Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     > 

Нові надходження

ВІДДІЛ НАУКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА БІБЛІОГРАФІЇ

2021-02-21
015(477.87)“2021”
К 17
Календар краєзнавчих пам’ятних дат Закарпаття на 2021 рік : рек. бібліогр. посіб. / Департамент культури Закарпат. облдержадмін. ; КЗ “Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка” Закарпат. облради ; уклад. : О. О. Шелак, М. Б. Бадида ; вип. ред. Н. М. Бондаренко ; бібліогр. ред. Л. О. Падяк ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : ТОВ «РІК-У», 2020. – 296 с.
Календар-щорічник є орієнтиром для громадськості краю у перебігу подій, ювілеїв та пам’ятних дат у 2021 році. Основу календаря складають ґрунтовні наукові розвідки про визначних діячів краю, підготовлені провідними карпатознавцями. Окремим розділом подано календар знаменних дат, які відзначатиме в 2021 році громадськість світу та України. Окрім цього, 25 лютого 2021 року Україна відзначатиме на державному рівні 150-річчя з дня народження видатної письменниці, громадської діячки та однієї з центральних постатей національної культури Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). Враховуючи її неоціненний внесок у розвиток української літератури, культурного, освітнього та суспільно-політичного життя України до календаря-щорічника вміщено статті закарпатських авторів про Лесю Українку.
Представлені матеріали можуть бути використані не лише в бібліотеках краю, але й у регіональній пресі, культосвітніх установах, навчальних закладах тощо.
 
316(477)
Г 87
Громадянське суспільство: питання та відповіді : практ. посіб. / О. В. Літвінов, Ю. В. Семеніхіна, О. М. Андреєв ; за заг. ред. О. В. Літвінов ; Центр пітримки громад. і культур. ініціатив "Тамариск". – Дніпро : ЦПГКІ "Тамариск": ПП "Монолит", 2019.-52 c. : кольор. іл. – Бібліогр.: с. 49-50. 
Висвітлено основні терміни та поняття, концептуальні положення, законодавчі та нормативно-правові акти у сфері розвитку громадянського суспільства, а також проаналізовано існуючий вітчизняний досвід впровадження Національної стратегії розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки.
Видання розраховане на представників інститутів громадянського суспільства, працівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також широке коло читачів, які цікавляться розвитком громадянського суспільства в Україні.Висвітлено основні терміни та поняття,концептуальні положення,законодавчі та нормативні
 
021(477.87)"2015/2020" 
Б 59
Бібліотека як важлива складова загальнокультурних процесів сучасності [Електронний ресурс] : матеріали наук.-практ. конф., присвяч. 75-річчю Закарпат. ОУНБ ім. Ф. Потушняка / Департамент культури Закарпат. облдержадмін. ; КЗ „Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка” Закарпат. облради ; уклад. Л. З. Григаш ; кор. Н. М. Бондаренко ; відп. за вип. О. А. Канюка. – Ужгород : РІК-У, 2020. – 288 с. : фот. – Режим доступу : https://bit.ly/3aEpoHl
Збірник матеріалів науково-практичної конференції, присвяченої 75-річчю Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка, містить статті бібліотечних фахівців Закарпаття. В статтях відзначаються певні здобутки книгозбірень за останнє п’ятиріччя, а також проблеми та виклики, що постають перед бібліотеками в реаліях сьогодення. У конференції також взяли участь провідні фахівці Національної бібліотеки України ім. Я. Мудрого. Видання доповнено короткими довідками про структурні підрозділи Закарпатської ОУНБ ім. Ф. Потушняка та про публічні бібліотеки краю, а також ілюстровано фотофактами з життя бібліотек області.

 


Новини

2021-12-06

Для вас нові надходження літераутри до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2021-12-06

У Відділі обслуговування користувачів вас чекають нові і цікаві книжки.

2021-12-03

5 грудня у всьому світі відзначають Міжнародний день волонтера. З цієї нагоди пропонуємо вам віртуальну виставку "Волонтерство - нова форма громадянської активності в Україні".

2021-11-30

До вашої уваги нова віртуальна виставка "Подія, що змінила долю України", присвячена 30-ій річниці Всеукраїнського референдуму.