Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA EN 

Новини за 2005 рік Новини за 2006 рік Новини за 2007 рік
Новини за 2008 рік Новини за 2009 рік Новини за 2010 рік
Новини за 2011 рік Новини за 2012 рік
Останні новини

Грудень (2007):Шановні користувачі!
Друзі бібліотеки!

Щасливого Нового року та Різдвяних свят!
Успішного примноження знань та відкриттів, дальшого розвитку співпраці з нашою книгозбірнею!
Колектив Закарпатської ОУНБ13-14 грудня в спорткомплексі "Юність" проходитиме усьоме виставка-ярмарок "Ужгородський книжковий Миколай", співорганізатором якої є і наша бібліотека. Відмінність його від попередніх у тому, що цьогоріч окрім видавництв області та України участь братимуть видавництва сусідніх країн - Угорщини, Румунії, Словаччини. Серед літературних гостей передбачаються: Сергій Жадан, Дмитро Кремінь, Ірен Роздобудько та Олеся Вороніна. 6 грудня запрошуємо на акцію "Ми різні - ми рівні" (до Міжнародного дня інвалідів). Мета - привернути увагу суспільства до проблем людей з обмеженими можливостями. Акцію проводять ресурсно-інформаційний центр "Вікно в Америку" та медико-соціальний реабілітаційний центр "Дорога Життя". Початок о 17 год.

Листопад (2007):23 листопада. В розділі "Електронна бібліотека" можна познайомитись з творами Оксани Луцищиної 9 листопада. Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу читальної зали.

8 листопада. Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу книгозберігання.

6 листопада. Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу інформаційно-бібліографічної роботи

2 листопада ознайомтесь з віртуальною виставкою "ВІДКРИЙ, О РІДНА МОВО, СВОЇ СКАРБНИЦІ ЗОЛОТІ"

9 листопада в Україні вже вдесяте відзначатиметься День української писемності та мови, встановлений Указом Президента 06.11.97 р. в день вшанування пам'яті преподобного Нестора-літописця. З цієї нагоди в бібліотеках області проходитимуть вечори, організовуватимуться перегляди літератури та книжкові виставки тощо, присвячені українській писемності та мові, стану її функціонування та перспективам розвитку.
Зокрема, 8 листопада о 14 год. в читальній залі нашої бібліотеки проходитиме відкритий перегляд літератури, де можна буде познайомитися з матеріалами, що висвітлюють різні періоди історії розвитку української писемності та мови.

Жовтень (2007):

31 жовтня у читальній залі - загальнобібліотечний День інформації, де можна познайомитися з новими надходженнями літератури з усіх галузей знань.

Пропонуємо вашій увазі виставку "Славетна козацька республіка"

9 жовтня Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу читальної зали за жовтень.

4 жовтня о 17 год. у читальній залі відбудеться презентація нових бібліографічних видань бібліотеки та бенефіс видавництва "Гражда".

Вересень (2007):

27 вересня Оновлено електроний каталог бібліотеки (містить понад 37 тисяч описів книг та статтей)

26 вересня Ознайомтесь з віртуальною виставкою на тему "ОУН-УПА: правда і міфи". До 65-річчя Української Повстанської Армії

24 вересня Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку на тему "Визначне жіноцтво України"

21 вересня в роділ "Електронна бібліотека" додано рідкісне видання – "Федорь П. С. Краткій очеркь дьеятельности А.И. Добрянскаго: Лекція читанная 19 марта 1926 года."

10 вересня. Оновлено розділ "Публікації" ознайомтесь з методико-бібліографічними матеріалами до відзначення 200-річчя від дня народження Миколи Васильовича Гоголя

14 вересня. Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу читальної зали за вересень.

Серпень (2007):

17 серпня. Пропонуємо вашій увазі віртуальну виставку "Моральний та духовний розвиток особистості."

9 серпня. Ознайомтесь з новими надходженями до відділу інформаційно-бібліографічної роботи.

7 серпня. Ознайомтесь з віртуальною виставкою Відоме й невідоме про Марка Вовчка.

Липень (2007):

31 липня 2007 року в ЗОУНБ пройшло чергове засідання обласної школи керівника на тему "PR-технології сучасної бібліотеки". Учасники засідання - директори центральних районних та міських бібліотек області познайомились з презентацією "Як працювати з журналістами: Бібліотекар дає інтерв'ю", з якою виступила директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні Валентина Пашкова.
Досвідом співпраці із ЗМІ поділилась з присутніми завідуюча інформаційно-ресурсного центру "вікно в Америку" Майя Тарасова.
Валентина Пашкова та представник Посольства США в Україні Рейджин Строкс взяли участь у засіданні англомовного клубу, що діє у центрі "Вікно в Америку", де американська гостя розповіла про традиції і культуру сучасної Америки.

31 липня 2007 року у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці відбудеться обласна школа керівника "PR-технології сучасної бібліотеки". Початок о 10 год. 30 хв.
Розказати про сучасні PR технології та методи роботи з журналістами приїдуть високоповажні гості - директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні Валентина Пашкова та представник посольства США - американка Рейджин Строкс.
Програма заходу включає цікаві презентації та виступи і має на меті навчити сучасних бібліотечних керівників та і просто усіх бажаючих - працювати з журналістами, показати і довести всю важливість роботи зі ЗМІ як складової сучасного PR будь-якої успішної установи чи організації.
Директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні - Валентина Пашкова виступить з презентацією "Як працювати з журналістами: Бібліотекар дає інтерв'ю.
Крім того, гості з Києва приймуть участь у засіданні англомовного клубу, що діє у ресурсно-інформаційному центрі "Вікно в Америку" Закарпатської ОУНБ. Початок засідання о 12 год. 30 хв.
Запрошуємо всіх бажаючих.

6 липня. Ознайомтесь з віртуальною виставкою присвяченою "Український літературний ренесанс"

Червень (2007):

24 червня. Ознайомтесь з віртуальною виставкою присвяченою Дню молоді в Україні.

19 червня. В розділі "Електронна бібліотека" розміщено рідкісне видання "Очерки культурной исторіи Подкарпатськой Руси".

15 червня. В розділі "Електронна бібліотека" розміщено рідкісне видання "Учебникъ исторіи подкарпатской руси".

14 червня. В розділі "Електронна бібліотека" розміщено книжку Василя Кузана Віагра для поета.

11 червня. Ознайомтесь з новими надходженями до відділу читальної зали.

У відділі інформаційно-бібліографічної роботи проведено День бібліографії "Віртуальне довідково-бібліографічне обслуговування користувачів.
До програми заходу увійшли:
 • екскурсія по бібліотеці ;
 • консультація "Довідково-інформаційне обслуговування віртуальних користувачів;
 • виставка та огляд довідкової та бібліографічної літератури. Основне коло учасників складали студенти бібліотечного факультету Ужгородського училища культури. Особливий інтерес викликали практичні заняття по створенню та виконанню віртуальних довідок. Фото

  1 червня. В розділі публікації розміщено "Книгу Закарпаття".

  1 червня. В розділі публікації розміщено Методико-бібліографічні матеріали (до 110-річчя з дня народження В. Гренджи-Донського [1897-1974])

  Травень (2007):

  31 травня. В розділі публікації розміщено щоквартальний бібліографічний покажчик “Закарпаття на сторінках преси” за 1 квартал 2007 року.

  25 травня. Ознайомтесь з новими надходженями до відділу інформаційно-бібліографічної роботи.

  24 травня. Оновлено розділ Хроніка культурного життя Закарпаття.

  22 травня. Оновлено Електронний каталог на сьогодні він містить 32817 описів.

  21 травня В розділі "Електронна бібліотека" розміщено книжку Олександра Гавроша "Закарпатське століття: 20 інтерв'ю".

  Ознайомтесь з віртуальною виставкою "Європейський Союз - 50 років стабільності, миру та процвітання" (до Дня Європи)

  Квітень (2007):  19 квітня Ознайомтесь з віртуальною виставкою "Собори наших душ"(до Міжнародного дня пам'яток та визначних місць, Дня пам'яток історії та культури).

  10 квітня Ознайомтесь з віртуальною виставкою "Світ Леонардо"(до 555-річчя з дня народження).  Березень (2007):

  8 березня
  Щиросердечно вітаємо зі святом 8 Березня Директора ЗОУНБ Людмилу Захарівну Григаш та наших найчарівніших колег!
  Цього весняного дня вам дорогі – наша любов, повага та шана.
  Бажаємо здоров’я і щастя на довгі роки,
  Достатку і щедрої долі,
  Хай світлими будуть всі ващі думки,
  І радості буде доволі.
  Натхненності у вашій роботі, нових творчих задумів та їх здійснень, любові та щастя.
  Світлого вам неба та затишку, прихильності долі до вас і ваших близьких.

  Чоловічий колектив ЗОУНБ  5 березня Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу відділу інформаційно-бібліографічної роботи

  Лютий (2007):

  28 лютого На сайті працює форум та віртуальна довідка в режимі on-line.

  22 лютого Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу читальної зали "Славетна козацька республіка"(до 515-річчя українського козацтва).

  19 лютого Ознайомтесь з віртуальною виставкою "Славетна козацька республіка"(до 515-річчя українського козацтва).

  16 лютого В розділі "Електронна бібліотека" розміщено рідкісне видання. (Лучкай, Михаил. Церковныя беседы: На все недели рока на поучение народное: Часть первая. - Будинь, 1831. - 337 с..)

  9 лютого Ознайомтесь з віртуальною виставкою "Рівні можливості для всіх" (Європейський рік рівних можливостей).

  7 лютого Оновлено розділ "Хроніка культурного життя Закарпаття". Ознайомтесь з матеріалами за січень .

  8 лютого в читальній залі відбулась презентація збірки афоризмів Юрія Керекеша "Думки-дробинки". Початок о 17 год.

  Січень (2007):

  26 січня 2007 року о 17 год. в бібліотеці відбудеться зустріч з віце-консулом Посольства США в Україні паном Еріком Блеком, перегляд художнього фільму "Термінал", який торкається теми консульських справ з подальшим обговоренням та дискусія з питань, пов'язаних з візами, програмами студентського обміну, диферсифікаційною лотереєю тощо.

  26 січня Ужгород у робочому режимі вперше відвідав віце-консул США Ерік Блек. Удень він зустрівся з керівництвом УжНУ, а ввечері навідався до нашої бібліотеки, в ресурсно-інформаційний центр "Вікно в Америку". Дипломат продемонстрував ужгородцям фільм "Пам'ятайте про "Титанів", який розповідає про дві речі - американський футбол та расові проблеми. Відтак торкнувся питань процедур отримання віз та програм академічного і професійного обміну.
  Фото

  23 січня. Оновлено Електронний каталог. Добавлено 1689 нових записів.

  17 січня. Оновлено розділ "Хроніка культурного життя Закарпаття".

  16 січня. Зверніть увагу! Центр європейської інформації поповнився новими надходженнями літератури.

  16 січня. В ресурсно-інформаційному центрі "Вікно в Америку" користувачі бібліотеки почали отримувати безкоштовний доступ в режимі онлайн до електронних ресурсів компанії EBSCO. Це - повнотекстові наукові журнали з суспільно-гуманітарних наук, техніки, природничих наук та медицини переважно англійською. Це стало можливим завдяки грантовій підтримці Посольства США в Україні.

  16 січня. В галереї "Ужгород" відкрилася ювілейна виставка творів живопису заслуженого художника України В'ячеслава Приходька.

  16 січня. В Закарпатському музеї народної архітектури і побуту відкрилася виставка ікони.

  16 січня. У перші дні нового року перед вірниками та шанувальникам архітектурних пам'яток поставала оновленою після ремонту одна з найдавніших архітектурних пам'яток України Горянська ротонда. Найближчим часом розпочнеться реставрація гордості ротонди - древніх фресок. У цій справі закарпатським реставраторам допомагатимуть науковці Угорщини.

  11 січня. Ознайомтесь з новими надходженнями до відділу відділу книгозберігання

 • Новини

  2024-06-04

  Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі нові надходження до Відділу художньої літератури.

   
  footer-logo

  "Фокстрот", ліхтар, колись була аптека...
  Аж раптом - дві сосни. Бібліотека.

  Відділ документів іноземними мовами:

  Пн.-Пт.-з 09-19 год Нд.- з 10 до 17 год.
  Вихідний день субота. Останній вівторок кожного місяця - санітарний день