Комунальний заклад

"Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека
ім. Ф. Потушняка"

Закарпатської обласної ради
UA RU EN 

   >     >  Краєзнавча література >

Електронна бібліотека з власних матеріалів

К 28.6
В 57
Владыков, В. Рыбы Подкарпатской Руси и их главнъйшіе способы ловли (с 94 рисунками и картой) / Вадим Владыков. – Ужгород : [б. и.], 1926. – 147 с.

В даній книзі зібрані факти, добуті автором в області фауни риб Підкарпатської Русі, над якою він працював з 1923 року. За словами автора, Вадима Владикова, на Підкарпатській Русі до сих пір не було ні одної книги про риб, їх життя та значення для людини. Але потреба в ній була велика. І тому він взяв на себе таку відповідальність.
Книга написана на російській літературній мові зі старою орфографією, проілюстрована оригінальними фотографіями автора. Задум автора був таким, щоб дана книга мала значення не тільки для школи, як єдиного видання по природознавству, в якому правдиво описана місцева природа, але также і для осіб, які цікавляться місцевим рибальством (членів рибальських товариств, лісників, землеробів, адміністративних чиновників тощо.)
Зміст книги такий – загальне поняття про життя і будову риб та їх систематичне ділення; розповсюдження риб; опис риб (окремо по видах); головні способи ловіння риби. В кінці даної книги подано також – статтю «Рыболовное занонодательство на Подкарпатской Руси», Мадярській рыболовный закон с 1888 года, Указатель латинских названій, Алфавитный указатель русских (литературных и мьстных народных) названій рыб, Список главньйшей литературы. В кінці книги подано «Cхематическую карту распространенія рыб по отдьльным теченіям рьк».


Новини

2020-09-15

За даними Держстату України були підведені підсумки роботи підприємств, і ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА увійшла в 100 кращих і знаходиться в рейтингу надійних підприємств України. На підставі результатів аналітики ЗАКАРПАТСЬКА ОУНБ IМ.Ф.ПОТУШНЯКА надається право отримання Експертної оцінки «ВИБІР КРАЇНИ» 2020.

Метод порівняльного аналізу економічних показників, а також соціальних і маркетингових досліджень затверджений всесвітньою дослідницькою організацією WAPOR. Переможець
відбирається завдяки FinScore і MarketScore - скоринговий індекс фінансової стійкості компанії, розрахований аналітичним відділом Вибір Країни на підставі основних фінансових індикаторів.

2020-09-15

До вашої уваги нова віртуальна виставка "Бібліотека - вчора, сьогодні, завтра", присвячена 75-річчю від дня заснування нашої книгозбірні.

2020-09-14

16 вересня запрошуємо всіх охочих на перегляд фільму "Дике поле".
Початок о 17 год.
Вхід вільний.

2020-09-14

Останні літні читання - за настроєм, перші осінні - за часом.

Неля Остапів і Мирослав Гончарук-Хомин у п'ятницю о 18:00 у дворику бібліотеки.

Одягайтеся тепліше і - приходьте!
Вхід вільний.

2020-09-08

Шановні користувачі, для вас нові надходження до відділів художньої літератури і наукової інформації та бібліографії.