-03-12

Ніжність і мужність художнього слова співців Карпатського краю. У ці березневі дні шанувальники художнього слова: учні середніх навчальних закладів обласного центру, літератори-початківці, творча молодь, гості міста, – мають можливість ознайомитись із новими цікавими книжковими виставками в народному музеї літератури Закарпаття (м. Ужгород, пл. Жупанатська, 3), який діє при обласній організації Національної спілки письменників України. Їх експозиції створено спілчанами за підтримки працівників обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка.

Виставка «Наші краянки в українській літературі» ознайомить із творчим доробком сучасних закарпатських письменниць. Тут представлено поетичні збірки Надії Панчук, Марії Головач, Людмили Кудрявської, Тетяни Ліхтей, Христини Керити, Мар’яни Нейметі, Тетяни Рибар, Лідії Повх, Мар’яни Шутко, Олени Пекар, Ольги Тимофієвої, Ірини Гармачій, Віри Фесенко та ін. Досить широко представлена творчість письменниць, які пишуть для дітей, – Галини Малик, Лідії Повх, Оксани Фулитки, Вікторії Жупан.

Наступна книжкова виставка – «Живе Карпатська Україна», присвячена 80-річчю створення Карпатської держави у березні 1939 року. Її основу склали історико-документальні матеріали, з яких дізнаємось як творилась Карпатська Україна, як боролись за неї кращі сини Срібної землі і патріоти з різних куточків України. Досить широко представлено на тій же виставці твори співців та оборонців Карпатської України, які в ті буремні роки були у вирі драматичних подій, – найповніше видання вибраних творів Зореслава «Блакитні ескадри», том вибраних поезій Андрія Патруса-Карпатського «Голуба далечінь», зібрання прози письменника і посла Сойму Карпатської України Юрія Станинця, проза Олександра Сливки, а також поезія Івана Ірлявського та його побратимів, яку вміщено в збірнику «Моя Карпатська Україна». 
Отже, письменники і бібліотекарі доклали всі зусилля, щоб мовою книжкових виставок розповісти широкому колу шанувальників української літератури і, зокрема, юних поколінь наших співвітчизників про красу, ніжність і водночас гартовану в боротьбі за незалежність України мужність і незламність художнього слова співців Карпатського краю.


 

2019-03-07

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу наукової інформації та бібліографії.

2019-03-04

Шановні користувачі! Для вас нові надходження до Відділу художньої літератури.

2019-01-14
Шановні колеги та користувачі, до вашої уваги у розділі "Електронна бібліотека" електронна версія покажчика.

 

2018-02-13

Пропонуємо вашій увазі новий розділ "Унікальне Закарпаття".