Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література > Стародруки >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

К 28.6
В 57
Владыков, В. Рыбы Подкарпатской Руси и их главнъйшіе способы ловли (с 94 рисунками и картой) / Вадим Владыков. – Ужгород : [б. и.], 1926. – 147 с.

В даній книзі зібрані факти, добуті автором в області фауни риб Підкарпатської Русі, над якою він працював з 1923 року. За словами автора, Вадима Владикова, на Підкарпатській Русі до сих пір не було ні одної книги про риб, їх життя та значення для людини. Але потреба в ній була велика. І тому він взяв на себе таку відповідальність.
Книга написана на російській літературній мові зі старою орфографією, проілюстрована оригінальними фотографіями автора. Задум автора був таким, щоб дана книга мала значення не тільки для школи, як єдиного видання по природознавству, в якому правдиво описана місцева природа, але также і для осіб, які цікавляться місцевим рибальством (членів рибальських товариств, лісників, землеробів, адміністративних чиновників тощо.)
Зміст книги такий – загальне поняття про життя і будову риб та їх систематичне ділення; розповсюдження риб; опис риб (окремо по видах); головні способи ловіння риби. В кінці даної книги подано також – статтю «Рыболовное занонодательство на Подкарпатской Руси», Мадярській рыболовный закон с 1888 года, Указатель латинских названій, Алфавитный указатель русских (литературных и мьстных народных) названій рыб, Список главньйшей литературы. В кінці книги подано «Cхематическую карту распространенія рыб по отдьльным теченіям рьк».


Новини

2021-03-03

Шановні користувачі! Для вас нові надходження літератури до Відділу зберігання бібліотечних фондів.

2021-02-23
Вчора отримали у подарунок від пана Станіслава Аржевітіна підшивку газети "Нова Колочава".
Колоча́ва – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Колочава – село десяти музеїв, що становлять культурну і архітектурну спадщину нашого краю. Про це та інші родзинки села можете дізнатися, погортавши сторінки презентованої нам газети.
Щиро вдячні за поповнення бібліотечного фонду.