Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ КРАЄЗНАВСТВА

2019-04-04
94(477.87)"1919/1938"
В 26
Вегеш, Микола Миколайович. 
Вершина духу : до 80-річчя проголошення держав. незалежності Карпат. України / М. М. Вегеш, Маріан Юрійович Токар. – Ужгород : Карпати, 2018. – 324 с. : фото.
 
В історичному нарисі, що виходить у світ з нагоди 80-ї річниці проголошення незалежності держави Карпатська Україна, пропонується огляд передумов незалежності Карпатської України, динамічний перебіг стратегічних подій на цьому шляху, політико-партійної еволюції та участі у виборчих процесах, мотиваційної орієнтації автономних урядів регіону, міжнародного становища Закарпаття – складової частини Чехословаччини, значення і ролі культурно-просвітницької праці, оцінки збройних сил Карпатської України – ОНОКС, зміни державно-правового статусу регіону, суспільно-політичних поглядів провідників Карпато-Української Держави та ін.
 
821.161.2(477.87)
Д 71
Дочинець, Мирослав Іванович. Зряче перо : роман із аркушем / М. І. Дочинець. – Л. : Літ. та мистецтво, 2018. – 288 с. 
 
«Поспішай до мене, а до себе – насамперед», – казали давні мудреці.
Отся книжка письменника духовного наративу, лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця – особливого роду. Це плід пересівання насінин для дерева. Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це – щоденник духовної виправи, сповідь перед самим собою, занурення в таїни письма. Одним словом це – роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов’ю до людини, до світу, до слова, до Бога. А ще це – книжка, що читається з будь-якої сторінки і в будь-якому керунку...
 
 
796.34(477.87)
З-18
Закарпатський теніс від витоків до наших днів / Василь Гаджега, Ілля Гулянич, Іван Маріонда, Михайло Молнар ; вступ. слово С. М. Лагур, Г. Ф. Беньямінов. – Ужгород : Карпати, 2018. – 288 с. : кол. іл.
 
У жовтні 2018 року виповнилося 125 років від народження великого тенісу на Срібній Землі. А його «батьком» вважається викладач Ужгородської угорської королівської католицької гімназії Іштван Медрецький.
Автори ставили собі за мету відстежити «зародження» та розвиток великого тенісу на Закарпатті протягом 125 років. При написанні книги були використані архівні, газетні, а також фотоматеріали, які надали авторам родини Гагера, Шуфрича, Егорова, Негера, Гуляничів, Гомбоша, Рішка, Дички, Бобаля із Ужгорода, Пухлик-Вешелені, Русин, Сліпенького із Мукачева, Павлишинця, Белені, Мечей-Ковач із Тячева, Н. Мозер з Москви, Колба та Білак із США, Ваша, Мигалка та Крочка з Будапешта тощо.
 
94(477.87)"1919/1929"
Л 65
Ліхтей, Ігор Михайлович. Підкарпатська Русь у складі Чехословаччини: особливості суспільно-політичного розвитку 1919–1929 років : до 100-річчя входження іст. Закарпаття у склад ЧСР на правах адмін. нац. автономії / І. М. Ліхтей. – Ужгород : Карпати, 2018. – 244 с. : фото. 
 
У виданні відображено суспільно-політичний розвиток Закарпаття в 1919–1929 роках. Це був перший, фундаментально засадничий, етап перебування краю у складі Чехословацької республіки. Простежується процес формування нової державної структури, створення й діяльність політичних партій і громадських організацій, відслідковуються форми та методи проведення тут парламентських виборів, висвітлюється роль українських емігрантів у життєдіяльності регіону. Праця базується на архівних документах і матеріалах, чимало з яких у науковий обіг введено вперше.
 
821.161.2(477.87)
Т 41
Тимофеєва, Ольга Олександрівна. Про звіряток для маляток : вірші для дітей дошк. та мол. шк. віку / О. О. Тимофієва. – Ужгород : Карпати, 2018. – 48 с. : кол. іл.
 
Нова книжечка ужгородської письменниці О. Тимофієвої для малят допоможе їм відкрити казковий, чарівний світ краю, у якому живуть і радіють життю закарпатські дітлахи.
 

 


Новини

2020-05-23

Шановні користувачі, для вас нова віртуальна виставка "Ви віддано свободу здобували", присвячена Дню героїв.

2020-04-28

Обласна книгозбірня стала учасницею міжнародного проєкту “Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги”

Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка  стала учасницею “Твори культуру: бібліотечні інноваційні послуги”, що реалізується ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки Європейського Союзу (програма Дім Європи). Партнери проєкту: Публічні бібліотеки м. Орхус (Данія) та Білоруська бібліотечна асоціація.

2020-04-13

Шановні користувачі, до вашої уваги віртуальна виставка присвячена 95-річчю Юрія Мейгеша "Майстер великої прози".